Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 18 sty 2018, 13:37

Zielony pisze:No to zmienia trochę postać rzeczy - zamawiam z allegro jakiś konwektor i przyśpieszam prace w takim razie! :D

Śmiało wyklejaj. Włącz wcześniej grzejnik, niech dobrze nagrzeje wnętrze a klej potrzymaj wcześniej w ciepłym pomieszczeniu. Ja trzymałem kanisterek z klejem nawet w pokoju a nie w piwnicy czy w budzie właśnie po to żeby miał większą temperaturę i był rzadszy. Potem jak zaniesiesz do nagrzanej przyczepy będzie się idealnie nakładał.
Zielony pisze:Białe laminaty obok okien sprzyjają optycznemu powiększeniu wnętrza.

Wiem, dlatego będę miał jasne. Nie białe co prawda ale też jasne. Niedługo montaż to się pochwalę w swoim wątku :)
Fiacior75 pisze:Rafalski mnie też dziwi fakt że uszczelki sa w tak dobrej kondycji poprostu mieciutkie po 42latach :mrgreen: !

Jak były miękkie to super.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: tantalos » czwartek, 18 sty 2018, 20:26

Fiacior75 pisze:Rafalski mnie też dziwi fakt że uszczelki sa w tak dobrej kondycji

Moich uszczelek jeszcze nie demontowałem ale pójdą do utylizacji bo robią się zacieki na budzie a i firanki też się od nich brudzą.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 20:31

tantalos pisze:
Fiacior75 pisze:Rafalski mnie też dziwi fakt że uszczelki sa w tak dobrej kondycji

Moich uszczelek jeszcze nie demontowałem ale pójdą do utylizacji bo robią się zacieki na budzie a i firanki też się od nich brudzą.

To kup sobie Megilio taki preparat do mycia wszystkiego ,butelka z atomizerem i żółty płyn spryskaj je i umyj ,uwierz mi że brud bedzie cieknął dość długo ale po tym myciu bedą czysciutkie.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: tantalos » czwartek, 18 sty 2018, 20:46

Znaczy, że to nie guma się rozpuszcza tylko wieloletni brud? Jeśli to prawda to muszę jeszcze sprawdzić jak z ich twardością :)
Chociaż wewnątrz nie powinny być tak brudne aby syfić firanki.....

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: reflexes » czwartek, 18 sty 2018, 21:00

Fiacior75 pisze:To kup sobie Megilio taki preparat do mycia wszystkiego ,butelka z atomizerem i żółty płyn

Tak dla sprostowania tylko dodam, że nazywa się to Meglio Mareczku :D (jedno i). Wyszukiwarki znajdują Megilio ale sam się zdziwiłem jak rozpakowałem w domu zapas do mycia Adrianny.
Obrazek

Samoogon

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Samoogon » czwartek, 18 sty 2018, 21:03

Potwierdzam, środek rewelacja do wszystkiego!

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 21:10

Ja tym środkiem myje wszystko, ostatnio moja żona odkryła nim mycie okien i cieszyla sie jak małe dziecko że to tak swietnie myje i ma teraz dwa razy mniej roboty :mrgreen:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Romlas » czwartek, 18 sty 2018, 22:47

A gdzie to kupić?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Samoogon

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Samoogon » piątek, 19 sty 2018, 02:16

U mnie jest w GSie :) , wyczaiłem też hurtownię gdzie tym handlują. Ogólnie nie jest to jakiś luksusowy towar, myślę, że jeśli wiesz czego szukasz znajdziesz. Jeśli jednak nie, zostaje Internet :)


Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Murano » piątek, 19 sty 2018, 07:38

W każdej drogerii.
Teraz patrzę a jest nawet baniaczek 5l i to w.... Empiku ;-)
Załączniki
Zrzutekranu_2018-01-19-07-36-17-383.jpeg
Zrzutekranu_2018-01-19-07-36-26-972.jpeg

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: reflexes » piątek, 19 sty 2018, 08:05

Empik jest tylko platformą sprzedaży, pośrednikiem. Też się ostatnio trochę zdziwiłem, bo czegoś szukałem i znalazłem właśnie na Empiku. Stwierdziłem, że dorzucę coś jeszcze do zamówienia i pójdzie za jedną przesyłką, a okazało się, że w opisie napisane jest, że zamówienia zrealizuje firma xxxx, a drugie firma yyyy i trzeba zapłacić 2 razy za przesyłkę i nie ma możliwości darmowej przesyłki do salonu jak w przypadku towarów sprzedawanych przez sam Empik.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » piątek, 19 sty 2018, 10:54

No dobra Panowie ale jak niby ten środek ma pomóc jeśli uszczelki są skamieniałe bo guma zwyczajnie się zestarzała? Wiadomo, że wyczyści je z wieloletniego brudu ale one dalej będą sztywne.
tantalos pisze:Chociaż wewnątrz nie powinny być tak brudne aby syfić firanki.....

Chyba mam to samo w bocznych oknach 127. To nie jest brud który można zmyć. Po prostu guma brudzi sama z siebie, pewnie ze starości.

Mnie aż ciężko uwierzyć, że u Marka uszczelki po aż tylu latach są miękkie. Chyba, że ktoś w międzyczasie wymieniał. Nawet o ponad dekadę młodsze niewiadki mają skamieniałe uszczelki.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » piątek, 19 sty 2018, 11:02

RAFALSKI pisze:No dobra Panowie ale jak niby ten środek ma pomóc jeśli uszczelki są skamieniałe bo guma zwyczajnie się zestarzała? Wiadomo, że wyczyści je z wieloletniego brudu ale one dalej będą sztywne.
tantalos pisze:Chociaż wewnątrz nie powinny być tak brudne aby syfić firanki.....

Chyba mam to samo w bocznych oknach 127. To nie jest brud który można zmyć. Po prostu guma brudzi sama z siebie, pewnie ze starości.

Mnie aż ciężko uwierzyć, że u Marka uszczelki po aż tylu latach są miękkie. Chyba, że ktoś w międzyczasie wymieniał. Nawet o ponad dekadę młodsze niewiadki mają skamieniałe uszczelki.

Jak sie spotkamy na zlociku to sobie sam pomacasz te uszczelki :mrgreen: może nie sa tak miekkie jak nówki ale miekkie i powtarzam w zapiekance były twarde jak beton i dlatego mam porownanie ,beton,używana miekka i nówka mieciutka.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » piątek, 19 sty 2018, 11:42

Spoko :)
Aha, odnośnie tapicerki co ostatnio rozmawialiśmy, wczoraj napisałem maila do Dariusa. Odpisał, że wezmą te poprawki pod uwagę a więc będziesz miał trochę łatwiej niż ja. Tylko dopilnuj ich żeby na pewno zrobili tapicerę do "t" ;)
Jaki będzie kolorek?


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości