Ja i sto trzydzieści dwa :)

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: vvarrior » niedziela, 16 kwie 2017, 13:26

A że tak zapytam co z numerami na dyszlu? Przebijasz we własnym zakresie czy zostawiasz tylko tabliczkę?
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 16 kwie 2017, 16:17

PW ;)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: vvarrior » niedziela, 16 kwie 2017, 21:15

;)....Niiiicc ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » środa, 19 kwie 2017, 12:29

Po kilku dniach przerwy, wczoraj zabraliśmy się do roboty ale tragiczna pogoda nie sprzyjała dłubaniu na dworze. Nie dało się zrealizować całego planu na ten dzień bo zaczął padać śnieg... Dzisiejszy poranek wyglądał tak:
P1200967.JPG


Niestety już wiem, że nie zdążę z remontem do majówki. Chęci były duże ale jeśli chcę zrobić ramę porządnie i ocynkować to nie mam szans skończyć na ten wyjazd i pojedziemy z eNką.
Tak czy siak, dyszel wskoczył na miejsce. Na razie jest tylko miejscami przyłapany ale może dzisiaj pospawamy go porządnie i powiercimy otwory pod najazd.
P1200966.JPG

P1200964.JPG

Przerobiłem tylną część ramy pod kosz na koło zapasowe. Zdecydowałem się na przesunięcie kosza na prawo, na stronę drzwi bo po tej stronie przyczepa jest mniej obciążona.
P1200965.JPG


Zaczyna świecić słoneczko i trochę się ociepla, oby tak zostało do końca dnia:)

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: degustibus » środa, 19 kwie 2017, 22:46

Wkurw.a taka pogoda co?
Poradziłeś już z pękniętą szybą? Jak nie to zrobię fotę jak u siebie tylną poratowałem (2 pęknięcia). Rok trzyma i jest ok. Ale tylne okno jest wyłączone z eksploatacji czyli nie otwieram go.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 20 kwie 2017, 10:27

No, strasznie wkurza. Dobrze, że wczoraj do późnego wieczora utrzymała się niezła aura. Choć spawacz nie przyszedł bo w robocie go zatrzymali, powycinałem z płaskowników elementy wzmacniające ramę w niektórych miejscach, oznaczyłem na ramie co gdzie ma być i przygotowałem, oczyściłem powierzchnię do spawania. Zawsze to mniej roboty na później i jak gość przyjdzie to tylko cyknie co trzeba.

Co do szyby to prowizorycznie zakleiłem pęknięcie taśmą i w ogóle o tym nie myślałem. Jak już przechodziłeś ten temat to napisz proszę jak to naprawiłeś a fotka też się przyda :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 24 kwie 2017, 15:02

Uff, w piątek udało się dokończyć spawanie ramy :)
P1200996.JPG

Nowy dyszel jest już zamontowany, dodaliśmy też kilka wzmocnień miejscowo zamykających ceowniki. Podpatrywałem w tym temacie zdjęcia ramy Kooby i na żywo ramę naszej eNki. Wyszło tak:
P1200997.JPG

W miejscu gdzie jest kufer wspawane są kątowniki do których będzie on przymocowany i na których spocznie ciężar butli. Lewe ramię dyszla ma też wspawane od wewnętrznej strony cztery małe kątowniki do których będzie przymocowany przewód przyłączeniowy od świateł.
P1210005.JPG

P1210002.JPG

Wzmocnienia ceownika w miejscu gdzie przebiegają ramiona dyszla, w eNce są fabrycznie:
P1200999.JPG

I w miejscu mocowania podpór:
P1210001.JPG

Jakiś czas temu w Niewiadowie kupiłem porządną obejmę koła manewrowego. Trochę ją przerobiłem zmieniając wspawaną nakrętkę na wyższą żeby więcej gwintu łapało. Obejma jest wspawana w ramię dyszla i jest super sztywna. Nareszcie koniec z wiotkim, przykręcanym mocowaniem koła.
P1210007.JPG


Zabrałem się też za przegląd osi, po jej zdjęciu zobaczyłem coś takiego...
P1200986.JPG

Pięknie w Niewiadowie wiercili otwory pod oś :shock: Babol w stylu tego wspomnianego przez Stacha, kawałka drutu zamiast bezpiecznika.
Dobrałem się do bębnów, wychodzi na to, że poza uszczelniaczami nie muszę nic wymieniać. Wszystkie elementy są w dobrym stanie, szczęki mają niezłe okładziny, sprężynki nie są skorodowane, wszystko nadaje się do użytku.
P1200976.JPG

Prawdopodobnie do wymiany są linki bo ciężko chodzą ale jeszcze spróbuję je rozruszać i uratować. Za to na pewno do wywalenia są amortyzatory.
P1200981.JPG


Teraz muszę wypiaskować ramę, znalazłem zakład w swojej okolicy do którego na dniach zawiozę to żelastwo.

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: NIL » poniedziałek, 24 kwie 2017, 19:55

Mam prośbę czy jest możliwe aby zważyć kompletną oś z twojej przyczepy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 24 kwie 2017, 22:48

Nie bardzo wiem jak ją wsadzić na wagę łazienkową bo nie mam innej ale jakoś spróbuję.

dzin1975

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:16

RAFALSKI pisze:Nie bardzo wiem jak ją wsadzić na wagę łazienkową bo nie mam innej ale jakoś spróbuję.


Weź 2,będzie łatwiej ;)
Spokojnej nocki :)

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: degustibus » poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:25

RAFALSKI pisze:Nie bardzo wiem jak ją wsadzić na wagę łazienkową bo nie mam innej ale jakoś spróbuję.

Zważ siebie a potem siebie trzymającego belkę :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:26

No tak... Przecież to takie proste :lol: Wieczorem rozum przestaje pracować :oops:

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: degustibus » poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:38

Ok, to kilka słów nt szyby.
1. Wzdłuż pęknięcia wiercisz otworki w parach, co 2-3cm. Średnica otworów zgodna z później użytym drutem.
2. Z drutu miedzianego o grubości ok 1,5mm, może 2mm (taki z jakiego się robi grot do lutownicy) szczypcami robisz klamerki w kształcie [ . Klamerki muszą być dokładnie dopasowane do rozstawu otworów i wchodzić w nie lekko, wąsy mają wystawać do wnętrza przyczepy na ok 5mm.
3. Wkładasz klamerki. Włączasz lutownicę kolbową, średnia lutownica wystarczy (100W na przykład)
4. Gorącym grotem wtapiasz klamerki aż prawie się zlicują z powierzchnią szyby. Prosisz następnie do pomocy drugą osobę.
5. Pomocnik za pomocą młotka dociska z zewnątrz wtopione klamerki, Ty idziesz do środka przyczepy i wąsy klamerek które wystają do środka - doginasz. Następnie lutownicą wąsy doginasz do końca i wtapiasz je od razu w szybę - trzeba to robić ostrożnie bo grot może się ześlizgnąć. Pomocnik musi dociskać młotkiem z zewnątrz te klamry bo inaczej zaczną wychodzić na zewnątrz!
6. Pęknięcie z zewnątrz uszczelniasz. Ja zastosowałem klej poliuretanowy Anser. Dobrze się wgryzł w pleksę natomiast nie wiem dlaczego po 1-2 dniach zmętniał i zmienił kolor. W każdym razie nadal spełnia swoją funkcję. Można spróbować uszczelnić na koniec silikonem bezbarwnym - może będzie lepszy.

szyba.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 25 kwie 2017, 08:20

Degustibus, dzięki :) Ciekawy sposób naprawy, chyba tak zrobię bo to ma sens, spięcie szyby klamerkami.
NIL pisze:Mam prośbę czy jest możliwe aby zważyć kompletną oś z twojej przyczepy
pozdrawiam

Oś zważona. Kompletna, jedynie bez kół waży 57,6 kg.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ja i sto trzydzieści dwa:)

Postautor: cyran'o » wtorek, 25 kwie 2017, 09:22

Jak dla mnie klamerki na połatanie okna to jakieś rozwiązanie jest, ale estetycznie to nie wygląda, może by łączenie maskować folią przyciemniającą naklejając taki pas jak na przednich szybach w samochodzie.Ciekaw jestem czy ktoś stosował jakieś inne rozwiązania,bo czytałem że pleksi praktycznie nie da się skleić ogólnie dostępnymi klejami.Na szczęście ten problem na chwilę obecną mnie nie dotyczy ale może zdarzyć się tak że trzeba będzie się kiedyś z problemem zmierzyć, a cena nowych okien jest lekko zaporowa.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości