n121 by kaiman

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » wtorek, 24 paź 2017, 09:52

Wreszcie udało się odebrać bagażnik i wstępnie przymocować go do klapy.
Założenie było takie aby odratować co się da z oryginalnego bagażnika - pozostały zatem nóżki i element poziomy bo były w najlepszym stanie. Wymienione zostały wszystkie mniejsze rurki poprzeczne.
n121.jpg

Na zdjęciu prezentuje się to jeszcze znośnie ale bagażnik po cynkowaniu to istny dramat :cry: Na ocynkowni spieprzyli robotę po całości (zacieki, wżery, etc.), pomijam kwestię, że bagażnik jest pokrzywiony.
Niestety nadaje się to tylko na przerobienie na żyletki.
Robimy zatem nowy z nierdzewki :)
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » poniedziałek, 20 lis 2017, 12:16

Bagażnik się tworzy :) Pozostały do zrobienia nóżki i podpory.
n121 bagażnik.jpg

Mam nadzieję w tym tygodniu odebrać gotowy bagażnik i przytwierdzić go do klapy. Przy dobrych wiatrach do końca miesiąca powinienem uporać się ze wszystkim i uroczyście zakończyć remont.
Zapewne zostaną do zrobienia jeszcze jakieś drobne elementy ale finish już widać :D

Niestety jak to w życiu bywa założony termin zakończenia prac dość się przeciągnął, bo chciałem jeszcze w sezonie 2017 gdzieś z nią pojechać, a inaugurację trzeba przełożyć na 2018r.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: n121 by kaiman

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 20 lis 2017, 13:40

kaiman pisze:Niestety jak to w życiu bywa założony termin zakończenia prac dość się przeciągnął, bo chciałem jeszcze w sezonie 2017 gdzieś z nią pojechać, a inaugurację trzeba przełożyć na 2018r.

Dobrze jest, najważniejsze, że ukończysz projekt od A do Z a nie pozostawisz "w proszku" :)
Nasz "wieloryb" miał wyruszyć na majówkę a do tej pory remont nie jest skończony...

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: n121 by kaiman

Postautor: Murano » poniedziałek, 20 lis 2017, 13:42

Robi się coraz ciekawiej...
GK, n121, Ponorka...
Super chłopaki. Tego nam trzeba w klubie!

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » poniedziałek, 20 lis 2017, 14:00

Do pełni szczęścia brakuje n128 i n133 :)
Ten ostatni jakiś czas temu pojawił się w ogłoszeniach (na allegro lub olx) za kwotę chyba przekraczającą 30tys.?
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: n121 by kaiman

Postautor: __ArroW__ » poniedziałek, 20 lis 2017, 17:56

Jest moc! Ciskaj i dawaj na spotkanie w przyszłym roku ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » czwartek, 12 kwie 2018, 09:19

Zrobiło się ciepło więc czas wrócić do prac :)
Pozostały tak naprawdę kosmetyczne prace. Zdecydowałem się na demontaż podpór. Są w dobrym stanie ale zostaną nieco odświeżone. W miejscach gdzie pojawił się nalot rdzy powierzchnia zostanie oczyszczona i zabezpieczona. Ramię podpory pomalowane zostanie w całości (jak na foto). Zdecydowałem się na cynk z aluminium w spreju (firmy K2). Czytałem przeróżne opinie a temat tego produktu ale myślę, że się sprawdzi.
podpory.jpg
n121. Podpory
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » niedziela, 20 maja 2018, 22:55

Nadszedł ten czas kiedy można pochwalić się zakończonymi pracami, przynajmniej nad samą przyczepą.
Kto śledził wątek remontowy zna kolejne etapy prac na budką zatem nie będę nudził szczegółami.

Podsumowując, remont trwał z przerwami od września 2016 roku, gdzie największy progres miał miejsce w okresie od wiosny do jesieni 2017 roku.
W pierwszych myślach chciałem nieco stuningować cepkę i zastosować m.in. lampy LED jedynie tylko kształtem przypominające oryginały czy lampy obrysowe zamiast zwykłych odblasków na bokach. Mając jednak na uwadze wyjątkowość modelu poszedłem w oryginał.

Przyczepka rozkręcona została na czynniki pierwsze - jedynie postanowiłem nie oddzielać budki od ramy (może kiedyś wymienię same śruby), poza tym wszystkie elementy zostały odkręcone, oczyszczone, wymalowane i na nowo przykręcone.

Zostało trochę deko stali :)
n121 złom.jpg

Nowe śrubki, nakrętki, podkładki, łączniki, gumy i inne szpargały kupione z zapasem będą na wyposażeniu przyczepki - tak na wszelki wypadek :D
n121 śruby.jpg

Tak dla porównania stan zaczepów zamka - po prawej oryginał (przeszło 20 letni), po lewej nówka sztuka.
n121 zaczepy.jpg


Starałem się zastosować elementy takie same jak Niewiadów, do tego stopnia, że zamontowane zostały elementy wyposażenia tych samych producentów. Najgorzej znaleźć było pomarańczowe boczne odblaski. Niestety nie udało się pozyskać idealnie takich samych ale typ, model, wymiary i producent się zgadzają, jedynie kształt obudowy jest nieco inny.

Są oczywiście pewne odstępstwa od oryginału.
Nowy bagażnik ale wzorowany na oryginale (o tym poniżej), umiejscowienie lampy przeciwmgielnej (zamiast na pace, wylądowała pod ramą), dodana została lampa cofania (ten sam typ lampy co lampy przeciwmgielnej, ale służyć będzie nieco innym celom - jako lampa robocza), gniazdo CEE wkomponowane w bok kufra wraz z kablem i wtyczkami/gniazdami (aby ułatwić pozyskanie energii elektrycznej z kempingu).
Cepka otrzymała też parę nowych detali jak emblematy "N" i "n121", blaszkę "PL" czy forumową ramkę na tablicę rejestracyjną.

Najwięcej zabawy było z bagażnikiem, który był w stanie delikatnego rozkładu. Zacząłem od próby reanimacji poprzez spawanie uszkodzonych elementów ale efekty były mizerne. Potem przyszła pora na wymianę najbardziej zniszczonych rurek, które zostały przyspawane do oryginalnej głównej rury i podstaw. Długi czas czekałem na ocynkowanie wyremontowanej ramy ale po otrzymaniu bagażnika z ocynkowni mało mnie szlag nie trafił - efekt był tragiczny. Parę opinii zaczerpniętych od specjalistów i zapadła decyzja - odtwarzamy bagażnik ze stali nierdzewnej.

Oto efekt końcowy:
n121 po remoncie (1).jpg

n121 po remoncie (2).jpg

n121 po remoncie (3).jpg


Do całkowitego ukończenia prac brakuje jedynie detali - przy stelażu pod namiot jak i zabawa przy samym namiocie (mycie, impregnacja etc.) - czyli pierdółki.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: n121 by kaiman

Postautor: Miron EZD » niedziela, 20 maja 2018, 23:05

Jak dla mnie, perełka, widać mnóstwo pracy jaką włożyłeś w remont.

Samoogon

Re: n121 by kaiman

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 21 maja 2018, 00:42

Widać że wiosna i pogoda ładna bo cepka za cepką oddawane w fabrycznym stanie. Gratulacje, wygląda wspaniale!

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » poniedziałek, 21 maja 2018, 07:49

Samoogon pisze:Widać że wiosna i pogoda ładna bo cepka za cepką oddawane w fabrycznym stanie.

Zgadza się, nadarzyła się okazja by dokończyć pewne elementy, wypucować przyczepę i porobić parę zdjęć :)
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: n121 by kaiman

Postautor: CONFEX » wtorek, 22 maja 2018, 21:14

:shock: Jest super to mało powiedziane, naprawdę solidnie wykonana robota. Ps wstyd przyznać nawet nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak n121 :shock: , ta przyczepa jest moim zdaniem zaje...sta i moim zdaniem ładniejsza od tej takiej, nazwy nie znam, co ruskie produkowali tak to ujmę.....

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: n121 by kaiman

Postautor: Miron EZD » wtorek, 22 maja 2018, 21:54

To ruskie to się bodajże Skif nazywalo :D
Nazwa według mnie nawet trafna. :lol:

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » wtorek, 22 maja 2018, 23:26

CONFEX pisze::shock: jest super to mało powiedziane naprawdę solidnie wykonana robota.Ps wstyd przyznać nawet nie wiedziałem że istnieje takie coś jak n121 :shock: ,ta przyczepa jest moim zdaniem zaje...sta i moim zdaniem ładniejsza od tej takiej nazwy nie znam co ruskie produkowali tak to ujme.....

Dla porównania polecam wątek:
viewtopic.php?f=5&t=7103&hilit=hiszpa%C5%84ska

Miron EZD pisze:To ruskie to się bodajże Skif nazywalo :D

Dokładnie był to Skif-2 (Skif-II) a później - Warmos-3 (chyba, że była to jakaś wersja eksportowa).
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: n121 by kaiman

Postautor: RAFALSKI » środa, 23 maja 2018, 10:47

Wygląda super, świetna robota.
kaiman pisze:chciałem nieco stuningować cepkę i zastosować m.in. lampy LED jedynie tylko kształtem przypominające oryginały czy lampy obrysowe zamiast zwykłych odblasków na bokach. Mając jednak na uwadze wyjątkowość modelu poszedłem w oryginał.

I chwała Ci za to :) Te świecidełka led moim zdaniem wyglądają odpustowo. Takie rzeczy to pasują do tych nowych, zabawkowych samochodów co to teraz produkują a klasyka to klasyka i nic nie trzeba zmieniać. ;)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości