Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 27 mar 2017, 13:48

Powinno się udać ALE ponoć jest problem ze sprzedażą zabytków i lub wyjazdem zagramanicę. Nie zgłębiałem jeszcze tematu dogłębnie bo walczę o białe tablice.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 27 mar 2017, 13:50

Romlas pisze:Czy do 132 idzie kupić oryginalną tapicerkę?

Przed chwilą rozmawiałem w tej sprawie z Dariusem i trochę mnie zaskoczył. Jakiś czas temu jak byłem u niego na zakupach to stwierdził, że nie ma problemu ze zrobieniem tapicerki ale trzeba do niego przytargać przyczepę żeby złapali wymiary bo nie mają szablonów do tego modelu. Powiedziałem, że nie ma problemu i w razie czego przyjadę.
Dzisiaj rozmawiałem telefonicznie i stwierdził, że nie zrobią :( Przypomniałem więc naszą poprzednią rozmowę i trochę go zaskoczyłem, chyba nie pamiętał. Coś tam pomarudziłem i powiedział, że zobaczy co się da zrobić i oddzwoni do mnie.
Wydaje mi się, że będzie lipa ale w razie czego będę ich przekonywał.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » poniedziałek, 27 mar 2017, 22:42

Nie chce żółtych tablic. Wolę kupić inna ramę.
Po pół godzinie wróciłem i poprosiłem o radce prawnego. Powiedział, że jeśli została zezłomowana bez świadectwa demontażu to bez problemu zarejestruje. Jeżeli jest świadectwo demontażu to cześć jak czapka. Będą zdrowe klamoty do sprzedania z ramy 132 i sama rama ocynk. Muszę pisać do WK gdzie była zarejestrowana o świadectwo zbrodni.
Wyciągnąłem dziś z garażu Mercedesa, jak zwykle pięknie zapalił choć to prawie pół roku nie uruchomiony był... Trochę zeszło, bo trzeba było wyjazd z garażu odróżnić.
I do soboty muszę się wyprowadzić. I samochód na co dzień, a właściwie rodzinne wycieczki wymienić. Jednym słowem urwanie dupy. Komisy, notariusze, wydziały komunikacji, garaże... Nie życzę nikomu tyłu zmian w ciągu jednego tygodnia.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: kooba » poniedziałek, 27 mar 2017, 23:36

RAFALSKI pisze:Oglądając różne lampy z wbudowanym światłem cofania wydawało mi się, że pełnią dla innych rolę sygnalizatora "uwaga, cofam!" niż faktycznie oświetlają przestrzeń za przyczepą.

Nie licz na to, że lampa cofania przyda ci się w przyczepie do czegokolwiek innego niż informowanie pozostałych użytkowników drogi "UWAGA MAM WSTECZNY I NIE ZAWAHAM SIĘ GO UŻYĆ". Przyczepa jest na tyle szeroka, że jakiej byś lampy nie miał to i tak nic nie zobaczysz.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 28 mar 2017, 00:30

Kuba, nie zgodzę się z Tobą. Mam lampę cofania w 127 i w eNce i naprawdę działają. Szerokość przyczepy nie jest problemem, przecież w dodatkowych lusterkach widać co nieco. Wiadomo, że niecodziennie przychodzi nam cofać po ciemku ale miałem już sytuację w której dojechałem na Mazury w nocy i ustawiałem przyczepę w lesie pomiędzy drzewami. Lampa okazała się bezcenna.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: vvarrior » wtorek, 28 mar 2017, 02:27

Romlas walcz dzielnie! Ja jutro atakuję urząd znowu. Mam opinie uzupełniającą rzeczoznawcy i dzisiaj miał urząd pracować do 18:00, urwałem się z pracy ale akurat to jedno stanowisko które zajmuje się numerami vin pracuje do 16:00 ech...o czym urząd się "nie chwali" w internecie. Cały czas mi chodzi po głowie postawienie na ramie od zgniłka i manie w d%$pie prawa skoro urzędy wykazują się często dużą niekompetencją.
Jeśłi chodzi o wsteczny to dobra sprawa nawet jeśli chodzi o sygnalizacje innym użytkownikom drogi. A wsteczny plus kamerka cofania? A dodatkowo obrysówki są zbawienne jako punkty orientacyjne. Przyzwyczaiłem się do wystających obrysówek w zapiekance i często manewrujemy i ustawiamy się po ciemku i teraz jak wieloryba targam i parkuję nim na działce na wstecznym to w ogóle nie mogę się zorientować gdzie i jak więc jeśli wsteczny daje choć minimum światła to może być pomocny.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: DIZZY » wtorek, 28 mar 2017, 07:39

RAFALSKI pisze:
Romlas pisze:Czy do 132 idzie kupić oryginalną tapicerkę?

Przed chwilą rozmawiałem w tej sprawie z Dariusem i trochę mnie zaskoczył. Jakiś czas temu jak byłem u niego na zakupach to stwierdził, że nie ma problemu ze zrobieniem tapicerki ale trzeba do niego przytargać przyczepę żeby złapali wymiary bo nie mają szablonów do tego modelu. Powiedziałem, że nie ma problemu i w razie czego przyjadę.
Dzisiaj rozmawiałem telefonicznie i stwierdził, że nie zrobią :( Przypomniałem więc naszą poprzednią rozmowę i trochę go zaskoczyłem, chyba nie pamiętał. Coś tam pomarudziłem i powiedział, że zobaczy co się da zrobić i oddzwoni do mnie.
Wydaje mi się, że będzie lipa ale w razie czego będę ich przekonywał.

Na 100% robili na miejscu w Niewiadowie, może nadal robią.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: kaiman » wtorek, 28 mar 2017, 08:40

RAFALSKI pisze:Wydaje mi się, że będzie lipa ale w razie czego będę ich przekonywał.


W ostateczności pozostaje nakupię tektury lub innego papieru, zrobić formatki i na ich podstawie wycinać wykładzinę.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 28 mar 2017, 12:05

vvarrior pisze:jak więc jeśli wsteczny daje choć minimum światła to może być pomocny.

Daje daje, pod warunkiem, że lampa jest z prawdziwego zdarzenia a nie coś w stylu "mały świecący biały punkcik". Lampa którą pokazywałem może i jest brzydka ale robi robotę, choć pewnie znajdą się ładniejsze i równie dobre.
DIZZY pisze:Na 100% robili na miejscu w Niewiadowie, może nadal robią.

Byłem w styczniu w Niewiadowie i nie mają tapicerek do 132. Zresztą u nich tapicerki są sporo droższe niż u Dariusa.
kaiman pisze:W ostateczności pozostaje nakupię tektury lub innego papieru, zrobić formatki i na ich podstawie wycinać wykładzinę.

Myślałem o tym, że skoro Darius nie ma szablonów to mogę sam mu je zrobić. Hehe, szyjemy z Agą ciuszki dziecięce więc szablony już robiłem, choć o wiele mniejsze :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 28 mar 2017, 12:08

Myślę że z tą tapicerka dam radę, podanym w Gnieźnie są cudotwórcy samochodowi od tapicerek, najwyżej zlecę wykonanie. Światło cofania i obrysówki będę chciał mieć. Na codzień ciagam naczepy i uważam że to oświetlenie bardzo ułatwia życie.
Ale mam teraz taki zakręt w życiu że boję się o czas, bo dzieciaki też chcą się pobawić z tatą.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 28 mar 2017, 12:10

Miał być taki zestaw, ale mercedes musi ustąpić miejsca młodszego i bardziej rodzinnemu autku
Załączniki
DSC_0355.JPG
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 28 mar 2017, 12:16

Szkoda, że chcesz sprzedać, piękny wóz. Gdybym miał trochę kasy odłożone na boku...

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 28 mar 2017, 12:48

No trochę kasy trzeba dać, trochę dołożyć żeby to miało ręce i nogi. Nie mówiąc o czasie. Już 5 lat go nie używam, teraz zmiana mieszkania przyczepa, czas dla dzieciaków. Cóż nie można mieć wszystkiego, bo czasami można nie mieć nic...to tylko samochód. Jakąś rolę w moim życiu spełnił. Dojrzałem do sprzedaży choć trwało to dwa lata.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: kaiman » wtorek, 28 mar 2017, 14:38

RAFALSKI pisze:
vvarrior pisze:jak więc jeśli wsteczny daje choć minimum światła to może być pomocny.

Daje daje, pod warunkiem, że lampa jest z prawdziwego zdarzenia a nie coś w stylu "mały świecący biały punkcik". Lampa którą pokazywałem może i jest brzydka ale robi robotę, choć pewnie znajdą się ładniejsze i równie dobre.

A może zamiast "zwykłej" lampy cofania, zastosować lampę roboczą?

np. Obrazek

Lampa może służyć podczas kempingu a nie tylko przy manewrach.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Uwolnić wieloryba. Romlas walczy.

Postautor: Romlas » wtorek, 28 mar 2017, 15:38

Panowie na nic mi lampy, jak nie będzie tablic.. Zaczynam czuć presję czasu.. Może lepiej będzie kupić na ten sezon 126n która nie wymaga remontu.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości