N126N z Rzeszowa - czas na remont

czyli nasza walka z przyczepą...
Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » niedziela, 18 wrz 2016, 23:04

Witajcie,
w powitalni już była dyskusja odnośnie zakupu. Przyczepka kupiona i jak we wszystkich Niewiadkach tapicerka wisiała. ogólnie stan super i przyczepka zadbana.
Niedziela czas wolny od pracy, ale remont to nie praca a przyjemność. Wydarłem meble, tapicerkę, płyty wokół okien (nie wiem czy warto było). Nad oknami z przodu i z tyłu w rogach mam mokre listewki co oznacza że coś tam listwa puszcza. rozumiem że trzeba ją od zewnątrz uszczelnić ? i tu pytanie czym i gdzie kupić?
do rozmontowania podłoga, choć zdrowa to pewnie ją ocieplę i nie wiem czy wymieniać na OSB?
Chciałbym przyczepkę pomalować i uszczelnić od środka, podobno chlorokauczukiem warto, wiem że tu na forum ktoś malował.
Poradźcie na co zwrócić uwagę. Dach z wykładziny czy położyć jakieś panele? ile wykładziny wchodzi na przyczepę?
dzięki za uwagi

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 19 wrz 2016, 07:53

Seba pisze:Witajcie,
w powitalni już była dyskusja odnośnie zakupu. Przyczepka kupiona i jak we wszystkich Niewiadkach tapicerka wisiała. ogólnie stan super i przyczepka zadbana.
Niedziela czas wolny od pracy, ale remont to nie praca a przyjemność. Wydarłem meble, tapicerkę, płyty wokół okien (nie wiem czy warto było). Nad oknami z przodu i z tyłu w rogach mam mokre listewki co oznacza że coś tam listwa puszcza. rozumiem że trzeba ją od zewnątrz uszczelnić ? i tu pytanie czym i gdzie kupić?


Było milion razy ;) Chcesz mieć porządnie - ściągnąć listwy, oczyścić, pod spód butyl, nowe śruby nierdzewne, od wnętrza zalaminować. Jak wykleisz od nowa to już sobie zamkniesz drogę do tej operacji.

Seba pisze:do rozmontowania podłoga, choć zdrowa to pewnie ją ocieplę i nie wiem czy wymieniać na OSB?


Po co zmieniać droższe lepsze na tańsze gorsze? PS Ja swoją podłogę lakierowałem, żeby nie śmierdziała, pomogło.

Seba pisze:Chciałbym przyczepkę pomalować i uszczelnić od środka, podobno chlorokauczukiem warto, wiem że tu na forum ktoś malował.


Chcesz ją malować od środka? W jakim celu?

Seba pisze:Poradźcie na co zwrócić uwagę. Dach z wykładziny czy położyć jakieś panele? ile wykładziny wchodzi na przyczepę?
dzięki za uwagi


Ja bym dawał wykładzinę. Panele oparte o jakieś wióry czy inny syf będą ciągnąć wilgoć. Panele PCV - obstawiam będzie się na nich skraplać woda szczególnie przy chłodnej pogodzie. Chyba że Twoje pcozucie estetyki odrzuca wykładzinę, to jest to jedyny argument przeciw jak dla mnie.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 19 wrz 2016, 18:42

Stachu o ktorych listwach mowisz. Czyszcze te nad oknami z przodu i tylu. W jednym miejscu byly tam listewki wilgotne.
Pomalowac od spodu w sumie zeby zagruntowac nieco sciany po zdarciu gabki, oczyscilem srodek ale tak do konca zdzierac bym nie musial. Oczywiscie tez podloga, w sumie tak jak u Ciebie.
Generalnie wykanczam wykladzina ;) mam nadzieje ze dam rade. Jaki klej? Ile wykladziny? W szerokosci 2 czy 4 m?

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 19 wrz 2016, 19:33

Poczytaj wątki remontowe, tak jest wszystko po wielokroć opisane.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 19 wrz 2016, 22:06

Dizzy czytam i czytam :)
Brakuje mi takiej ściągi jak i co po kolei. Patrzę na różne remonty i wiele jest różnic. Niby jak wszysyko przejrzysz to znajdziesz, ale jak trzeba szybko to nie ma :(

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: degustibus » poniedziałek, 19 wrz 2016, 23:14

Ja malowałem dach w 126N Autorenolakiem, wałkiem i wyszło bardzo dobrze. ALE do malowania całości - tylko pistolet! Wałkiem wyjdzie bieda.
Daj spokój panelom i innym sidingom na dachu przyczepy. W dziale ogłoszeń ktoś sprzedaje bordową wykładzinę do Enki. Jak chcesz taniej to zrób jak opisałem w tym wątku i będziesz miał wykończenie wg. własnego uznania

viewtopic.php?f=38&t=6717

tak to na gotowo wygląda.
viewtopic.php?f=36&t=6912

jeśli będziesz zdejmował podłogę to pomiędzy listwy daj 2cm piankę PE
http://allegro.pl/mata-do-cwiczen-20mm- ... 03291.html

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 19 wrz 2016, 23:49

dzięki degustibus. Ślicznie Ci to wyszło. Właśnie tak mi się podoba. Kolory jak moje. Jest taka pomarańczowa wykładzina remontowa.
podłogi nie będę ruszał, jest zdrowa. położę taką piankę wyciszającą i izolującą i wykładzinę. Ewentualnie ją polakieruję lub pomaluję chlorokauczukiem. Czytam i dach zrobię z wykładziny, muszę tylko zrobić z płyty wykończenie wokół okien. Nie pomyślałem i stare wydarłem, niestety dewastując je trochę.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » wtorek, 20 wrz 2016, 00:01

Seba pisze:Stachu o ktorych listwach mowisz. Czyszcze te nad oknami z przodu i tylu. W jednym miejscu byly tam listewki wilgotne.
Pomalowac od spodu w sumie zeby zagruntowac nieco sciany po zdarciu gabki, oczyscilem srodek ale tak do konca zdzierac bym nie musial. Oczywiscie tez podloga, w sumie tak jak u Ciebie.
Generalnie wykanczam wykladzina ;) mam nadzieje ze dam rade. Jaki klej? Ile wykladziny? W szerokosci 2 czy 4 m?


Ok myślałem że puszcza Ci przy listwach tych długich, nie przy oknach. Te duże listwy zaleca się właśnie zdjąć uszczelnić wymienić łączenia na nowe.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » wtorek, 20 wrz 2016, 00:03

Seba pisze:Dizzy czytam i czytam :)
Brakuje mi takiej ściągi jak i co po kolei. Patrzę na różne remonty i wiele jest różnic. Niby jak wszysyko przejrzysz to znajdziesz, ale jak trzeba szybko to nie ma :(


Musisz przeczytać całe forum, nie ma bata ;) Zresztą to sama przyjemność!
A tak na serio, to mimo tego że większość rzeczy ludzie robią podobnie, to sporo jest rzeczy robionych wg "różnych szkół". Czytaj rady każdego, i samodzielnie wybieraj które rozwiązanie wydaje Ci się być najlepsze.

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: degustibus » wtorek, 20 wrz 2016, 08:03

Seba pisze:dzięki degustibus. Ślicznie Ci to wyszło. Właśnie tak mi się podoba. Kolory jak moje. Jest taka pomarańczowa wykładzina remontowa.
podłogi nie będę ruszał, jest zdrowa. położę taką piankę wyciszającą i izolującą i wykładzinę. Ewentualnie ją polakieruję lub pomaluję chlorokauczukiem. Czytam i dach zrobię z wykładziny, muszę tylko zrobić z płyty wykończenie wokół okien. Nie pomyślałem i stare wydarłem, niestety dewastując je trochę.


Dzięki. Ja na twoim miejscu bym zdjął podłogę. Po spodem będzie pewnie sporo syfu, poza tym możesz dasz tam ocieplenie. Potem już tego nie zrobisz jak będą meble itd. Jak się sprężysz to zdjęcie podłogi, izolacje, sprzątania, zamontowanie i zalaminowanie zajmie jeden dzień od rana do wieczora.
Ja dałem OSB 12mm bo sklejka śmierdziała a to potem mała przyjemność spać w takich aromatach :)

Bardzo dobrze że zdarłeś te pilśnie wokół okien. Dasz nowe w innej okleinie i od razu przyczepa będzie lepiej wyglądać.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » wtorek, 20 wrz 2016, 20:02

nie wiem jak wklejać zdjęcia, muszę doczytać. wszystko rozdarte, podłogi jednak nie ruszę - ocieplę płytami pod panel i wykładzina lub panele - zastanawiam się. W sumie nie wiem co lepsze. Bawiłem się dziś prądami, podłączone on nowa 220V, na bezpiecznikach, na zewnątrz dołożone gniazdko które będzie służyło w przedsionku, obrysówki z tylnego boku przyczepki i w tyle nad oknem czerwone lampki. Nowa wtyczka i wszystko niby gra. poczyściłem lampki co nieco wymieniłem, pomalowałem wywietrzniki farbą chlorokauczukową - choć pewnie je wymienię na nowe, ale żeby nie gryzło na razie.
Chcę powymieniać uszczelki ale wogóle nie kumam sklepu Dariusa i nie wiem w wielu przypadkach co do czego? Jest słaby opis. Uszczelka do okna otwieranego na zdjęciu wskazuje zewnętrzną, a co z wewnętrzną?
Czas byłby na powolne wyklejanie i tu mam zagwoztkę. Oglądam Wasze remonty i zastanawiam się - GDZIE DO LICHA MACIE KABLE !!! których u mnie sporo. Od świateł, rejestracji, teraz obrysówek - ja to będzie po naklejeniu wykładziny. U Was wszystko takie gładziutkie :).
Czy wgłębienia w ścianach wypełniać czymś żeby uzyskać prostą ścianę, czy wyklejać też wgłębienia. Tyle że wtedy na załamaniach na listwach drewnianych- tych pionowych pewnie będzie się wykładzina marszczyć.
Generalnie jestem przerażony :), ale walczę dzielnie.
Podobnie z sufitem, rozumiem że częściowo wykładzina nie będzie przyklejona bo sufit nie jest równy tylko ma wgłębienia. Będą tam puste przestrzenie?
ufff na razie tyle.

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1659
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: ruciak76 » wtorek, 20 wrz 2016, 20:37

Seba pisze:Podobnie z sufitem, rozumiem że częściowo wykładzina nie będzie przyklejona bo sufit nie jest równy tylko ma wgłębienia. Będą tam puste przestrzenie?
ufff na razie tyle.


Z wgłębieniami w dachu w mojej n126e poradziłem sobie tak http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=5606 , teraz w N126N będę je wypełniał w ten sam sposób bo zdaje to egzamin
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2024 - 2 nocki 255 km
2023 - 20 nocek, 1861 km
2008-2022 - 274 nocki, 31731 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » wtorek, 20 wrz 2016, 21:01

Seba pisze:nie wiem jak wklejać zdjęcia, muszę doczytać. wszystko rozdarte, podłogi jednak nie ruszę - ocieplę płytami pod panel i wykładzina lub panele - zastanawiam się. W sumie nie wiem co lepsze.

Polecam jednak zdjąć podłogę, i od spodu ocieplić jak chcesz mieć porządnie. WIEM ŻE TO TRUDNA ROBOTA. Na to polecam wykładzinę porządną (linoleum) NIE PANELE.

Seba pisze:Bawiłem się dziś prądami, podłączone on nowa 220V, na bezpiecznikach, na zewnątrz dołożone gniazdko które będzie służyło w przedsionku, obrysówki z tylnego boku przyczepki i w tyle nad oknem czerwone lampki. Nowa wtyczka i wszystko niby gra. poczyściłem lampki co nieco wymieniłem, pomalowałem wywietrzniki farbą chlorokauczukową - choć pewnie je wymienię na nowe, ale żeby nie gryzło na razie.
Chcę powymieniać uszczelki ale wogóle nie kumam sklepu Dariusa i nie wiem w wielu przypadkach co do czego? Jest słaby opis. Uszczelka do okna otwieranego na zdjęciu wskazuje zewnętrzną, a co z wewnętrzną?

Uszczelkę masz jedną na okno, nie kumam w czym masz problem :). Jeden typ do okien stałych, jeden do otwieranych.

Seba pisze:Czas byłby na powolne wyklejanie i tu mam zagwoztkę. Oglądam Wasze remonty i zastanawiam się - GDZIE DO LICHA MACIE KABLE !!! których u mnie sporo. Od świateł, rejestracji, teraz obrysówek - ja to będzie po naklejeniu wykładziny. U Was wszystko takie gładziutkie :).


Ja mam kable od świateł zewnętrznych pod zawiniętym linoleum na ścianę (jest wywinięte na jakieś 5-10cm). Poza tym kable pod wykładziną, położone przed wyklejeniem (przyklejone do ścian na klej termiczny punktowo). Warto dobrze przemyśleć elektrykę PRZED KLEJENIEM WYKŁADZINY.

Seba pisze:Czy wgłębienia w ścianach wypełniać czymś żeby uzyskać prostą ścianę, czy wyklejać też wgłębienia. Tyle że wtedy na załamaniach na listwach drewnianych- tych pionowych pewnie będzie się wykładzina marszczyć.
Generalnie jestem przerażony :), ale walczę dzielnie.
Podobnie z sufitem, rozumiem że częściowo wykładzina nie będzie przyklejona bo sufit nie jest równy tylko ma wgłębienia. Będą tam puste przestrzenie?
ufff na razie tyle.


Są dwie szkoły, ja u siebie kładłem piankę (izolację) i remontówkę bez wypełniania przetłoczeń i absolutnie nie robiłbym inaczej. Szkoda czasu i wysiłku na wypełnianie - izolacja i wykładzina są na tyle sztywne że po prostu kleisz jakby nie było wytłoczeń.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » wtorek, 20 wrz 2016, 22:20

stachu - dzięki. Szkoda że nie stacjonujesz w Rzeszowie. Zaprosiłbym na kawę :). Waham się z ta podłogą i chyba ją rozmontuję, ocieplę itp. Chociaz jest sucha więc nie spodziewam się tam niespodzianek. Może ponawiercać otwory i wpuścić piankę?
co do uszczelek na stronie Niewiadowa jest jakiś opis i zdjęcia. Darius ma to nie dopracowane. Poza tym Niewiadów nieco tańszy.
Powoli będę dłubał. Co powiesz, powiecie na temat kleju który polecała kasia..., tj Spray Kon-Moto? w spraju chyba szybciej i przyjemniej wyklejać?

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: degustibus » wtorek, 20 wrz 2016, 22:32

1. Wszystkie kable 12V i 230V kładziesz w wiązce po lewej stronie przyczepy, w samym rogu. Zasłoni je łóżko, szafka z kuchenką i tylne łóżko. Rozprowadzenia kabli do lamp obrysowych możesz zrobić kablem płaskim 2x0,5mm - będzie mniej widoczne. Wszystkie kable kleisz gluegun'em (klej termiczny) do ścian. U mnie kabel pomiędzy w/w wiązką a grzejnikiem który jest po drugiej stronie puściłem pod podłogą.
2. Jeśli chcesz się zakopać na 3 tygodnie z wyklejaniem styropianem ścian i ich równaniem to OK - to Twój czas :) Pytanie po co prostować ściany i udawać że jest prosto jak wiadomo że jest z wybrzuszeniami - może lepiej zaakceptować tę cechę Niewiadówek. Concorde czy Dethleffs to nie będzie :)
3. Jeśli zastosujesz tkaninę na gąbce to powinno udać Ci się okleić te wszystkie wybrzuszenia bez zmarszczek. Dach (mówię o tkaninie na gąbce) kleisz tak: najpierw wklejasz paski tkaniny na gąbce w te podłużne przetłoczenia aby je spłycić o 50%, następnie dajesz po całości tkaninę którą też wklejasz w te bruzdy. Jeśli nie spłycisz tych bruzd to podczas dociskania tkanina zmarszczy się.

4. HALO! Seba! W dziale remonty podawałem adres gdzie się zamawia najtaniej, od producenta, uszczelki do okien otwieranych! Poczytaj trochę dział remonty, na spokojnie. Wykorzystaj sprawdzone porady :|
5. Kleju idzie dużo, mi poszło chyba 5 czy 6 puszek po 0,8L. Ile pójdzie sprajów?


EDIT
viewtopic.php?f=38&t=6514


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości