N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: CONFEX » wtorek, 10 lip 2018, 20:50

no kurcze kibelek będzie :D :D :D :D masz jakiś pomysł na brodzik? czy nie będzie go?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Zielony » czwartek, 12 lip 2018, 15:27

CONFEX pisze:no kurcze kibelek będzie :D :D :D :D masz jakiś pomysł na brodzik? czy nie będzie go?

Już gdzieś pisałem, że brodzik powstanie z włókna szklanego i żywicy - będzie na wymiar. Zastanawiam się tylko, w jaki sposób wykończyć powierzchnię zewnętrzną, aby nie okazało się, że w łazience jest strasznie ślisko... Ale za łazienkę wezmę się w drugiej kolejności. Na razie etap meblowania. Do zrobienia brodzika i tak muszę poczekać na zakup toalety turystycznej, aby było wszystko wymierzone i toaleta mogła być zamocowania do brodzika, a to koszty, których nie chciałbym już w tym miesiącu ponosić. Może w sierpniu :)

Obrazek
https://www.facebook.com/kierunekpodroz/photos/a.1516493248432260.1073741830.1293518040729783/1731593700255546/?type=3&permPage=1

Samoogon

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Samoogon » czwartek, 12 lip 2018, 16:27

Gdzieś widziałem jak ktoś restaurował starty brodzik malując go plastidipem. Powierzchnia fajna, matowa tylko jak to się będzie zachowywać z upływem czasu?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Zielony » czwartek, 12 lip 2018, 16:41

Samoogon pisze:Gdzieś widziałem jak ktoś restaurował starty brodzik malując go plastidipem. Powierzchnia fajna, matowa tylko jak to się będzie zachowywać z upływem czasu?

Ja to mogę czymkolwiek pomalować, co będzie nawet trwałe i niezmywalne na wieczny okres użytkowania przyczepy. Ale tylko ta ewentualna śliskość mnie zastanawia :D
Co do plastidipa - to jakoś tego nie widzę. To guma, która będzie podatna na zarysowania. Może będzie ładnie wyglądała po nałożeniu, ale przy jakimkolwiek upadku czegoś, co mogłoby zarysować powłokę, może ona zacząć odchodzić od tego miejsca płatami. Plastidip i podobne "plasticośtam" z założenia miały być właśnie zrywalne, co jest ich główną zaletą i wadą jednocześnie. :?

Jeszcze po głowie chodzi mi prosty pomysł zastosowania zwykłej maty: http://allegro.pl/mata-lazienkowa-do-wa ... 94497.html

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Zielony » środa, 27 maja 2020, 22:00

Prawie dwa lata od ostatniego postu! Niewiadówka jednak dalej nie jest skończona :?
Nie znaczy to jednak, że stoimy w miejscu. W zeszłym roku odwiedziliśmy Litwę, odkryliśmy co się w środku przyczepy może popsuć i co warto poprawić. Prace miały ruszyć ponownie na wiosnę, ale to wtedy świat stanął w miejscu. Efekt jest taki, że zostało nam jakieś 2 tygodnie do urlopu, a skorupa jest oddzielona od ramy. Poskładamy wszystko na szybko, a po urlopie będziemy poprawiać wnętrze, zmieniać szafki i łazienkę na wycinane w bardziej profesjonalnych warunkach niż wyrzynarką na ulicy :)

Zdjęcie z kempingu w Wilnie:
Obrazek

Gdzieś z trasy na Litwie:
Obrazek

Pytanie techniczne, które urządzenie najazdowe wybrać - ZSP Niewiadów 200.51, czy AL-KO 60S? Jest między nimi jakaś różnica i któreś lepiej się sprawdza?

Awatar użytkownika
KILLER
Posty: 87
Rejestracja: wtorek, 16 lip 2019, 08:39
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: KILLER » czwartek, 28 maja 2020, 10:48

Śledzę na Facebooku, fajnie że tutaj można przeczytać więcej "szczegółów technicznych".
KEBASA PERFORMANCE MOTORSPORT GARAGE

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 28 maja 2020, 11:22

Zielony pisze:Pytanie techniczne, które urządzenie najazdowe wybrać - ZSP Niewiadów 200.51, czy AL-KO 60S? Jest między nimi jakaś różnica i któreś lepiej się sprawdza?

Ja co prawda nie operuję nazwami typu 200.1 czy tam 60S ale jeśli chodzi o najazd to przede wszystkim zależy jaką masz oś w sensie czy wymaga blokowania hamulca do cofania czy też nie bo bębny w tył nie trybią. Od tego uzależniałbym wybór najazdu, żeby później nie okazało się, że założyłeś najazd bez blokady i nie możesz normalnie cofać.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Zielony » czwartek, 28 maja 2020, 19:59

KILLER pisze:Śledzę na Facebooku, fajnie że tutaj można przeczytać więcej "szczegółów technicznych".

Co jak co, ale fanklub to kopalnia wiedzy, tylko trzeba się przez wątki remontowe przebijać i wyrabiać własne zdanie ;)

RAFALSKI pisze:Ja co prawda nie operuję nazwami typu 200.1 czy tam 60S ale jeśli chodzi o najazd to przede wszystkim zależy jaką masz oś w sensie czy wymaga blokowania hamulca do cofania czy też nie bo bębny w tył nie trybią. Od tego uzależniałbym wybór najazdu, żeby później nie okazało się, że założyłeś najazd bez blokady i nie możesz normalnie cofać.


Jeden to standard Niewiadowa (do którego jest instrukcja obsługi na fanklubie), a drugi produkcji niemieckiej. Niżej zdjęcia tabliczek. Co do zasady działania i budowy - są niemal identyczne. Oba działają na zasadzie ręcznej blokady, mocowania do ramy są takie same, a i sposób podłączenia "pręta hamulcowego" jest identyczny.
Z tabliczek znamionowych wynika jednak, że produkt Niewiadowa jest dla DMC 450-750, a AL-KO 350-700.
Chyba, że są pomiędzy nimi jednak jakieś różnice, których nie dostrzegam :D

Obrazek

Obrazek

Samoogon

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Samoogon » czwartek, 28 maja 2020, 20:23

Zebatka od ręcznego?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Murano » czwartek, 28 maja 2020, 21:28

Myślę, że zbyt mocno drążysz temat.
Czym mają się niby różnic skoro jak piszesz są prawie identyczne.
Z góry mówię, że nie porównywałem ale skoro piszesz, że mają trochę różne dopuszczenia DMC to logiczne że ten od 300 kg nadaje się do lżejszych przyczep.
Czy to odczujesz w czasie jazdy? Pewnie nie bo kupisz tylko jednego z nich. Czy ktoś to mógł odczuć (ta różnicę)? Pewnie też nie bo jedni używają ten a drudzy tamten...
Osobiście do oryginalnej osi Alko z automatem cofania mam włożony najazd "niewiadowski" z blokadą suwadła. Nigdy jej nie użyję bo nie mam potrzeby a prościej było zreanimować urządzenie, do którego są dostępne części.
To ma zadziałać i być sprawne.
Skąd taki dylemat u Ciebie mogę wiedzieć?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Zielony » czwartek, 28 maja 2020, 22:34

Murano, całkiem możliwe.
Są na forum osoby, które jeździły na osiach standardowych, resorowanych i nowych. Są takie, które użytkowały zapiekanki i enki, etc. Są w stanie porównać z własnego doświadczenia i wskazać, na co zwrócić uwagę. Rozumiem, że urządzenie najazdowe ma po prostu działać i nikt specjalnie ich nie testował (przynajmniej tych modeli), po prostu regenerował lub wymieniał.
Mój dylemat wynika z prostego powodu - mam oba najazdy, ale Niewiadowa przejrzany, działający, nasmarowany i zamontowany, a AL-KO nie. I tu dochodzimy do tego, czy warto rozbierać, regenerować i zmieniać. Jeżeli różnica w DMC najazdów na nic nie wpłynie, to odpowiedź jest jasna. :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126e - jakoś to będzie! (v2.0)

Postautor: Murano » piątek, 29 maja 2020, 00:09

Wg mnie sobie odpowiedziałeś.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości