Remont mojej zapieksy (n126e)

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 8 sty 2016, 20:56

- nie planuję czerpania prądu do instalacji 12V z instalacji 230V


Tego to raczej bym nie robił. Mając w przyczepie instalację 12v i mając akurat w miejscu postoju np na kempingu do dyspozycji 230v, bedziesz doił akumulator? A wystarczyłby jakiś zasilacz i wszystko ładnie by działało, bez użycia aku. Z akumulatora, zwłaszcza bez solara, korzystać tylko w dziczy bez dostępu 230v.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 sty 2016, 22:54

CornBlumenBlau pisze:
- nie planuję czerpania prądu do instalacji 12V z instalacji 230V


Tego to raczej bym nie robił. Mając w przyczepie instalację 12v i mając akurat w miejscu postoju np na kempingu do dyspozycji 230v, bedziesz doił akumulator? A wystarczyłby jakiś zasilacz i wszystko ładnie by działało, bez użycia aku. Z akumulatora, zwłaszcza bez solara, korzystać tylko w dziczy bez dostępu 230v.


Być może zweryfikuję swoje założenia, na chwilę obecną nie widzę potrzeby podłączania się na kempingu pod 230v :) Ale nie mówię "nie" może w przyszłości zmienię zdanię.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 sty 2016, 22:58

Mobil-Zasada pisze:Skrzyneczka elektryczna niczego sobie.
Ja osobiście mam całkiem inaczej. Nie oddzielałem każdego obwodu, mam tylko jeden główny bezpiecznik. Może i powinienem zrobić więcej oddzielnych obwodów, ale nie czuje takiej wewnętrznej potrzeby i zostawiam to na takim etapie jak jest.


Znając życie, mi też wystarczyłby jeden bezpiecznik, ale sobie podłubałem w wolnej chwili w kabelkach.

Mobil-Zasada pisze:Radio samochodowe nie ciągnie dużo prądu. Myślę że w porywach może osiągać 5A, a zapewne system głośników w przyczepie i tak będzie Cię ograniczał w głośnym słuchaniu.

Ale jednak nie wiem czy akumulator bez możliwości ładowania to dobry pomysł.


Też nie wiem jeszcze, ale jak coś to raczej pójdę w solar, nawet jeśli to będzie miało potrwać. Wiem, że energii będę zużywać bardzo mało, dlatego nie widzę potrzeby ładowania aku z alternatora. Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, mam gniazdo 7 pin :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » wtorek, 26 sty 2016, 17:45

Dzisiaj zaatakowałem podłogę :) Część jest już zdjęta, jak zdejmę do końca to lakierowanie sklejki, izolacja (styropian) i montaż. Fotki będą potem.

Gwoździe strasznie ciężko wychodzą, niestety nie udało się ich wyciągnąc bez kaleczenia sklejki. Montować z powrotem będę na wkręty, bez gwoździ.

Śruby niektóre bardzo ładnie się demontują a niektóre niestety będą wymagały asysty osoby wewnątrz przyczepy (btw natrafiłem na śrubę która jest skrzywiona - nie mam pojęcia czemu).

Przy okazji powiedzcie mi proszę - czy pod nakrętkami śrub mocujących budę do ramy macie podkładki? Bo u mnie pod częścią nakrętek nie ma podkładek, a pod częścią są podkładki sprężyste :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » wtorek, 26 sty 2016, 21:25

Kurde, no załamka...
Półtorej godziny poświęcone na wyciągnięcie kilku gwoździ....
I brak sensownej perspektywy na zdjęcie środkowej sklejki (reszta gwoździ trzyma). Próbowałem podbijać śrubokrętem od boków te gwoździe, ściągać je łapą, cęgami...
Trzymają jak diabły jakieś (jeden na 5 ładnie wychodzi - reszta masakra). Zaczynam zazdrościć tym, którzy remontują spróchniałe trupy i chociaż demontaż wychodzi im łatwiej :)

W dodatku część gwoździ zalana żywicą, część klejem.

Na dodatek częśc sklejki uszkodziłem zdejmując mocno przyklejoną wykładzinę - klej łączący linoleum ze sklejką trzyma potwornie mocno, nawet zachował elastyczność przez 25 lat garażowania przyczepki.

Trochę mnie zaczyna przerastać zaczyna ten temat :) Zaczynam się zastanawiać czy tej oryginalnej pięknej podłogi nie wysłać w cholerę i nie wstawić nowej, nawet z OSB.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: Karolus » wtorek, 26 sty 2016, 21:31

Jeżeli o podłogę chodzi to każdy z nas to przerabiał... Na to linoleum uważaj bo z włóknem szklanym potrafi się mocno dać we znaki (gryzie jak cholera ;))

Co do samej płyty... OSB to standard i każdy robiąc coś w cepce podłogę wymienia ze względu na spróchniałe lub zainfekowane wilgocią części...

Ale każdy robi jak i chce i robi jak to się już przyjęło "pod siebie"...

Głowa do góry, urlop z cepce wynagrodzi trudy i przeciwności rzeczy martwych ;)

grzesiek0

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 26 sty 2016, 21:33

Może spróbuj porozwiercać łby gwoździ, tak jak robi się to ze śrubami. Później po oderwaniu sklejki kikuty gwoździ wyciagniesz cegami.
Taka pierwsza myśl po przeczytaniu twojego posta.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » wtorek, 26 sty 2016, 21:36

grzesiek0 pisze:Może spróbuj porozwiercać łby gwoździ, tak jak robi się to ze śrubami. Później po oderwaniu sklejki kikuty gwoździ wyciagniesz cegami.
Taka pierwsza myśl po przeczytaniu twojego posta.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka


Hmm to brzmi w sumie rozsądnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie z moimi dwiema lewymi rękami.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: Fiacior75 » środa, 27 sty 2016, 08:32

A jak się nie da rozwiercić to weź dobrze naostrzony majzel(przecinak :wink: ) zetnij łebki, wyrwij płytę, a potem usuń kikuty i gotowe szkoda niszczyć płytę jak nie jest uszkodzona ani zgnita ,ja starałem sie uratować wszystko co było dobre.Kupno nowej płyty to dodatkowy koszt za który mógłbyś kupić coś innego bardziej potrzebnego do cepki. Tu się każdy grosik liczy :mrgreen: . I pamiętaj nie poddawaj się!!!! dasz rade nikt nie powiedział że będzie łatwo :mrgreen:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3907
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: tomcat » czwartek, 28 sty 2016, 18:23

Możesz też łby gwoździ ściąć szlifierka kątowa i tak jak pisze "fiacior75" kikuty usunąć po zdemontowaniu płyty.
U mnie poskutkowało :wink:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » czwartek, 28 sty 2016, 18:26

Póki co działam dalej jak działałem, okazało się że gwoździe z płyty środkowej wychodzą dużo łatwiej :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » piątek, 29 sty 2016, 23:34

Izolacja pod pierwszą płytę (przy spaniu) już położona. Jest to 1 cm styropian na "podkładach" z płytek styropianowych, tal jak to jest zrobione u Pawła i Fiony. Dodatkowo, złączenia styropian - kantówki oraz styropian-styropian zakleiłem taśmą samoprzylepną aluminiową do podkładów podłogowych z OBI. Klei się kiepsko, ale powinna wystarczyć bo i tak warstwa styropianu zostanie dociśnięta podłogą. Mam nadzieję, że zmniejszy mostki termiczne.

Plan na jutro: izolacja pod środkową płytę ze sklejki.

Sama sklejka podłogowa od strony spania polakierowana, i oklejona folią NRC od spodu. Zastanawiałem się czy dać folię pod linoleum czy pod płytę, dałem pod płytę - nie wiem na ile sama sklejka osłabi działanie folii, zobaczymy.


Praca wre :)
Załączniki
IMG_20160129_223519.jpg
Płyta podłogowa "od spodu" oklejona folią nrc. Użyty klej: Dragon polimerowy.
IMG_20160129_223553.jpg
Widok sklejki "od góry".
IMG_20160129_215911.jpg
Ułożona izolacja podłogi, z zaklejeniem folią aluminiową mostków termicznych.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 29 sty 2016, 23:40

Co do foli NRC to raczej taka profilaktyka niż... Nic nie wazy więc nie zaszkodzi.
Daj od spodu sklejki, potem łatwiej będzie z wykładziną.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: stachu_gda » piątek, 29 sty 2016, 23:44

pawlo fiona n126e pisze:Co do foli NRC to raczej taka profilaktyka niż... Nic nie wazy więc nie zaszkodzi.
Daj od spodu sklejki, potem łatwiej będzie z wykładziną.


Tak właśnie daję, od spodu :)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Remont mojej zapieksy (n123e)

Postautor: Fiacior75 » sobota, 30 sty 2016, 07:52

Pamiętaj że teraz masz okazje na położenie dodatkowych kabli, przewodów pod podłogą np do szafy na ewnt. ośw przedsionka,wentylatora Trumy, jakieś gniazdko zapalniczkowe lub 220v. Jakieś dodatkowe światła obrysowe? Itp.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości