Remont Enki

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont Enki

Postautor: reflexes » piątek, 28 kwie 2017, 12:30

Twoje blachy, Twoja sprawa ;) . Na moje szkoda wozić kg. Kiedyś też dużo rzeczy woziłem ale z czasem ograniczam balast i miejsce, bo przeglądając szafki okazało się, że wiele rzeczy nie użyłem ani razu.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » poniedziałek, 29 maja 2017, 20:24

Prawo Murphy`ego działa. Wydawało się, że zaplanowałem wszystko odnośnie remontu, biorąc pod uwagę dom, pracę to i tak wyszła sytuacja, która zdecydowała o wstrzymaniu prac. Niemniej jednak udało się ruszyć i powoli zmierza ku końcowi. Przez ostatnie kilka dni udało mi sie zbudować piętrowe łózko dla syna i siostrzeńca. Fachowcem od stolarki nie jestem, i na pewno znawcy tematu zaczną wytykać błędy. I dobrze. Przynajmniej będę wiedział na przyszłość co zmienić lub poprawić.
Łóżko piętrowe wymaga jeszcze lekkiego szlifowania i polakierowana, chociaż już wojna który na górze bedzie spał. Górna prycza została zbudowana z łóżka z Jysku. Jakoż, że oryginalnie było za duże, więc każda listewka została skrócona do właściwego wymiaru. Zostało przetestowane i działa. Dodatkowo od strony okna dodana zostanie osłona okna. Chłopaki odkryli, że o wiele ciekawiej wychodzi się przez okno niż schodzi drabinką. Docelowo tylne okno chciałbym z zewnątrz okleić folią OWV.
IMG_20170511_131656.jpg
IMG_20170512_132036.jpg
IMG_20170517_103153.jpg

Kolejną rzeczą zrobioną to jest oświetlenie stopnia. Może wykonanie go i sposób montażu woła o pomstę do nieba, ale nie chciałem robić więcej dziur niż juz jest.Pasuje idealnie w rynienkę klina i nawet przez chwilę wachałem się czy nie wykorzystać tych pasków ledowych jako dodatkowe oświetlenie obrysowe.
IMG_20170512_082701.jpg
Na tym zdjęciu jeszcze nie ma, ale dodałem dwa małe włączniki do załączania oświetlenia przedsionka i oświetlenia stopnia. Umieściłem je niżej na ścianie szafy tak ażeby dzieciaki mogły włączyć.
Szafka kuchenna buduje się nowa. W miejsce ori Polara Ta60 została wciśnięta odrobine większa.Polar mi niepotrrzebny i wyląduje w dziale handlowym. Jest wiekowa i kolorystycznie idealnie wpisuje się w klimat enki.I jak to w życiu bywa lodówka nie zmieściła się w drzwi. Rozkmina z połowicą i decyzja - pakujemy ją przez okno.Okno otwarte, blokady zamknięć wykręcone i zonk. Nie przejdzie. Płacz i zgrzytanie zębami. Ale, ale... Wejdzie. Okno otwarte na maxa tylko lodówę pakujemy pod złym kątem. Zmiana ustawień i lodówa mięciutko ląduje we wnetrzu. ustawianie, przesuwanie i rzeźbienie obudowy. Ale o tym później...
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont Enki

Postautor: popiolekpolska » poniedziałek, 29 maja 2017, 20:56

Ja zdemontowałem jeszcze małą półkę, co by więcej miejsca było młodemu.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 30 maja 2017, 07:16

Moja półeczka również wyleciała. Zasłaniała zakończenie płyty bezwstydnie zamocowanej takerem i teraz trzeba to jakoś ładnie zasmakować.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont Enki

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 maja 2017, 07:21

Co do oświetlenia stopnia - tak z czapy się wtrącę ale temat tyczy jakby nie patrzeć ośw. zewnętrznego. Otóż dzisiaj planując elektrykę zrobiłbym jakieś delikatne podświetlenie przodu/tyłu cepki aby wygodniej się rozstawiało podpory po ciemku. Nie lubię po omacku rozstawiać :)

Zastanawiam się, czy nogą nie rozwalisz tego podświetlenia stopnia?

A tak w ogóle to fajna robota :)

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont Enki

Postautor: popiolekpolska » wtorek, 30 maja 2017, 08:46

BoskiWalenty pisze:Moja półeczka również wyleciała. Zasłaniała zakończenie płyty bezwstydnie zamocowanej takerem i teraz trzeba to jakoś ładnie zasmakować.

Mam w planach zmienić płyty z białych na jakieś w "drewnie" ;) i oczywiście przy łóżku dać wyższą pod szafkę. Ja rozważam jeszcze listwę zabezpieczającą okno.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Remont Enki

Postautor: Zielony » wtorek, 30 maja 2017, 11:20

stachu_gda pisze:Zastanawiam się, czy nogą nie rozwalisz tego podświetlenia stopnia?

A tak w ogóle to fajna robota :)

Chyba nie powinno być z tym problemu (przynajmniej z samą listwą LED), bo jest wrzucona zamiast klina, czyli jest w zagłębieniu. Moim zdaniem problemem może być tylko przewód idący po wierzchu.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 30 maja 2017, 12:56

Generalnie chinczyk napisal ze jest waterproof a koncowka kabla wychodząca z paska jest dość dobrze zaizolowana. Jakby cos sie działo to mam jeszcze kilka na wymiane.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 6 cze 2017, 15:39

Mikrowyłączniki okazały się bublem. Przynajmniej te , które ja zamówiłem ( https://www.aliexpress.com/item/10Pcs-L ... 0.0.M1uW8e ). Po podłączeniu robiły zwarcie. Więc wyleciały.
Zamontowałem paski ledowe jako podświetlenie przedsionka. Daja mocne światło. Na zdjęciu tak tego nie widać, ale pasek w klinie dosyć fajnie oświetla stopień.Nie chciałem wiercić kolejnych dziur więc kable zostały przeprowadzone przez wywietrznik.
IMG_20170601_215101.jpg
IMG_20170601_151921.jpg


Znalazłem chwile czasu, żeby wieczorem podpiąć przyczepę i sprawdzić jak w nocy wygląda moja choinka z zewnątrz. Może i przesadziłem ale lepiej być bardziej widocznym biorąc pod uwagę, że wariatów na drogach nie brakuje.
IMG_20170604_230504.jpg
IMG_20170604_230529.jpg
IMG_20170604_230546.jpg

Z przodu nad oknami dodałem dodatkowe białe obrysówki , w miejsce ori okrągłych odblasków przykleiłem nowe prostokątne. Na ramie pod budą również przykleiłem odblaski. Z tyłu górne obrysówki i po bokach nowe pomarańczowe. trzecie światło stopu wylądowało za szyba i teraz jest o niebo lepiej widoczna w dzień.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

dzin1975

Re: Remont Enki

Postautor: dzin1975 » wtorek, 6 cze 2017, 19:12

Dla mnie bomba,swiatła nigdy dość.Nie wiem jak z cofaniem w nocy,nie razi?

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 6 cze 2017, 19:29

To się okaże czy razi jak będę musiał cofać. Może z czasem dorobie do budy wsteczny bo w planach jest zmiana w Oplu wiązki z 7pin na 13. Teraz widzę że powinienem od razu poprowadzic instalacje 13pin.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Remont Enki

Postautor: sterciu » wtorek, 6 cze 2017, 20:09

Ten trzeci stop za szybą dałeś ?? Oświetlona fajnie , duzo daje 3 stop zwłaszcza w słoneczny dzień.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 6 cze 2017, 22:56

Tak. Trzeci stop za szybą. Kupiony tani w sklepie motoryzacyjnym. Grunt to zeby mnie na drodze widzieli.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont Enki

Postautor: BoskiWalenty » piątek, 23 cze 2017, 20:35

Nadszedł wreszcie dzień, kiedy zakomunikowałem familii, że remont zakończony. Front robót został zakończony.Dziewczyny wpadły do budy i zaczeło się dobieranie firanek i zasłonek.Chłopaki na tylne okno dostali firankę zrobioną z reklamy klocków Lego. Przeglądając swoje notatki, które zaczełem robić od początku stwierdzam, że kilku rzeczy nie zrobiłem. Chciałem zrobić instalację 13pinową. jednak auto ma 7 pinów i mógłby być kłopot przy ewentualnej kontroli. Może kiedyś to zmienie. Z gazu wewnątrz zrezygnowałem. Pojawią się zapewne słowa krytyki, niemniej podjęłem tę decyzję świadomie. Na dzień dzisiejszy na dziko nie planuję stacjonować więc w razie czego mam w budzie zanabyty mały termowentylatorek w razie czego. Gotowanie zregóły bedzie się odbywało w przedsionku więc w środku nie potrzebuję. A na drogach infrastruktura w postaci parkingów stacji i sklepów jest więc w razie czego można stacjonarnie się posilić.
Instalacja zewnętrzna cała od nowa zrobiona. Dodatkowe ledowe obrysówki na bokach, z przodu i z tyłu. Zdjęcia powyżej. Wewnątrz zamontowane radyjko z dyskontu, które gra i to nawet przyzwoicie. Instalacja 220v cała nowa. Zasilacz ATX do oświetlenia wnętrza i zewnątrz.
Łóżko piętrowe dostało nowe materace zakupiuone na alledrogo. Obszsyte zostały wszystkie nowym materiałem. W planach po sezonie nowe gąbki na duże łóżko.
Płyta podłogowa sklejkowa ori. Wróciła na swoje miejsce bo w dobrym stanie. Wlaminowałem dodatkowe listewki, żeby podłoga sie nie uginała, ale to raczej nie pomogło za wiele.Na podłodze wylądowało nowe gumoleum.
Do poprawki napewno pójdą szuflady szafki. Krzywo je przykręciłem, a teraz najzupełniej w świecie nie chce mi się ich poprawiać.
IMG_20170623_193204.jpg

Mikro wyłączniki jednak nie są bublem. Po prostu źle je podłączyłem. Dostały oznaczenie, który jest który i dzieciaki teraz bdą wiedziały co włączać.
IMG_20170623_193142.jpg

Szafa dostała ażurowe drzwi po całości z Casto i mały chiński dynks odpowiadający za zamykanie.
IMG_20170623_193235.jpg

Szuflady i górne szafki dostały uchwyty do otwierania. W szufladach dodatkowo zamontowane magnesy do drzwiczek i trzymają wściekle. Lodówa chwilowo bez wspomagacza wentylacji. Zobacze jak się będzie spisywała i wtedy podejmę decyzję czy robić dodatkowy wyciąg wentylacji.
Do kufra zamontowana rączka ułatwiająca otwieranie pokrywy. Zmieniłem też sposób podłączenia przyczepy z holownikiem. Przewód sprężźynowy z obu stron zakończony wtyczkami. Dla mnie bomba chociaż sposób montażu gniazda w przyczepie może się okazać kontrowersyjny.
IMG_20170623_193430.jpg
I dodatkowo na wszystko pokrowiec z Juli. A w zaczep żółta blokada antykradzieżowa.
W kolejce do pospawania czeka zderzak pod dyszel. Może przed wyjazdem uda się pospawać i zamontować
Dzisiaj naszła mnie myśl czy może nie przerobić zewnętrznego oświetlenia i zamiast przednich białych obrysówek nie wcisnąć pasków lkedowych w miejsce klina. I analogicznie z czerwonymi z tyłu. Taka luźna myśl.
Za tydzień przyczepa wyjeżdza na calutki lipiec nad Bałtyk i będzie test na trasie i na miejscu co zrobić jeszcze co przerobić, co się sprawdza a co nie.A w sierpniu spontaniczny wyjazd do Szydłowa na Święto Śliwki.
Nie mogło zabraknąć naklejki fanklubowej i "80".Przecież jadę na wczasy a nie na wyścigi.
IMG_20170623_193103.jpg
.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Remont Enki

Postautor: andslu58 » wtorek, 15 sie 2017, 17:43

BoskiWalenty pisze:Korzystając z chwili wolnego zmajstrowałem podkładki pod podpory. Nie jest to wybitne dzieło ale będzie działało. Średnica ok 12 cm a gdyby było nierówno i grząsko to pod krążek pancerna blaszka z kwasiaka gr. 5mm 25x25cm.Podkładki będą podwieszone na stałe i elegancko będą się majtały a płyty znajdą miejsce w kufrze.

A czy ktoś korzysta może z takiego wynalazku?? http://allegro.pl/podkladki-pod-podpory ... 5407.html#


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości