Proszę o pomoc

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o pomoc

Postautor: vvarrior » czwartek, 23 cze 2016, 10:48

Jeśli nie wymieniać to przynejmniej wykręcić i obejrzeć a potem odpowiednio dokręcić. Widziałem budkę która wydawała odgłos telepania przy jeździe po nierównościach. Miała wyrobione otwory w laminacie i śruby pomimo kontrowania miała zupełnie luźne.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2601
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Proszę o pomoc

Postautor: stachu_gda » czwartek, 23 cze 2016, 11:12

vvarrior pisze:Jeśli nie wymieniać to przynejmniej wykręcić i obejrzeć a potem odpowiednio dokręcić. Widziałem budkę która wydawała odgłos telepania przy jeździe po nierównościach. Miała wyrobione otwory w laminacie i śruby pomimo kontrowania miała zupełnie luźne.


To oczywiście szczególnie jeśli podłoga ma swoje lata, zresztą chyba sam producent to zaleca :)

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » czwartek, 23 cze 2016, 19:17

Mam jeszcze ważne pytanie co dać pod śruby od zewnątrz rączki przykręcane są i pantograf zapięcia dachu ,dać silikon uszczelniacz ,uszczelkę gumową ?mam dylemat coby się woda nie lała do środka,za info oczywiście z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » czwartek, 23 cze 2016, 23:25

Witam ponownie mam pytanie,czym uszczelnić śruby rączek,pantografu,klamry dachu?jestem na etapie składania wszystkiego po wyklejeniu i ociepleniu środka,za wszelkie info dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Proszę o pomoc

Postautor: Fiacior75 » piątek, 24 cze 2016, 03:42

Kup takie oryginalne osłonki i smaruj biały klej Sikaflex.
Załączniki
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_6236530620.jpg
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » piątek, 24 cze 2016, 19:12

Ttak mam je gdzie można dostać ten sikaflex?

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » piątek, 24 cze 2016, 19:34

Witam ponownie ,czy nową uszczelkę okna otwieranego należy przykleić?jeśli tak to czym,żeby trzymało,

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Proszę o pomoc

Postautor: Benior » poniedziałek, 27 cze 2016, 13:53

czemat2 pisze:Ttak mam je gdzie można dostać ten sikaflex?


http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... o-1-1-0613

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2601
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Proszę o pomoc

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 27 cze 2016, 14:05

Fiacior75 pisze:Kup takie oryginalne osłonki i smaruj biały klej Sikaflex.


Chciałbym zaznaczyć konieczność dania gumowej podkładki typu uszczelka okrągła z dziurką w środku pod białą plastikową - pomijając to że ona dobrze uszczelni (o ile powierzchnia laminatu nie jest sfatygowana) to da konieczne do nałożenia białego kapselka "podwyższenie" tej białej podkładki-kołnierzyka i wtedy kapselek wskoczy ładnie bez kombinowania i się będzie trzymał tak jak powinien.

Tę podkładkę kupisz bez problemu a żeby nie przepłacać daj odpowiedniej wielkości uszczelkę niekempingową (ja dawałem uszczelkę butli propan butan).

Odnośnie sikaflexów są różne - 221 będzie prawidłowy z tego co pamiętam do uszczelnień przy naszych przyczepach.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Proszę o pomoc

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 27 cze 2016, 16:08

stachu_gda pisze:Chciałbym zaznaczyć konieczność dania gumowej podkładki typu uszczelka okrągła z dziurką w środku pod białą plastikową - pomijając to że ona dobrze uszczelni (o ile powierzchnia laminatu nie jest sfatygowana) to da konieczne do nałożenia białego kapselka "podwyższenie" tej białej podkładki-kołnierzyka i wtedy kapselek wskoczy ładnie bez kombinowania i się będzie trzymał tak jak powinien.

Mi się wydaje, że ta podkładka ma za zadanie, tak jak piszesz, dać odpowiednie podwyższenie żeby nałożyć kapturek. Ja w tym celu dawałem metalowe podkładki powiększane.
Jeśli chodzi o uszczelnienie to chyba nie bardzo bo to jest wewnątrz budki a rączki powinny być szczelne od zewnątrz w miejscu połączenia z laminatem. Inaczej woda dostanie się do środka otworami śrub.
Zakładałem rączki w ten sposób, że dawałem uszczelniacz na te plastikowe "podkładki" pod rączki aby trzymały się do niej ładnie w momencie wkładania śrub w rączkę i przy montażu. Potem jeszcze obleciałem dookoła śrub w takim rowku, bo podkładki mają otwór większy i można tam napakować trochę towaru. Potem taki zestaw wkładałem na miejsce i skręcałem a uszczelniacz aż wyłaził na boki. Na koniec szmatą nasączoną nitro wytarłem jego nadmiar i gotowe.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2601
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Proszę o pomoc

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 27 cze 2016, 17:04

RAFALSKI pisze:Mi się wydaje, że ta podkładka ma za zadanie, tak jak piszesz, dać odpowiednie podwyższenie żeby nałożyć kapturek. Ja w tym celu dawałem metalowe podkładki powiększane.
Jeśli chodzi o uszczelnienie to chyba nie bardzo bo to jest wewnątrz budki a rączki powinny być szczelne od zewnątrz w miejscu połączenia z laminatem. Inaczej woda dostanie się do środka otworami śrub.

To co piszesz tyczy się rączek manewrowych a kolega pytał o te przy pantografie czyli "odwrotnie" zamocowane niż manewrowe. Tam są identyczne rączki jak manewrowe i tam ta podkładka również uszczelnia. Analogicznie przy mocowaniu pantografu do dachu (nie do "kołnierza" a do klapy dachu. Jedyne co to jeśli jest podniszczony żelkot przy otworach to przestanie uszczelniać, dlatego tam faktycznie warto doszczelnić.
Natomiast można oczywiście tak jak Ty dać podkładkę metalową i uszczelniacz.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Proszę o pomoc

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 27 cze 2016, 17:21

Faktycznie, nie doczytałem, że chodzi o inne rączki :oops:

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » środa, 29 cze 2016, 23:21

Ok ogarnąłem temat rączek dachu narazie ,czekam na płytę ,tą dookoła okien oteieranych,stara była sfatygowana bo okno przeciekało

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: Proszę o pomoc

Postautor: czemat2 » środa, 29 cze 2016, 23:24

Oczywiście dzięki wilkie za zainteresowanie tematem!jeszcze odnośnie uszczelek okien otwieranych czy je przykreć na jakieś wkręty?Czy kleić a może i przykręcać i kleić?pozdrawiam wszystkich pomagających!

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2601
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Proszę o pomoc

Postautor: stachu_gda » środa, 29 cze 2016, 23:35

czemat2 pisze:Oczywiście dzięki wilkie za zainteresowanie tematem!jeszcze odnośnie uszczelek okien otwieranych czy je przykreć na jakieś wkręty?Czy kleić a może i przykręcać i kleić?pozdrawiam wszystkich pomagających!

Zszywkami mocujesz do listwy okiennej pod białym klinem (tak że potem po założeniu klina nie widać zszywek).


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości