N126N z Rzeszowa - czas na remont

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » środa, 28 wrz 2016, 07:05

fortis pisze:gdzie zamawiałeś ? niestety w leroy merlin już beżowej nie ma , ja na sufit znów dam granatowy, boki jeśli nie wypali materiał, który kupiłem na próbę to znów dam beż.


Czemu nie zamówisz na Allegro? Będziesz miał dowolny kolor do wyboru.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: fortis » środa, 28 wrz 2016, 08:40

stachu_gda pisze:
fortis pisze:gdzie zamawiałeś ? niestety w leroy merlin już beżowej nie ma , ja na sufit znów dam granatowy, boki jeśli nie wypali materiał, który kupiłem na próbę to znów dam beż.


Czemu nie zamówisz na Allegro? Będziesz miał dowolny kolor do wyboru.


bo chcę dać inny materiał ale nie wiem czy da radę, a odcienie się różnią w castoramie jest bez ale mocno ciemny

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » środa, 28 wrz 2016, 09:50

Słuchajcie bo tu pytałem speca od ogrzewania - a problem w piance, bo mój klient ma na styropianie - i mówi że zwykła pianka jako wypełnienie pod wykładzinę to tak samo jak ta z amelinium :) bo aluminium to przewodnik ciepła więc ew za grzejnikiem odbije ale na ścianie nic nie da. pytam bo nie wiem czy zamawiać przez internet czy kupić normalną i dać sobie z tą srebrną spokój?
Co myślicie???

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » środa, 28 wrz 2016, 09:59

Seba pisze:Słuchajcie bo tu pytałem speca od ogrzewania - a problem w piance, bo mój klient ma na styropianie - i mówi że zwykła pianka jako wypełnienie pod wykładzinę to tak samo jak ta z amelinium :) bo aluminium to przewodnik ciepła więc ew za grzejnikiem odbije ale na ścianie nic nie da. pytam bo nie wiem czy zamawiać przez internet czy kupić normalną i dać sobie z tą srebrną spokój?
Co myślicie???


Zmienić speca. Amelinium po to jest żeby odbiło ciepło wewnątrz. W wolnej chwili wrzucę skana z tabelami jaka jest skuteczność przegrody z amelinium a jaka bez.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » środa, 28 wrz 2016, 10:18

kurcze zostaje internet do zamówienia

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » środa, 28 wrz 2016, 19:54

Amelinium zamowione. Przy okazji przyszly uszczelki - jakie one mieciutkie!!! Przy tych starych to az fajnie je bedzie zmienic.
Przy okazji: przyczepa nie przecieka ale fakt sruby od listew aluminiowych zardzewiale. Duzo o tym piszecie, ale chyba nie bede ich dewastowal. Pomyslalem ze przeczyszcze odrdzewiaczem i moze zaleje delikatnie zywica albo jakims uszczelniaczem, zeby udaremnic dostep wody. Oczywiscie nowa gietka uszczelka. Co sadzicie o takim rozwiazaniu? Idzie chlod a chce wykleic srodek i stad taki pomysl

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » środa, 28 wrz 2016, 22:50

Seba pisze:Amelinium zamowione. Przy okazji przyszly uszczelki - jakie one mieciutkie!!! Przy tych starych to az fajnie je bedzie zmienic.
Przy okazji: przyczepa nie przecieka ale fakt sruby od listew aluminiowych zardzewiale. Duzo o tym piszecie, ale chyba nie bede ich dewastowal. Pomyslalem ze przeczyszcze odrdzewiaczem i moze zaleje delikatnie zywica albo jakims uszczelniaczem, zeby udaremnic dostep wody. Oczywiscie nowa gietka uszczelka. Co sadzicie o takim rozwiazaniu? Idzie chlod a chce wykleic srodek i stad taki pomysl


Sądzimy że sobie tym zepsujesz remont. Serio. Potem bardzo trudno będzie Ci to poprawić, a woda wypłynie w najmniej oczekiwanym miejscu.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: reflexes » czwartek, 29 wrz 2016, 07:04

Zgadzam się, ze Stachem. U mnie tak właśnie było, a uszczelnienie tego od zewnątrz to w ciul kombinacji.

Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Waski » piątek, 30 wrz 2016, 08:24

Seba a powiedz mi gdzie Ty ta przyczepę katujesz to ja wpadnę na kawę :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Waski
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwie 2016, 09:02

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Waski » piątek, 30 wrz 2016, 08:28

Co do listew to obowiązek...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » piątek, 30 wrz 2016, 14:07

Waski wyslalem adres na Pw

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » sobota, 1 paź 2016, 13:05

I pytanie... Tem klej Bonaterm a+ taki nieco gesty, czy rozcienczaliscie go czyms? Cos mi chodzi po glowie ze denaturatem, ale nie moge znalezc.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » sobota, 1 paź 2016, 14:05

Nie rozcienczaj

Wysłane z mojego TELEFUNKEN_Live_TL1 przy użyciu Tapatalka

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: degustibus » sobota, 1 paź 2016, 22:28

Jeśli już to NITRO. Ale wtedy przy nakładaniu pistoletem może przemoczyć klejony materiał.
Ja akurat stosowałem Bonaterm AS. Można to nakładać za pomocą najtańszego pistoletu lakierniczego z górnym zbiornikiem. Nie przejmuj się tym że pistolet trochę pluje, to normalne. Po pracy zalej go Nitrem aby nie zasechł zupełnie.
Nanosisz ten klej na obie powierzchnie i po chwili już można kleić.
Pamiętaj o masce z filtrem węglowym jeśli kleisz w zamkniętym pomieszczeniu (przyczepa, garaż). Ten klej zawiera bardzo dużo rozcieńczalnika z toksycznym toluenem.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » niedziela, 2 paź 2016, 01:12

Ja nakladam pedzlem i jakos wydaje mi sie gesty, ale...
Pianką przyczepa wyklejona!!! ;). Poszlo dwie banki 4 kg kleju. Jutro, a w zasadzie juz dzis ale od rana zaczne wykladzinke. Uszczelki posciagane i po wykladzinie pojda nowe. Jeszcze sporo pianki mi zostalo i zastanawiam sie czy nie polozyc na podloge pod podklady i wykladzine. Dzis dzieciaki caly dzien po tej piance skakały i jak jej nie dziurawic to jest calkiem mocna. Pod podkladami nic by jej nie grozilo, a jest szansa ze byloby cieplej pod nogami....


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości