Drobne remonty przed wyjazdem

czyli nasza walka z przyczepą...
Arloden
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 lip 2016, 11:40
Lokalizacja: Zielonka

Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: Arloden » poniedziałek, 18 lip 2016, 21:57

cześć
zarejestrowałem się na forum ponieważ szukałem informacji na temat drobnych napraw mojej niewiadówki. i nie zawiodłem się. dzięki wam udało mi się oszczędzić sporo pracy i dostałem sporo inspiracji. wielkie dzięki.
Moja niewiadówka stała kilka lat na działce, od czasu do czasu nocowalismy w niej w sezonie. przez te lata nie robiłem w niej nic. ale teraz nadszedł czas na wyjazdu i trzeba bylo przeprowadzić kilka drobnych napraw.
dobrze, że zabrałem się za to trzy tygodnie przed wyjazdem.
naprawianie zamków, zawiasów. okein, sprzątanie. trochę czasu zajmuje.

z takich większych awarii to okazalo się że ciekło spod uszczelki dużego okna. miałem drugą na wymianę więc zdjąłem uszczelkę i okazało się, że... zeszła z częścią listwy do której była przykręcona.
DSC_0861.JPG

po większych oględzinach okazało się, że woda ciekła spod listwy na której było okno. wciekało pod uszczelkę, pod spodem spływało i wyciekało dołem.
DSC_0867.JPG

więc wszystko trzeba bylo zdjąć, i odbudować ramę od nowa.
później zabrałem się za listwę nad oknem. odkręcenie wkrętów było nie lada wyczynem. pierwsze dwa w 20 min. reszta jakoś poszła. wkręty wyglądały jak z jakiegoś wykopaliska.
DSC_0887.JPG

odkręciłem przeczyściłem i uszczelniłem silikonem. i przykręciłem na nowe wkręty.
uszczelka tez wymieniona. uszczelniona silikonem
DSC_0930.JPG

w ten weekend musiałem zajrzeć pod wykładzinę. skoro ciekło przez okno...
niestety okazało się, że przeciek musiał być już od dawna. musiało po wykładzinie na ścianie sączyć się na podlogę... zastałem taki widok. za tydzień wyjazd...
DSC_1036.JPG

DSC_1042.JPG

po zerwaniu podłogi okazało się dwie belki sa także przesiąknięte wodą :/ wszystko się teraz suszy i w tygodniu przykręce prowizoryczna podłogę. po sezonie trzeba będzie całą podłogę wymienić.
dodatkowo znalazłem dwa miejsca gdzie sączyla się woda od góry, raczej w miejcach gdzie sa wkręty które trzymają listwę na dachu. na jednym z wątków widziałem dokładnie to samo. w tej chwili pozostaje mi uszczelnienie na silikon chwilowo.

z tych pozytywnych rzeczy to lodówka... na słomczynie za 80zł :) pięknie działa, nie grzeje się. no i chłodzi jak trzeba.
DSC_1003.JPG

na zdjęciu jest jeszcze nie zabezpieczona. unieruchomiłem ją styropianem po bokach. muszę jeszcze podłączyć do zalisania z samochodu, żeby w czasie drogi chłodziła.

no i coś na pochmurne dni a głównie dla dzieciarni do snu. koszt 1zł. kurzył się w firmie tv lcd na fajnym uchwycie. dogadałem się i za symboliczne 1zł oddali. :)
DSC_0863.JPG

no i na urlopie zacznie się olimpiada w Rio więc może będzie okazja przetestować i lodówkę i tv :D

no i tak oto zaznaczam swoja obecność na forum.
pozdrawiam

naal

Re: Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: naal » poniedziałek, 18 lip 2016, 22:34

Witaj na forum ;)

Jak już weźmiesz się za podłogę to pamiętaj o ociepleniu ;)

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: Benior » poniedziałek, 18 lip 2016, 22:37

To teraz zapisuj się na zlot viewtopic.php?f=27&t=6703
oprowadzisz po pokojach fanklubowiczów ;)

I gdzie się wybieracie?

Arloden
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 lip 2016, 11:40
Lokalizacja: Zielonka

Re: Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: Arloden » wtorek, 19 lip 2016, 09:00

na zlot zapisany. :)

A wybieramy się do iławy camping leśna na dłuższy pobyt z dziećmi. pewnie tydzień. później zwiedzanie okolicznych zamków, kwidzyn, świecie, może malbork.
następnie plan jest, żeby zajechać do Lichenia i później prawdopodobnie do Poznania na termy maltańskie. Byliśmy 2 lata temu w uniejowie i dzieciakom się podobało.
przy okazji, czy ktoś wie jak jest na campingu w poznaniu niedaleko term? (pomijając to, że drogo) chcemy tam zajechać na jeden góra dwa dni. czy trzeba rezerwować miejsca? jakieś wartościowe wskazówki?

a jeszcze wczoraj znalazłem imprezę "dni gminy kurzętnik" niedaleko iławy w najbliższą sobotę. szybka zmiana planów i najpierw kurzętnik nocleg a potem iława. na festynie będą atrakcje dla dzieci, a wieczorem koncert Enej. no i organizują bieg na 10km. więc przy okazji sprawdzę się przed półmaratonem ;)

Arloden
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 lip 2016, 11:40
Lokalizacja: Zielonka

Re: Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: Arloden » czwartek, 1 cze 2017, 00:21

odświeże trochę temat. wyjazd w zeszłym roku się udał. ale po wyjeździe kompletnie nie było czasu na nic. przyczepka przezimowała. trochę jedno okno zaczęło przeciekać, a że lato za pasem, to trzeba się wziąć do pracy. na początek, chciałem wymieć światła i drugą cześć podłogi. okazało się że jak zdrugiej strony zaciekało, to podłoga także nadaje isę do wymiany. wywaliłem wszystko, zerwałem, podłogę i wziąłem się do wymiany uszczelki w oknie. zdjąłem też okno z szyną, żeby ją także uszczelnić. okazało się, że pod spodem trzeba trochę zaszpachlować, pomalować i pouszczelniać. lampy tylne tez wymieniłem. miałem trochę zabawy z kablami. wszystko stare zaśniedziałe... masakra. przy okazji zauważyłem, że kable od instalacji 12v są w takim stanie, że miejscami są gołe druty. także do wymiany.

aha i jak wystarczy czasu, to chciałem zrobić na małym łóżkiem drugie piętrowe. czy ma ktoś jakieś doświadczenia? jakieś pomysły?
załączam zdjęcia z prac.

20170525_183520.jpg

20170525_184130.jpg

20170525_184146.jpg

20170525_184208.jpg

20170525_190851.jpg

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Drobne remonty przed wyjazdem

Postautor: misha22 » czwartek, 1 cze 2017, 22:03

Ja się tylko tym silikonem martwię, nie wiem co tam wypisuja na etykiecie - moze do kuchni się nadaje... kup uszczelniacz dekarski, będzie 100x lepszy,
Powodzenia w sezonie 2017
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości