Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 11 sty 2018, 06:22

Moja małżonka chyba troszke nieświadomie wysłała mi wczoraj takie zdjecie,zobaczyla na nim ile dni zostało do wakacji ,ale chyba nie zauważyła, że z tyłu stoi identyczny wielorybek 132 jak nasz :mrgreen: ja jeszcze zauważyłem, że niema lampek pozycyjnych :lol:
Załączniki
received_1422859164490582.jpeg
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » środa, 17 sty 2018, 22:34

Prace idą pełną parą, wszystkie okna mam gotowe, uszczelnione z nowymi klinami, ekran zagrzejnikowy sie klei jutro planuje skończyć ocieplanie i zaczynam szlifować na gładko podłoge. Wczoraj odebrałem wszystkie fronty, drzwiczki i blaty od stolarza,są na nowo oklejone fornirem i wygladaja rewelacyjnie.
Załączniki
20180115_120126.jpg
20180115_221037.jpg
20180117_173039.jpg
20180117_173102.jpg
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Miron EZD » środa, 17 sty 2018, 22:54

Jestem pełen podziwu dla kolegi jak patrzę na postępujące prace.
Będzie co podziwiać na Zlocie.
No i będzie gdzie uiścić opłatę za rezerwację numeru na liscie. :lol:
Chyba od jutra zacznę remontować swoją N126E. :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: reflexes » czwartek, 18 sty 2018, 07:10

Pięknie. Dawaj, dawaj Mareczku. Wspominałeś coś o Ciechocinku w marcu, a ja dalej nie widzę Was na liście :D

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 07:32

reflexes pisze:Pięknie. Dawaj, dawaj Mareczku. Wspominałeś coś o Ciechocinku w marcu, a ja dalej nie widzę Was na liście :D

Spokojnie Tomuś pracuje nad tym :mrgreen: ,musze najpierw skończyć wieloryba do Marca taki mam cel. Jak narazie to codziennie zostaje po pracy 2do3 godziny i dłubie na maxa. Dziś chce skończyć ocieplanie, a od jutra odpoczywam ,a w sobote moja ślubna obchodzi geburstag :mrgreen:. Od poniedziałku szlifowanie ,szpachlowanie starych otworków po wkrętach i wyrównywanie podłogi bączkiem. Oczywiscie tapicerka u Dariusza już zamówiona ,maja zacząć szycie dopiero od poniedzialku bo gosciu co szyje wraca z urlopu.....cdn. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 sty 2018, 07:39 przez Fiacior75, łącznie zmieniany 1 raz.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: reflexes » czwartek, 18 sty 2018, 07:36

Pożycz jej od nas wszystkiego najlepszego, a od siebie w prezencie zafunduj Agusi weekend w Ciechocinku :lol:

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 07:39

reflexes pisze:Pożycz jej od nas wszystkiego najlepszego, a od siebie w prezencie zafunduj Agusi weekend w Ciechocinku :lol:

I to jest swietny pomysł bo w Marcu geburstag mam ja i Zuza :lol: :lol: :lol:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: reflexes » czwartek, 18 sty 2018, 07:41

No i wszystko w temacie. Widzimy się w Ciechocinku ;)

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Zielony » czwartek, 18 sty 2018, 10:04

Fiacior75 pisze: Dziś chce skończyć ocieplanie, a od jutra odpoczywam ,a w sobote moja ślubna obchodzi geburstag :mrgreen:. Od poniedziałku szlifowanie ,szpachlowanie starych otworków po wkrętach i wyrównywanie podłogi bączkiem. Oczywiscie tapicerka u Dariusza już zamówiona ,maja zacząć szycie dopiero od poniedzialku bo gosciu co szyje wraca z urlopu.....cdn. :mrgreen:

FIacior, kleisz to na powietrzu czy w jakimś garażu? Tak pytam, bo patrzę na zdjęcia i wychodzi mi, że jednak na powietrzu. Jak ma się to do panującej temperatury i wiązania kleju i jego ewentualnego odpadnięcia? Ja się u siebie wstrzymałem z klejeniem czegokolwiek do "cieplejszych czasów", ale może niesłusznie? :shock:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 18 sty 2018, 10:37

Fiacior75 pisze:Prace idą pełną parą, wszystkie okna mam gotowe

Tak patrzę na te laminaty przy oknach otwieranych. Udało się je zdjąć bez uszkodzenia? U mnie nie było takiej opcji.
Zielony pisze:Jak ma się to do panującej temperatury i wiązania kleju i jego ewentualnego odpadnięcia?

Zobacz, że na zdjęciu widać grzejnik elektryczny więc w budzie jest ciepło podczas klejenia. Jak ja kleiłem to na zewnątrz było kilka stopni powyżej zera a wewnątrz miałem z kilkanaście stopni. Nic złego podczas klejenia nie zauważyłem, trzyma jak trzeba.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 12:20

Zielony pisze:
Fiacior75 pisze: Dziś chce skończyć ocieplanie, a od jutra odpoczywam ,a w sobote moja ślubna obchodzi geburstag :mrgreen:. Od poniedziałku szlifowanie ,szpachlowanie starych otworków po wkrętach i wyrównywanie podłogi bączkiem. Oczywiscie tapicerka u Dariusza już zamówiona ,maja zacząć szycie dopiero od poniedzialku bo gosciu co szyje wraca z urlopu.....cdn. :mrgreen:

FIacior, kleisz to na powietrzu czy w jakimś garażu? Tak pytam, bo patrzę na zdjęcia i wychodzi mi, że jednak na powietrzu. Jak ma się to do panującej temperatury i wiązania kleju i jego ewentualnego odpadnięcia? Ja się u siebie wstrzymałem z klejeniem czegokolwiek do "cieplejszych czasów", ale może niesłusznie? :shock:

Na butelce kleju nic nie pisze o temperaturze :mrgreen: spróbowałem skleić kawałek i trzyma tak mocono że hej, cały czas mam załączony grzejnik w środku i czas jaki mam do przyklejania paska od momentu posmarowania sciany to Max 2 do 3min potem klej przestaje być lepki i już prawie nie łapie. Zazwyczaj robie tak : maluje ścianę na danym odcinku klejem, potem biore sie za odcięcie dwóch pasków, mija krótki czas i wtedy zaczynam przyklejanie pierwszego a następnie drugiego . W trakcie docinania nastepnych zawsze sie wracam i dociskam poprzednie. A wiec cała naprzód! :D
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 12:25

RAFALSKI pisze:
Fiacior75 pisze:Prace idą pełną parą, wszystkie okna mam gotowe

Tak patrzę na te laminaty przy oknach otwieranych. Udało się je zdjąć bez uszkodzenia? U mnie nie było takiej opcji.
.

U mnie poszlo w miare dobrze z demontażem, uszczelki zabrałem do domu i wyszorowałem je megilio, listewki podoklejałem spowrotem i zawsze to robię tak że docinam wąskie paski maty namaczam je żywicą a na to dopiero przykładam spowrotem listewki.
Załączniki
20180108_171504.jpg
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 18 sty 2018, 12:53

Fiacior75 pisze:U mnie poszlo w miare dobrze z demontażem

No to dobrze. Ja chciałem zachować te laminaty ale niestety nie dało się.
Fiacior75 pisze:uszczelki zabrałem do domu i wyszorowałem je megilio

Zostawiłeś stare uszczelki?
Fiacior75 pisze: listewki podoklejałem spowrotem i zawsze to robię tak że docinam wąskie paski maty namaczam je żywicą a na to dopiero przykładam spowrotem listewki.

U mnie rozklejone były niektóre narożniki i jedna listewka. Doklejałem ale bez maty.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Zielony » czwartek, 18 sty 2018, 13:04

Fiacior75 pisze:Na butelce kleju nic nie pisze o temperaturze :mrgreen: spróbowałem skleić kawałek i trzyma tak mocono że hej, cały czas mam załączony grzejnik w środku i czas jaki mam do przyklejania paska od momentu posmarowania sciany to Max 2 do 3min potem klej przestaje być lepki i już prawie nie łapie. Zazwyczaj robie tak : maluje ścianę na danym odcinku klejem, potem biore sie za odcięcie dwóch pasków, mija krótki czas i wtedy zaczynam przyklejanie pierwszego a następnie drugiego . W trakcie docinania nastepnych zawsze sie wracam i dociskam poprzednie. A wiec cała naprzód! :D


RAFALSKI pisze:Zobacz, że na zdjęciu widać grzejnik elektryczny więc w budzie jest ciepło podczas klejenia. Jak ja kleiłem to na zewnątrz było kilka stopni powyżej zera a wewnątrz miałem z kilkanaście stopni. Nic złego podczas klejenia nie zauważyłem, trzyma jak trzeba.


No to zmienia trochę postać rzeczy - zamawiam z allegro jakiś konwektor i przyśpieszam prace w takim razie! :D

RAFALSKI pisze:
Fiacior75 pisze:U mnie poszlo w miare dobrze z demontażem

No to dobrze. Ja chciałem zachować te laminaty ale niestety nie dało się.

Białe laminaty obok okien sprzyjają optycznemu powiększeniu wnętrza.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fiacior dorwał Wieloryba N132T będzie remont, będzie zabawa, będzie się działo!!!

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 18 sty 2018, 13:16

Rafalski mnie też dziwi fakt że uszczelki sa w tak dobrej kondycji poprostu mieciutkie po 42latach :mrgreen: ! w zapiekance to miałem twarde jak beton wiec poszły w kosz i kupiłem nowe.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości