Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

czyli nasza walka z przyczepą...

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 16 maja 2017, 23:21

No jeszcze się łamie co z tym zrobić myślę że pałacu nie będę robił ale tak coś po środku ech mam czas do końca wakacji potem zabieram się do roboty.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Romlas » środa, 17 maja 2017, 06:48

No to mam wzór na jaki mogę robić swoją.
Gdybym miał w takim stanie jak Twoja, to bym tylko tapicerkę odświeżył i pewnie uszczelki wymienił.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 maja 2017, 07:50

Na razie wiem że w pierwszej kolejności rama idzie pod śrutowanie i ocynkowanie . Ściany wykleje ekranem a na to remontówka, mebelki to na razie nie zdradzę pomysłu :mrgreen: ...... Demontaż wszystkich okien uszczelek i listw aluminiowych po to aby wyszlifować i wypolerować budkę z zewnątrz . Nowe uszczelki okien drzwi no i takie tam
....
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Murano » środa, 17 maja 2017, 08:01

Jeżeli meble są idealne to ja bym Marek zrobił tylko tapicerkę w jasnym beżu, jakieś ładne linoleum na podłogę i tyle. Może nie są one piękne ale zauważ, że mało kto ma dzisiaj oryginał w wielorybie.
A tapicerka...remontowka jest w takim jasnym beżu dostępna ale może lepiej by ten oryginalny materiał z Niewiadowa wyglądał, taki welur choćby?

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 maja 2017, 08:13

A w niewiadowie szyją takie duże tapicerki do 132?
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

naal

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: naal » środa, 17 maja 2017, 08:20

Dzięki RAFALSKIemu Darius ma wykroje więc już chyba można kupić :)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 maja 2017, 08:23

No dobra a jakie mają kolory i ile kasy muszę mieć na taką tapicerkę?
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Murano » środa, 17 maja 2017, 09:09

Uuu Panie....Trochę na pewno.
Ale rozeznaj temat, może coś zamiast remontówki?
Jakąś inną wykladziną o podobnym ciężarze i gramaturze.
W pierwszej kolejności jednak rozważyłbym oryginał, tym bardziej jakbyś chciał mebli nie ruszać

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: jahazo » środa, 17 maja 2017, 09:48

Az jestem ciekawy jak u Ciebie wyglada rama pod lakierem.....?? Ty z Rudy Slaskiej,ja z Wroclawia,moze polaczymy sily i bedzie taniej w remoncie :-)
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 maja 2017, 09:51

:lol: trochę daleko mamy do siebie :lol:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » środa, 17 maja 2017, 10:45

Andrzej132 pisze:W N132 był fabrycznie zwykły Łucznik.

Wydaje mi się, że zależy od rocznika, moja jest z '85 i ma zamek nowego typu.
Andrzej132 pisze: przy otwieraniu drzwi na full to klucz robił dziurę w laminacie ściany bocznej.

Zgadza się, klucz uderza w ścianę. Problem zniknął gdy założyłem "trzymacz" drzwi, który jest na tyle wysoki, że klucz już nie dosięga do ściany, jest na styk.
Fiacior75 pisze:Jeszcze trochę zdjęć :D

Masz bardzo ładne meble, wyglądają super. Do tego płyta kuchenna Cramera i te klimatyczne lampki starszego typu, super :)
Fiacior75 pisze:Na razie wiem że w pierwszej kolejności rama idzie pod śrutowanie i ocynkowanie .

A dyszel?
Murano pisze:Jeżeli meble są idealne to ja bym Marek zrobił tylko tapicerkę w jasnym beżu, jakieś ładne linoleum na podłogę i tyle. Może nie są one piękne ale zauważ, że mało kto ma dzisiaj oryginał w wielorybie.

Zgadzam się w 100%, mając ładne meble warto je zostawić bo są lekkie i dość wytrzymałe i jak dla mnie jeszcze jedno. Nie sztuką jest wszystko wywalać i budować od zera, traktujmy te przyczepy jak stare samochody/motocykle, gdzie dążymy do zachowania jak największej liczby oryginalnych części. Ja nie miałbym sumienia tego rozwalać ale Właściciel decyduje ;)
Jak dla nie to nie ma problemu wymienić zameczki na wygodniejsze, nowsze albo wyciąć otwór pod radio samochodowe czy gniazda 12V, itp. Co innego usprawniać i unowocześniać a co innego wywalać to co dobre, czyli zamienić "Porsche na gorsze".
Fiacior75 pisze:A w niewiadowie szyją takie duże tapicerki do 132?

Oj, nie śledzi się remontów :lol:
naal pisze:Dzięki RAFALSKIemu Darius ma wykroje więc już chyba można kupić :)

Zgadza się, szlak przetarty. Nie wiem co Darius w tej chwili powie na ten temat bo byliśmy umówieni, że zdam relację jak poszło wyklejanie i czy wszystkie elementy są OK. Na razie nie odzywałem się do niego bo do klejenia daleka droga. Trzeba dzwonić i pytać.
Fiacior75 pisze:No dobra a jakie mają kolory i ile kasy muszę mieć na taką tapicerkę?

Kolory takie jak na stronie Dariusa: niebieski, bordowy, miodowy i beżowy.
Miodowy dawałem do eNki a do 132 wziąłem beżowy i ten kolor tak jak Marcin mówi, byłby świetny do Twojej przyczepy. Ja za tapicerkę zapłaciłem równe osiem stówek. Może ktoś powie, że drogo ale ja jestem fanem tych tapicerek bo są milutkie w dotyku, dość wytrzymałe i na pewno o niebo łatwiejsze w wyklejaniu niż remontówka. A jeśli chodzi o ocieplenie to można dać jeszcze coś pod spód ale ja kładę samą tapicerkę, bez ocieplenia.
Murano pisze:Uuu Panie....Trochę na pewno.

Warto ;)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 maja 2017, 11:18

RAFALSKI pisze:
Andrzej132 pisze:W N132 był fabrycznie zwykły Łucznik.

Wydaje mi się, że zależy od rocznika, moja jest z '85 i ma zamek nowego typu.
Andrzej132 pisze: przy otwieraniu drzwi na full to klucz robił dziurę w laminacie ściany bocznej.

Zgadza się, klucz uderza w ścianę. Problem zniknął gdy założyłem "trzymacz" drzwi, który jest na tyle wysoki, że klucz już nie dosięga do ściany, jest na styk.
Fiacior75 pisze:Jeszcze trochę zdjęć :D

Masz bardzo ładne meble, wyglądają super. Do tego płyta kuchenna Cramera i te klimatyczne lampki starszego typu, super :)
Fiacior75 pisze:Na razie wiem że w pierwszej kolejności rama idzie pod śrutowanie i ocynkowanie .

A dyszel?
Murano pisze:Jeżeli meble są idealne to ja bym Marek zrobił tylko tapicerkę w jasnym beżu, jakieś ładne linoleum na podłogę i tyle. Może nie są one piękne ale zauważ, że mało kto ma dzisiaj oryginał w wielorybie.

Zgadzam się w 100%, mając ładne meble warto je zostawić bo są lekkie i dość wytrzymałe i jak dla mnie jeszcze jedno. Nie sztuką jest wszystko wywalać i budować od zera, traktujmy te przyczepy jak stare samochody/motocykle, gdzie dążymy do zachowania jak największej liczby oryginalnych części. Ja nie miałbym sumienia tego rozwalać ale Właściciel decyduje ;)
Jak dla nie to nie ma problemu wymienić zameczki na wygodniejsze, nowsze albo wyciąć otwór pod radio samochodowe czy gniazda 12V, itp. Co innego usprawniać i unowocześniać a co innego wywalać to co dobre, czyli zamienić "Porsche na gorsze".
Fiacior75 pisze:A w niewiadowie szyją takie duże tapicerki do 132?

Oj, nie śledzi się remontów :lol:
naal pisze:Dzięki RAFALSKIemu Darius ma wykroje więc już chyba można kupić :)

Zgadza się, szlak przetarty. Nie wiem co Darius w tej chwili powie na ten temat bo byliśmy umówieni, że zdam relację jak poszło wyklejanie i czy wszystkie elementy są OK. Na razie nie odzywałem się do niego bo do klejenia daleka droga. Trzeba dzwonić i pytać.
Fiacior75 pisze:No dobra a jakie mają kolory i ile kasy muszę mieć na taką tapicerkę?

Kolory takie jak na stronie Dariusa: niebieski, bordowy, miodowy i beżowy.
Miodowy dawałem do eNki a do 132 wziąłem beżowy i ten kolor tak jak Marcin mówi, byłby świetny do Twojej przyczepy. Ja za tapicerkę zapłaciłem równe osiem stówek. Może ktoś powie, że drogo ale ja jestem fanem tych tapicerek bo są milutkie w dotyku, dość wytrzymałe i na pewno o niebo łatwiejsze w wyklejaniu niż remontówka. A jeśli chodzi o ocieplenie to można dać jeszcze coś pod spód ale ja kładę samą tapicerkę, bez ocieplenia.
Murano pisze:Uuu Panie....Trochę na pewno.

Warto ;)

A wieć tak mebelki napewno zostają takie jak teraz no może je troszkę odświeżę , zamek prawdopodobnie spróbuję zrobić taki myk włożę wkładkę a z drugiej strony kupię zamek niewiadowski tak aby drzwi mogły się domykać tylko wtedy klucz musi być ciągle w zamku:( bo nie wejdę do przyczepy ech będę kombinował.
Dyszel prawdopodobnie zrobię nowy lub ten wzmocnienie wszystko się okaże po śrótowaniu .
Lampy wnętrza zostają bo wyglądają jak nówki ewentualnie dołożę coś na środku jak będzie za mało.
Tapicerka to wiedziałem że Rafalski dorabiał u Dariusza obserwuje remonty:) muszę ten temat przegryść i omówić z moim głównym doradcą (Panią Fiaciorową :) nie ukrywam że widziałem u Benia ten materiał i bardzo mi się ta tapicerka podobała zobaczę jaki będzie budżet .
Nie wiem co zrobić z tylnimi lampami bo mi się nie podobają a i tak są do wymiany wolałbym takie jak z zapiekance, a co z lampami pozycyjnym z przodu bo w niej wogóle nie było ....Wiercić montować nowe???
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » środa, 17 maja 2017, 11:28

Fiacior75 pisze:Nie wiem co zrobić z tylnimi lampami bo mi się nie podobają a i tak są do wymiany wolałbym takie jak z zapiekance

Można założyć takie jak w 126e. Moja 132 miała takie fabrycznie.
Fiacior75 pisze:a co z lampami pozycyjnym z przodu bo w niej wogóle nie było ....Wiercić montować nowe???

W świetle przepisów nie musisz ich posiadać ale moim zdaniem bezpieczniej jest je dorobić. W 127 też nie miałem i dorobiłem ale trochę wyżej niż później montowali w zapiekankach bo dałem je pod listwą okienną. Teraz w 132 lampy co prawda już były ale przeniosłem pod listwę bo świecenie po lusterkach jest strasznie wkurzające.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Murano » środa, 17 maja 2017, 11:56

Ehhh...
Spóżniłeś się z tymi lampami. Były piękne! Nówki z białą obudową! Harrson złapał białego kruka :-)
Mam nadzieje, że przynajmniej zobaczę je na jego 132...


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości