Cypiss - remont N126

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: stachu_gda » piątek, 22 kwie 2016, 07:08

Cypiss pisze:P.S. jutro jadę na zakupy do sklepu Darka - nawet nie chcę liczyć o ile pieniędzy będę biedniejszy :shock:


Odnośnie wydatków dam Ci dobrą radę - ja jak zaczynałem remont to sobie notowałem wszystkie zakupy - materiały, części, gadżety itd., żeby mieć wydatki pod kontrolą i potem napisać ile remont kosztował itd.

No więc, moja rada jest taka: nie rób tego :)

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: merceli » piątek, 22 kwie 2016, 07:31

WItam
też się zmagam z taką samą cepką. Swoją pomalowałem wałkiem farbą poliuretanową -efekt średni.Teraz to na pewno szukał bym pistoletu po wałku jest spora ,,morka"-skóra pomarańczy. można to zaszlifować ale trzeba by położyć kilka warstw.Położyłem 1warstwe podkładu i 2 warstwy koloru to za mało a koszt prawie 500. Nie zastanawiaj się bierz pistolet.
Jak już pomalujesz to moim zdaniem najgorsze za Tobą potem będziesz widział efekty swoich prac i samopoczucie się poprawi.
I tak jak pisał kolega powyżej nie licz kosztów po przeżyjesz kolejną załamkę.

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » piątek, 22 kwie 2016, 07:43

Dzięki za zrozumienie i dobrą radę. Zrobię jak mówicie - będzie dobrze :)
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » sobota, 7 maja 2016, 08:00

Mam pytanie. Kto z was oklejał środek tym gąbkowanym materiałem Niewiadowskim.
Czy macie jakieś dobre rady zanim zacznę?
Zaczynać klejenie od sufitu?
Czy budapren to dobry wybór?
Może macie jakieś zdjęcia.
Z góry dzięki za pomoc
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 7 maja 2016, 08:14

Bonaterm as zastosuj, mocniejszy, wytrzymalszy i po prostu lepszy od poczciewego butaprenu w tej samej cenie.

jancio55011
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 9 kwie 2016, 09:14

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: jancio55011 » sobota, 7 maja 2016, 08:50

Cześć Kolego.Wiem ,o co biega,bo od 8 kwietnia walczę ze swoją enką.Zakres prac można nazwać remontem kapitalnym.Z jednym wyjątkiem,bez malowania z zewnątrz.Decyzję taką podjąłem,chcąc zachować oryginalny wygląd.Zmieniam tylko oświetlenie zewnętrzne.Zdjęcia na forum umieszczę,jak będzie gotowa.Jeśli potrzebujesz porady,pisz lub zadzwoń.Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości.

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » niedziela, 8 maja 2016, 19:28

To jeszcze mam pytanie czy ktoś mi poda wymiary (szczególnie zależy mi na wysokości) siedzisk i zarazem tego drugiego łóżka w 126e.
A remont trwa w najlepsze. Czas goni. Najdłużej schodzi z dodatkami, światełka, uchwyty itd. Na przyszły tydzień dalsze wyklejanie tapicerki, położenie wykładziny na podłogę, no i meble :? To będzie dopiero eksperyment ale jak już tyle zrobiłem to jakoś muszę dać radę.
Trochę fotek z obecnego stanu:
DSC_9440.JPG

DSC_9437.JPG

DSC_9449.JPG

DSC_9432.JPG

DSC_9445.JPG
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: WB55 » niedziela, 8 maja 2016, 20:26

Przykręć koła,szkoda podpór.

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » niedziela, 8 maja 2016, 20:28

Koła się piaskują i malują. A to bardzo niszczą się w ten sposób podpory?
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: tomtoy » niedziela, 8 maja 2016, 20:50

Ale laleczka będzie, ślicznie się prezętuje i tapicerka ori, świetna robota, o podpory się nie martw, moja cały czas tak stoi od 89r. i jeszcze są fabryczne.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: stachu_gda » niedziela, 8 maja 2016, 21:09

Cypiss pisze:Koła się piaskują i malują. A to bardzo niszczą się w ten sposób podpory?


Podpory służą to poziomowania przyczepy, nie do tego żeby stała ona na nich :) A tym bardziej jeśli się w środku chodzi (robiąc remont). One są wbrew pozorom delikatne.

No ale w najgorszym razie je będziesz prostować :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 9 maja 2016, 13:29

Bardzo ładna przyczepa! Wykładzina w kolorze takim samym jak ostatnio kleiłem w N-ce. Nie oszczędzaj na kleju, smaruj dobrze całą powierzchnię.

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » wtorek, 24 maja 2016, 22:32

No i nadszedł ten dzień. :D Można powiedzieć finisz. To co było zaplanowane udało się zrobić. Nie wyszło źle. Pewnie w czasie wyjazdu wyjdą na jaw niedociągnięcia ale teraz to już nic nam nie straszne. Sam nie mogę uwierzyć, że udało się dociągnąć ten projekt do końca. Były momenty ... kto mnie zna nie muszę tłumaczyć, leciały k...., ch.... i inne, klucze i śrubokręty też latały :twisted: ALE JEST. Od czwartku test .Jedziemy na dawno wyczekiwany zlot VW T4 - teraz z doczepką.
Załączniki
FullSizeRender (1).jpg
FullSizeRender (2).jpg
FullSizeRender (3).jpg
FullSizeRender (4).jpg
FullSizeRender (5).jpg
FullSizeRender (6).jpg
FullSizeRender (7).jpg
FullSizeRender.jpg
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: stachu_gda » środa, 25 maja 2016, 07:34

Bardzo ładnie wyszło.

Ja u siebie też się pewnie przymierzę do patentu z mocowaniem stolika do boków łóżek na listwach tak jak ty to zrobiłeś, bo jednak po całej nocy przy oryginalnym mocowaniu czuje się wybrzuszenie.

Awatar użytkownika
Cypiss
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 21:32
Lokalizacja: Kielce

Re: Cypiss - remont N126

Postautor: Cypiss » środa, 25 maja 2016, 08:08

stachu_gda pisze:Bardzo ładnie wyszło.

Ja u siebie też się pewnie przymierzę do patentu z mocowaniem stolika do boków łóżek na listwach tak jak ty to zrobiłeś, bo jednak po całej nocy przy oryginalnym mocowaniu czuje się wybrzuszenie.


Dzięki. Twoja też jest śliczna.
Mówisz o tych listwach na których wspiera się stolik gdy staje się częścią łóżka? Byłem przekonany, że tak jest w oryginale. Chyba :)
"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało"
Obrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości