Remont Enki

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont Enki

Postautor: stachu_gda » środa, 9 lis 2016, 22:48

BoskiWalenty pisze:Jak powinien zachowywać się sprawny amortyzator i jak poznam, czy jest sprawny lub uszkodzony? Mój amortyzator wciska się z oporem i bardzo powolutku samoistnie wysuwa się.


I o to chodzi. Masz bodajże w instrukcji Niewiadowa opisane jak sprawdzać amortyzator i tak właśnie powinno być - wciska się ale z oporem, a wysuwać się ma powoli. :)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » środa, 9 lis 2016, 22:51

No tak. Instrukcja lezy wydrukowana ale poczytac niema komu.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont Enki

Postautor: vvarrior » czwartek, 10 lis 2016, 04:52

Opis mojej lekkiej reanimacji najazdu jest tu:
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=90742#p90742
Może niezbyt precyzyjnie ale amortyzator ja sprawdzałem wagą łazienkową.
Jeśli chodzi o instalację gazową to polecam gdzie się da ciągnij w miedzi w otulinie (złączki, beczki rvs8).
Im więcej węża gumowego tym więcej kłopotu bo te co 3..5lat powinno się ponoć wymieniać.
Ja mam kuchenkę mobilną i szybkozlaczkę na wężu pod blatem kuchennym. Druga część przy kuchence. Jeśli stacjonujemy z kuchnią w przedsionku wąż wyciągam przez podłogę i zapinam z kuchenką w przedsionku. Jeśli kuchnia w środku to przez przepust zamykany w blacie.
Wygodniej chyba miał/ma Kooba bo na stałe wyprowadził szybkozłączkę pod budką ale ja boję się wpływu warunków środowiska na złączkę - ale to tylko moje obawy.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Remont Enki

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 10 lis 2016, 11:11

BoskiWalenty pisze:Mój amortyzator wciska się z oporem i bardzo powolutku samoistnie wysuwa się. Suwadło w miejscu gdzie jest mieszek posiada powierzchowny nalot rudej. Poza tym wszystkie elementy przeszły kąpiel w ropie.

Amortyzator masz dobry. Jak już dłubiesz przy tym to przy okazji sprawdź plastikowe tuleje suwadła i samo suwadło czy te elementy nie są zużyte. Suwadło powinno suwać się w tulejach w miarę lekko ale bez luzów góra-dół i na boki. Poruszaj nim, jeśli wyczujesz luz to określ czy wynika ze zużytych tulei czy suwadła. Jeśli tuleje, łatwo jest je wymienić i są tanie. Jeśli natomiast będziesz miał wyrobione suwadło sprawa jest gorsza bo podobno jest już nie do kupienia. Niedawno byłem w sklepie u Dariusa i od niego mam taką informację. Na wiosnę tego roku jeszcze mieli ale teraz mówią, że niedostępne. Jeśli chodzi o powierzchniowy, rdzawy nalot na rurze suwadła, zlikwiduj go drobnoziarnistym papierem ściernym. Możesz też wymienić gumowy mieszek osłaniający będziesz miał pewność, że syf nie dostanie się do suwadła.
Dla pewności warto sprawdzić zaczep kulowy, on też potrafi mieć luz.
Też to przechodziłem: http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=6356#p93259

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 10 lis 2016, 18:24

Degustibus opisał jak dorobić suwadło. Zaczep nie nosi śladów zużycia. Hak nowy. Ruszając suwadłem na boki i góra-dół luz jest wyczuwalny i widoczny. Odnoszę wrażenie, że tuleja od strony zaczepu jest bardziej wyrobiona. Po długim wekendzie podrzuce do ślusarza najazd niech dopasuje tuleje do suwadła. Mieszek raczej wymienię na nowy. Jest małe przetarcie więc jest okazja dać nowy.
Jeżeli chodzi o gaz to jednak zrobię instalację. Tylko nie wiem, czy wywalić oryginalną rurę gazową i zastąpić ją miedzią czy zostawić i do niej podłączyć planowany odbiornik gazu.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Remont Enki

Postautor: degustibus » sobota, 12 lis 2016, 20:44

Postaraj się ocenić czy rura gazowa wewnątrz nie jest skorodowana. Jeśli nie - to można używać.
Ja w swojej Ence zostawiłem ją, tylko musiałem skrócić o 15cm ze względu na zbiornik na szarą wodę.

UN nie ma zgiętego suwadła?
Jeśli będziesz dorabiał tuleje to można je wytoczyć np. z ertalonu.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » sobota, 12 lis 2016, 22:51

Z tego co wiem to gaz byl uzywany przez poprzedniego wlasciciela. Slusarzem nie jestem ale wydaje mi sie,ze w trakcie dorabiania tulei moga sprawdzic w warsztacie czy suwadlo jest proste. Jakis czas temu mialem dostep do paskow teflonu. Grubosc 0,5 cm szerokie na ok 15cm i dlugosci 30cm.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 17 lis 2016, 12:42

Popytałem w pracy i to co wydawało mi sie teflonem w rzeczywistości okazało się ertalonem. Zdobyłem dwa klocki ww materiału i będę chciał z tego wyrzeźbić tuleje. Czy się uda to nie wiem. Wczoraj skorupa dostała nową tożsamość i nowa blaszka zawisła w ramce na zadku.
Podłoga ugina się. I chyba tak już musi być. Wlaminowałem równolegle kilka listewek i jakby ją trochę usztywniło. Sklejka jest cała. Wymaga jedynie przeszlifowania i polakierowania. W planach również malowanie chlorokauczukiem laminatu pod podłogą.

Plany remontowe ewoluują cały czas. Dzisiaj wymyśliłem, (tzn ktoś już to chyba zrobił) że białe płyty okleję wykładziną a pod nimi- od okien do podłogi, cieniutka sklejka.

Kolejnym pomysłem, który się urodził parę dni temu jest sejf. Nieduży na dokumenty, jakaś gotówkę i inne wartościowsze rzeczy. Przymocowany do ramy, schowany gdzieś w którejś skrzyni lub szafie.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont Enki

Postautor: stachu_gda » czwartek, 17 lis 2016, 13:52

BoskiWalenty pisze:Podłoga ugina się. I chyba tak już musi być. Wlaminowałem równolegle kilka listewek i jakby ją trochę usztywniło. Sklejka jest cała. Wymaga jedynie przeszlifowania i polakierowania.


Kolego a może Tobie nie sklejka się ugina tylko cała podłoga łącznie z laminatem bo jak stajesz do dociska się bardziej do ramy od spodu? Nie wiem czy dobrze opisuję, ja tak mam i tak miałem od początku. Poza tym sklejka też ciut pracuje. Upewnij się że dobrze gwoździe Ci trzymają sklejkę na kantówkach.

BoskiWalenty pisze:Plany remontowe ewoluują cały czas. Dzisiaj wymyśliłem, (tzn ktoś już to chyba zrobił) że białe płyty okleję wykładziną a pod nimi- od okien do podłogi, cieniutka sklejka.


A po co ta sklejka?

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 17 lis 2016, 22:52

dokładnie. Z całym laminatem pracuje. może wcześniej niezbyt precyzyjnie to opisałem. Sklejka hmm takie kaprynio. Ale nim dotre do etapu tapicerki to pewnie wiele sie zmieni. A sklejka na podłoge wróci. Zdrowa jest. Przejade ją szlifierką i chyba bezbarwnym lakierem śmigne.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont Enki

Postautor: stachu_gda » piątek, 18 lis 2016, 07:51

BoskiWalenty pisze:dokładnie. Z całym laminatem pracuje. może wcześniej niezbyt precyzyjnie to opisałem. Sklejka hmm takie kaprynio. Ale nim dotre do etapu tapicerki to pewnie wiele sie zmieni. A sklejka na podłoge wróci. Zdrowa jest. Przejade ją szlifierką i chyba bezbarwnym lakierem śmigne.


E jak z laminatem to luzik :) Kup sobie wcześniej odpowiednie gwoździe!

Z lakierowaniem sklejki pochwalam pomysł, oryginalna podłoga śmierdzi a jak polakierujesz to przestanie :)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » piątek, 18 lis 2016, 08:49

A czy niewygodniej bedzie sklejke potraktowac czarnymi wkretami do regipsow?w razie czego w przyszlosci szybciej i bardziej bezproblemowo bedzie ja mozna zdemontowac.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

dzin1975

Re: Remont Enki

Postautor: dzin1975 » piątek, 18 lis 2016, 18:26

Ja z własnego doświadczenia wiem że te czarne do regipsów lubią sie ukręcać...chyba że tylko u mnie tak było....

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 730
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » piątek, 18 lis 2016, 22:46

Czarnymi sklecilem synowi piaskownicę, w domu osb na podłodze też czarnymi przykręcone, w zapiekance osb też miałem czarnymi skręcone i żaden się nie ukręcil. Możliwe, że jakaś wada fabryczna.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont Enki

Postautor: stachu_gda » piątek, 18 lis 2016, 22:50

Też słyszałem, że czarne wkręty się tu nie nadadzą, bo będą mniej wytrzymałe od gwoździ.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości