Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 30 mar 2017, 13:03

RAFALSKI pisze:
Romlas pisze:Czy do 132 idzie kupić oryginalną tapicerkę?

Przed chwilą rozmawiałem w tej sprawie z Dariusem i trochę mnie zaskoczył. Jakiś czas temu jak byłem u niego na zakupach to stwierdził, że nie ma problemu ze zrobieniem tapicerki ale trzeba do niego przytargać przyczepę żeby złapali wymiary bo nie mają szablonów do tego modelu. Powiedziałem, że nie ma problemu i w razie czego przyjadę.
Dzisiaj rozmawiałem telefonicznie i stwierdził, że nie zrobią :( Przypomniałem więc naszą poprzednią rozmowę i trochę go zaskoczyłem, chyba nie pamiętał. Coś tam pomarudziłem i powiedział, że zobaczy co się da zrobić i oddzwoni do mnie.
Wydaje mi się, że będzie lipa ale w razie czego będę ich przekonywał.

Mam dobre wieści, Darius oddzwonił do mnie z wiadomością, że podejmie się wykonania tapicerki do N-132 :!: :D Z tego co mówił, będzie to precedens a szablony powstałe podczas roboty w przyszłości ułatwią sprawę gdyby ktoś jeszcze zdecydował się na oryginalną wykładzinę.
W przyszłym tygodniu zawiozę przyczepę, która według rozmowy zostanie u niego około tygodnia.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » czwartek, 30 mar 2017, 22:11

Czyli zamawiasz dla siebie? A jak wygląda sprawa wtedy zakrycia wlaminowanych listew? Rozcina się w tym miejscu i osobno okleja listwy? Jak z oknami w bocznych ścianach? Wykrojnik jest pełen i wycina się wtedy okna jak pasuje? I czy taka gotowa tapicerka oznacza mniej roboty przy montażu?

RAFALSKI pisze:będzie to precedens

No i super sprawa ze to ogarneliście.
Na pewno cieszy taka nówka oryginalna na ścianie
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » piątek, 31 mar 2017, 00:38

Romlas pisze:Czyli zamawiasz dla siebie?

Nom :)
Romlas pisze:A jak wygląda sprawa wtedy zakrycia wlaminowanych listew? Rozcina się w tym miejscu i osobno okleja listwy?

Chodzi o listwy do których montowane są szafki? Tapicerka składa się z elementów, które układa się tak, że wlaminowane listewki mocujące górne półki wypadają na ich łączeniu. Ale pamiętam, że coś tam docinałem bo tapicerka była jakby z zapasem.
Romlas pisze: Jak z oknami w bocznych ścianach? Wykrojnik jest pełen i wycina się wtedy okna jak pasuje?

Pamiętam, że okna stałe były wycięte ale niedokładnie i mniejsze także był margines błędu.
Romlas pisze: I czy taka gotowa tapicerka oznacza mniej roboty przy montażu?

Mniej względem innych metod? Chyba tak bo masz do ułożenia kilka kawałków materiału i gotowe. Potrzebna jest pomoc drugiej a przy suficie nawet trzeciej osoby ale ogólnie prostsza sprawa niż się początkowo wydaje.
Romlas pisze:No i super sprawa ze to ogarneliście.
Na pewno cieszy taka nówka oryginalna na ścianie

Też się cieszę, Dobrze, że Darius podejmie się tej roboty. Nowa wykładzina cieszy, a jak ;)

Zobacz tutaj jak układałem w eNce: http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=93793#p93793

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » poniedziałek, 3 kwie 2017, 14:03

Ja się uziemiłem, na szybko sprzedałem mieszkanie, Mercedes wyjechał od szwagra z garażu i trafił do mojego., i przyczepa chwilowo robi za magazyn rzeczy z mieszkania bo nowe będę miał dopiero pod koniec roku. Nawet nie wysłałem pisma do WK bo nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Tydzień zmarnowany. A teraz dwa w trasie.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 25 kwie 2017, 22:22

Jak się tego pozbyć z podwójnej szyby?
DSC_0350_2.JPG
Nieproszeni lokatorzy.


I może ktoś widział gdzie kupić takie odblaski,
Przyczepa zachodnia ale odblaski chyba produkowane w Polsce.
DSC_0342.JPG


C123 sprzedany. Jeden problem z głowy. To coś trzeba działać przy 132n.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: stachu_gda » wtorek, 25 kwie 2017, 22:29

Romlas pisze:Jak się tego pozbyć z podwójnej szyby


Ja tam nie wiem, ale na logikę nie da się. Szczerze mówiąc, z przyjemnością tolerowałbym takich lokatorów w zamian za podwójne szyby :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 25 kwie 2017, 22:34

Niby dobrodziejstwo. Ale po remoncie będzie mnie to drażnić. Miały gdzie jaja składać paskudy. Nie nawiąże ich bo kiedyś mi się rozpleniły w garażu z Mercedesem. Cały rok je sprzątałem. A i teraz przy sprzedaży jeszcze się znalazły. A to było z 5 lat nazad. Myślę o użyciu właśnie jakiegoś kwasu ale czy to się później wypłucze? Albo szyby nie uszkodzi?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: tomtoy » środa, 26 kwie 2017, 20:56

stachu_gda pisze:
Romlas pisze:Jak się tego pozbyć z podwójnej szyby


Ja tam nie wiem, ale na logikę nie da się. Szczerze mówiąc, z przyjemnością tolerowałbym takich lokatorów w zamian za podwójne szyby :)

A ja bym zdemontował szybę i próbował nalać wody destylowanej tymi otworami i wypłukać, ewentualnie użyć powietrza sprężonego do osuszenia, płukałem tak lampy samochodowe z kurzu i nie zostawały żadne ślady na odbłyśniku.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » środa, 26 kwie 2017, 21:38

Możliwe że to by dzialalo, tylko truchła owadów nie wypłyną w całości, bo napewno dostały się tam jako jaja. Ale może ocet by je rozpuscił? Trzeba zrobić test i utopić muchę w "ocenie"
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: stachu_gda » środa, 26 kwie 2017, 22:02

Romlas pisze:Możliwe że to by dzialalo, tylko truchła owadów nie wypłyną w całości, bo napewno dostały się tam jako jaja. Ale może ocet by je rozpuscił? Trzeba zrobić test i utopić muchę w "ocenie"


Nie kombinuj z chemią przy plexi :) Tzn. wcześniej się upewnij czy możesz.

Ja bym do tego spróbował podejść tak, że zrobiłbym dwa otwory duże (powiedzmy 1cm średnicy, na dole,w rogach, tak aby swobodnie dostać się wężykiem między szyby), przez nie puścił sprężone powietrze (przez otwór mógłbyś wprowadzić nawet cienki wężyk) a następnie dałbym na nie jakieś ładne koreczki (kwestia wymyślenia czegoś). Na mokro próbowałbym w drugiej kolejności, jeśli to by nie pomogło.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » środa, 26 kwie 2017, 23:12

No i w sumie to jest myśl. Czymś się zakorkuje te otwory, można nawet wkleić pleksi po wszystkim.
właśnie zamówiłem lampy, i wtyczkę bo trzeba zaprowadzić budke na Rodos, w końcu już miesiąc nie mieszkam na tym osiedlu a Budka została.
Ale nadal milion spraw do ogarnięcia.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » sobota, 6 maja 2017, 22:48

Dowiedziałem się że z oryginalnych papierów będą nici.. Tak na 90%. W poniedziałek będę pewien ale wstępny rekonesans w macierzystym wydziale komunikacji mojej przyczepy i rozmowy z radcą prawnym w Gnieznie pozwala wysnuć takie wnioski.
No i raczej będę szukał innego podwozia, ale to było wkalkulowane.
Na razie przyszły obwódki do lamp.
IMG_20170506_215750.jpg
IMG_20170506_215803.jpg
IMG_20170506_222417.jpg

Plan jest taki że obudowy będą wpuszczane w laminat a tylko klosze będą ponad laminat..
Sek w tym że obwódki nie od kompletu i trzeba będzie rzeźbić.
Ale 7 zł za sztukę można zaryzykować.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: stachu_gda » sobota, 6 maja 2017, 23:18

Romlas pisze:Dowiedziałem się że z oryginalnych papierów będą nici.. Tak na 90%. W poniedziałek będę pewien ale wstępny rekonesans w macierzystym wydziale komunikacji mojej przyczepy i rozmowy z radcą prawnym w Gnieznie pozwala wysnuć takie wnioski.
No i raczej będę szukał innego podwozia, ale to było wkalkulowane.


Nie żebym chciał żerować na Twoich kłopotach z rejestracją, ale przypominam się że jakbyś chciał opchnąć ośkę alkowską od 132.....

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 9 maja 2017, 19:01

To mam wyrok. Przyczepa oficjalnie zdemontowana. Więc z taką kartą nie ma odwrotu. Robienie na zabytek mnie nie interesuje. Muszę szukać innego podwozia.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: vvarrior » środa, 10 maja 2017, 01:27

Ech... Nowy rozdział w opowieści się szykuje. Co myślisz o opcji zakupu ramy od producenta przyczep towarowych? Bez osi, zaczepu i burt powinno się to zamknąć w w kilku stówkach smutku. Byle rozstawy mocowania osi pasowały.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości