Remont mojej zapieksy (n126e)

czyli nasza walka z przyczepą...
Samoogon

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: Samoogon » środa, 9 maja 2018, 19:57

stachu_gda pisze:
RAFALSKI pisze:Nie wiem czy nie zrobiłbym jakiejś dodatkowej wentylacji samego kufra bo skoro obie kratki są wewnątrz to górna będzie go nagrzewać a dolna ssać to ciepłe powietrze. Można by zrobić jakieś kratki/otwory w kufrze.


Przetestuję w upały, ewentualne dołożenie kratki to nie problem. Sam kufer jednak wbrew pozorom mimo bliskości ściany przyczepy jest dobrze wentylowany, więc nie chciałem wychodzić za bardzo naprzód i kupować bez potrzeby.

PS przy moim rozwiązaniu umiejscowienia kratek - gdyby ktoś je kopiował - pamiętajcie że musicie być naprawdę pewni szczelności połączeń gazowych w kufrze, chyba nie muszę tłumaczyć dlatego....

Co do PVC spienionego to akurat się trafiło że w moich okolicach jest pan który handluje tym w dobrych cenach i sprzedaje w różnych wielkościach arkusze, a nie tylko takie jak z fabryki ogromne. Jak się zna wymiary to można się z nim dogadać co do ścinek, wtedy wychodzi jeszcze korzystniej. Ja nie znałem więc kupiłem 50x50cm.


No i jak wypadł test kratek w środku kufra?
Pytam bo jakbym nie ustawiał lodówki zawsze wychodzą wewnątrz :)
Wychodzi że również będę musiał je tam zamontować, działa to dobrze? Coś byś może poprawił?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » środa, 9 maja 2018, 20:30

Kratki w środku kufra dają radę nic nie kombinuj z dodatkową wentylacją kufra, działa idealnie. Jedyne co, to kominek bym jakoś inaczej przemyślał, ale nie mam pomysłu jak (pewnie bym kombinował coś na rurce spalinowej od Webasto, ale pamiętaj że przewodu kominowego nie możesz sobie do woli skracać/przedłużać). No chyba że masz Electroluxa, to wtedy z kominkiem nie ma problemu bo wypada po drugiej stronie niż w Polarze.

Samoogon

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: Samoogon » środa, 9 maja 2018, 21:30

No właśnie mam Elektroluxa i wcale nie jest lepiej z tym kominkiem :)
Wypada również w kufrze, oglądałem instrukcję montażu gdzieś z neta i wychodzi że rurka może mieć max 160mm(o ile dobrze pamiętam) czyli żeby było bezpiecznie nie można tak sobie, dowolnie przedłużać. Dziś burza spowodowała awarie prądu i za wiele nie podziałałem, muszę ogarnąć do końca kufer, zamontować i wtedy na poważnie zacząć mierzyć, bo nie mogę ruszyć z meblami zanim nie wykminie co i jak ma stać.
Trzęsie mnie na tą robotę, nic nie chce pasować, wszystko źle i jedno zawadza drugiemu.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » środa, 9 maja 2018, 22:08

Słuchaj kominek w kufrze wypadnie Ci w takim miejscu że nie będzie z niczym kolidować, więc się ciesz :) U mnie koliduje ze ścianką, dałem rurkę ciut po skosie żeby wyszedł poza ścianką kufra i jest napięta rurka i już raz się oderwała. To że u Ciebie będzie w kufrze to według mnie nie problem. Nie wiem czy masz cepkę z hamulcem czy bez, jak bez to kufer sobie spokojnie odsuniesz dalej od ściany i będzie gitara.

Cięcie dziur pod kratki i w kufrze żeby dolna kratka była odsłonięta to przyjemna robota, byle robić to powoli. Mi na to zszedł jeden wieczór łącznie z wklejaniem ramek pod kratki itd., ale o dziwo przy moich dwóch lewych rękach nic nie skopałem.

Aha no i jak zaciągasz powietrze z kufra do palnika lodówki, to musisz być pewny butli gazowej w kufrze (niepewne trupy puszczające gaz odpadają).


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości