Remont RobsonCSE

czyli nasza walka z przyczepą...
RobsonCSE
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 19:09

Remont RobsonCSE

Postautor: RobsonCSE » czwartek, 10 sie 2017, 20:15

Cześć napisze co nieco o moim remoncie N126e.
Na pierwszy ogień poszło wnętrze. Zostalo wymontowane wszystko do golej skorupy. Tapicerka nie stawiała oporów no może poza klejącą sie do wszystkiego gąbką. Sklejka na podłodze byla uszkodzona przy wejsciu i pod zlewem. Potem przyszedl czas na rozdzielenie skorupy od ramy tu już bez szlifierki kątowej sie nie obylo. Potej czynności do reki mlotek i sluchowe badanie ramy. Dzwieki tzw. zdrowe ale dalem do piaskowania gdyż bylo na niej kilka warstw chyba konserwacji do podwozia samochodowego.
Piaskowanie ukazało zdrową rame bez żadnych pęknięć przerdzewien itp. Wiec została pomalowana farbą podkladowa i wierzchnią oraz wszystkie katy zabezpieczone ową konserwacją samochodową. No i montaż budy do ramy gdyz zostala odwrócona zajelo to troche czasu by byla na środku. No i podloga z osb 10mm i śruby zamkowe przykrecone i jest znow jedna całość. Potem przyszedl czas na okablowanie oświetlenie zewnętrzne i wewnetrzne. Na zewnatrz nowe lampy zespolone oraz dodatkowa lampa już led do oświetlenia przedsionka oraz wewnątrz na cztery led 12V w oprawie sufitowej po dwie w półkach przy otwieranych oknach.
No i jak wyczytalem na forum na klej polimerowy kleilem ekran zagrzejnikowy na calej powierzchni i na to wykladzina remontowa. Ponizej fotki
Załączniki
IMG_20170617_132339.jpg
Zaraz po zakupie
IMG_20170630_182921.jpg
Zaraz po zakupie 2
IMG_20170703_125643.jpg
Po demontażu srodka
IMG_20170720_123034.jpg
W trakcie ocieplenia
IMG_20170724_132534.jpg
Oklejanie wykladziny
IMG_20170710_160331.jpg
Rama po malowaniu podkladowym
IMG_20170719_091726.jpg
Nowe oświetlenie
IMG_20170725_165335.jpg
Oświetlenie wnetrza
IMG_20170728_171949.jpg
Stelaż z osb
IMG_20170729_172156.jpg
Cześć kuchenna wstawiona stara do przymiarki ale będą nowe
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 sie 2017, 20:25 przez RobsonCSE, łącznie zmieniany 1 raz.

RobsonCSE
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 19:09

Re: Remont RobsonCSE

Postautor: RobsonCSE » czwartek, 10 sie 2017, 20:23

No i jeszcze opisze budowe wnetrza. Schowki pod łóżkiem zostaly podniesione o 10cm maja w tej chwili bez materacy 40cm wysokosci. Uklad zostanie jak w oryginale. Szafa ubraniowa obnizona do wysokosci szafek części kuchennej, której nie bedzie zostanie tylko szafka i lodowka nie bedzie umywalki i gazówki. Zasilanie bedzie 12V oraz 230V. Zasilanie 12V bedzie z akumulatora oraz z komputerowego zasilacza ATX. Cześć kuchenna zostanie przeniesiona do przedsionka. No i narazie tyle udalo mi sie wykonać. Po powrocie z pracy remontu ciag dalszy.

Samoogon

Re: Remont RobsonCSE

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 21:35

Zazdroszczę postępów, lampy wygląda "dziko" czemu dałeś je tak blisko siebie? Nie wiem jak przepisy, ale na oko nie wygląda za dobrze.
Sam się zastanawiam czy nie wywalić tej kuchni, trzeba się będzie dobrze zastanowić nad przeznaczeniem cepki.
Powodzenia w dalszych pracach, obserwuje i się uczę ;g

RobsonCSE
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 19:09

Re: Remont RobsonCSE

Postautor: RobsonCSE » piątek, 11 sie 2017, 08:46

Samoogon pisze:Zazdroszczę postępów, lampy wygląda "dziko" czemu dałeś je tak blisko siebie? Nie wiem jak przepisy, ale na oko nie wygląda za dobrze.
Sam się zastanawiam czy nie wywalić tej kuchni, trzeba się będzie dobrze zastanowić nad przeznaczeniem cepki.
Powodzenia w dalszych pracach, obserwuje i się uczę ;g



Duzo zrobiler gdyż caly lipiec mialem wolny od pracy.
Lampy po konsultacji z kuzynem policjantem mowil że moze tak być, może faktycznie dziwnie to wyglada, no ale juz chyba tak zostanie. No i jest wich oświetlenie tablicy rejestracyjnej wiec nie chciałem robic dodatkowych otworów w skorupie.
My bedziemy uzywali gazowki w przedsionku jezeli bedzie taka potrzeba. Tak ustaliliśmy z żoną.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Remont RobsonCSE

Postautor: kooba » piątek, 11 sie 2017, 09:41

Po co obróciłeś budkę na ramie?

RobsonCSE
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 19:09

Re: Remont RobsonCSE

Postautor: RobsonCSE » piątek, 11 sie 2017, 10:21

Wydaje mi się że bedzie troche mniejszy opór powietrza (ale to są tylko moje podejrzenia) a jak bedzie i czy coś to pomoże to jeszcze nie sprawdziłem. Znajac życie nie da to nic. A drugi powód to rama przygotowana na bagażnik rowerowy wlasnej konstrukcji ktory dopiero powstanie. I bedzie latwiejszy jego montaż i rowery będą bezpiecznie stały, ale to tak jak napisałem wszystko to moje podejrzenia, wszystko wyjdzie w trakcie użytkowania.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości