Remont z przeróbką z N126N na wzór N126NT

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
maciek69n126n
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2017, 21:30
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Remont z przeróbką z N126N na wzór N126NT

Postautor: maciek69n126n » niedziela, 17 wrz 2017, 12:29

Teraz to juz raczej za pozno. Za duzo pracy i pieniedzy wlozone jest w stan obecny. Na zewnatrz jest przyczepa skonczona a doszlo by po przerabianiu znowu malowanie. Podejzewam ze beda jeszcze niespodzianki zwiazane z samym uszczelnieniem kabuny przy oknach ale lubie wyzwania :). Wiec konsekwetnie bede realizowal swoj projekt i mam nadzieje ze z powodzeniem, ale dziekuje i kazda rada i sugestia mile widziana :).
A uznajac zasade ze madrego milo posluchac to mam pytanie odnosnie sufitu ,mianowicie mamkupiony ekran zagrzejnikowy ktorym chce okleic cala przyczepe w srodku zgodnie z radami na forum, i wykladzine tak zwana wystawowa (cienka) ale mam zagrystke z nierownym sufitem ,probowalem piaka montazowa wsikujac ja w te takie wglebienia wzdluz sufitu ale za nic nie chciala trzymac i leciala na podloge. oczyscilem zpowrotem do zera i pomyslalem ze nie bede z tym walczyl i okleje ta folia izolacyjna i moze przykleje na nia panele pcv (zamiast wykladziny) na klej montazowy. Ladnie to wyglada ale jak to bedzie wygladalo w praktyce ? -duzo niewiadomych wiec moze jakies sugestie co do mojego pomyslu ? .....
(tak wyglada sufit przygotowany do ... no wlasnie ?....co zrobic -wykladzina czy panel ?
Załączniki
20170916_163936.jpg
20170916_163931.jpg

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont z przeróbką z N126N na wzór N126NT

Postautor: Murano » niedziela, 17 wrz 2017, 13:42

Na wręgi w dachu są 2 patenty.
Pierwszy, który chciałeś zastosować jest do zrobienia tylko musisz zrobić szałunek np z taśmy szerokiej i z dobrym klejem.
Przyklejasz paski w poprzek wręgów zostawiając pomiędzy kolejnymi przerwę na wsunięcie dyszy z pianką. Szałunek można też zrobić z elastycznego paska sklejki, pilśni lub pcv i podpierać tyczkami.
W obu przypadkach obcinasz nadmiar pianki po wyschnięciu.
Druga prostsza metoda to po prostu równe naklejenie ekranu zagrzejnikowego i ma to remontówka. Ja tak zrobiłem w zapiekance i trzeba się doszukać miejsc z pustką.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Remont z przeróbką z N126N na wzór N126NT

Postautor: desperos » niedziela, 17 wrz 2017, 13:51

Murano pisze:Druga prostsza metoda to po prostu równe naklejenie ekranu zagrzejnikowego i ma to remontówka. Ja tak zrobiłem w zapiekance i trzeba się doszukać miejsc z pustką.

Tak właśnie i ja zrobiłem i po problemie a dodatkowo w tych "rynienkach" poszły przewody od oświetlenia i solarów.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości