Remont - ENKA ala IGŁA

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 19 sty 2020, 13:10

Materac już na swoim miejscu, mieści się bez problemu, waży 12kg, a stare gąbki 11kg więc Enka praktycznie nie przytyła 8-)

1 (2).jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tomcat » niedziela, 19 sty 2020, 13:22

Łoże jak się patrzy ;)

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Lukasz_b20 » niedziela, 19 sty 2020, 17:44

Łóżko królewskie pełna parą! Robi robotę!

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 19 sty 2020, 18:29

Dziękuję, jak już pisałem w temacie "materace" - rewelacja. Jeśli ktoś się męczy na oryginałach to nie ma się nad czym zastanawiać.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: oko » niedziela, 19 sty 2020, 18:43

Łoże jak trzeba. My po sezonie zdecydowaliśmy się jednak na oryginalny układ materacy. Ale to dlatego, że planujemy jesienno-zimowo-wiosenne wypady i czasem jednak będzie się w tej przyczepie siedziało.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Lukasz_b20 » niedziela, 19 sty 2020, 18:57

oko pisze:Łoże jak trzeba. My po sezonie zdecydowaliśmy się jednak na oryginalny układ materacy. Ale to dlatego, że planujemy jesienno-zimowo-wiosenne wypady i czasem jednak będzie się w tej przyczepie siedziało.


Dokładnie. Opcja na lato.. wersja "Materac by Tantalos" jest super. W zimę gdy nie jemy na dworze fajnie jest mieć stolik w środku. Jak to w Niewiadówce coś za coś.. Druga sprawa wszyscy robimy przyczepy pod siebie - w końcu po to ten remont ;)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 19 sty 2020, 19:24

Pisząc :
tantalos pisze: Jeśli ktoś się męczy na oryginałach to nie ma się nad czym zastanawiać.

miałem na myśli wymianę 30 letnich jak moje na nówki-świeże a układ to jaki komu pasuje :mrgreen:
oko pisze:... czasem jednak będzie się w tej przyczepie siedziało.

Mamy jeszcze stolik dwuosobowy i to nam wystarcza nawet jak wędrujemy w czwórkę.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: oko » niedziela, 19 sty 2020, 19:27

tantalos pisze:Mamy jeszcze stolik dwuosobowy i to nam wystarcza nawet jak wędrujemy w czwórkę

Enka jest większa jednak.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 23 lut 2020, 18:28

Klimatyzacja wreszcie jest. Na pokład - a właściwie koło cepki - zawita taki właśnie model, najtańszy jaki udało mi się wyrwać z marketu. Nastawiłem się właściwie na nówkę podławkowego Dometica i kupno już wisiało w powietrzu bo cena niższa o tysiaka niż normalnie ale coś mnie tknęło jak zobaczyłem jego wagę- 27kg :shock: Na zdjęciu wyglądał na małego klocka więc sprawdziłem sobie jeszcze wymiary i czar prysł :cry: Z rurami zajął by mi połowę miejsca pod łóżkiem a na taki ruch nie mogłem sobie pozwolić. Prezentowany poniżej wagę ma prawie taką samą. Z plusów: mogę nim chłodzić przyczepę, przedsionek lub zabrać do domu. Na razie zrobię adapter aby rurę wstawić przez okno, zobaczę czy wystarczy a myślę że tak. Druga opcja to zrobić podłączenie w podłodze i rozprowadzić rury w przyczepie, dzięki kilku końcówkom dołączonym do sprzętu jest to szybkie i łatwe. Minus taki że trzeba zrobić mega dziurę w podłodze i kupić dedykowane rury, trójniki i dyfuzory Trumy. Zrobiłem test i chłodzi super, wiatrak na max to łeb urywa ale słupek na kempie musi mieć min 6A bo sprężarka podczas włączenia bierze ponad 5A potem już sporo mniej.

1.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » sobota, 29 lut 2020, 21:07

Jakiś czas temu okazało się że aku z cepki umarł. Miał co najmniej 6 lat bo nie był od nowości u mnie. Nowy wpadł do Vectry a eNka musi się zadowolić czteroletnią Toplą z holownika ;)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 8 mar 2020, 17:20

Pogoda robi się coraz ładniejsza to i by się coś pomodziło w eNce. Jedynie słuszna ramka znalazła się na właściwym miejscu :D. Ledy pod klapą łóżka zmienione, poprzednie padły. Odbiorniki podłączone pod regulator panela- nie są już bezpośrednio do aku. Nowy materac dostał nową pościel. Na razie tyle.

3.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 15 mar 2020, 17:46

Od jakiegoś czasu myślałem nad takimi uchwytami do mocowania bagażu na podłodze. Po tym jak Rafalski zafundował sobie takie cuś to i ja nabrałem odwagi na montaż. Wygląda to średnio ale nasze przyczepki wymagają czasem pójścia na kompromis ;) Teraz stolik,krzesła czy przedsionek nie będą obijały szafki czy pieca. Solidne oczka w liczbie czterech sztuk już zamontowane.

1.jpg

Samoogon

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 mar 2020, 21:38

To teraz daj wymiary tego ustrojstwa, wydrukuje Ci maskownice mocowane na magnesy do śrub, może będzie to trochę lepiej wyglądało.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: tantalos » niedziela, 15 mar 2020, 21:56

Że niby kapturek z magnesem w środku? Ciekawa propozycja tylko musi to być solidny klocek który po nadepnięciu się nie rozpadnie.
Wymiary to 5,5cmx5,5cmx1,5cm podane z 2 milimetrowym zapasem.

2.jpg

Samoogon

Re: Remont - ENKA ala IGŁA

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 mar 2020, 22:46

Ok, to mi jeszcze zamiaru wysokość magnesem od podłogi, czyli gorną powierzchnie łba śruby, no i rozstaw śrub oraz chińskiej jeden wymiar odniesienia (dla jednej śruby minimum).
Najlepiej jakbyś to jakoś narysował :)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości