N132 remont od podstaw

czyli nasza walka z przyczepą...
Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » czwartek, 10 sie 2017, 23:28

Witam po dłuższej przerwie,
pochwalę się zakupem. Tak, ogłoszenie było też na forum. Enka przyjechała 400km do domu i wszystko super.
Noszę się z zamiarem kompleksowego remontu.
Na początek do sprzedania mam kompletne wnętrze, swoje zrobię nowe pod siebie.
Nie jest igła, ale tragedii nie ma. A że budę ściągam z ramy to muszę się wyzbyć.
Zdjęcia na maila bo nie umiem wklejać.
Rozwinięcie tematu jutro:-)
Pozdrawiam
Tomasz

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Murano » piątek, 11 sie 2017, 06:11

Witaj. Sprecyzuj o czym piszesz bo 132 i enka to dwie różne przyczepy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: DIZZY » piątek, 11 sie 2017, 07:40

Jak chcesz wrzucić fotkę to klikasz pod oknem posta na prostokącik z napisem "Załączniki", ukaże się prostokącik "Dodaj plik" wybierasz plik ze swojego komputera i klikasz "Otwórz" , po tej operacji pokaże ci się nazwa pliku, który załączyłeś i dwie możliwości prostokącik "Wstaw w tekst" "Usuń plik" jeśli by zdjęcie było w poście klikasz na "Wstaw w tekst".
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: kooba » piątek, 11 sie 2017, 09:38

DIZZY pisze:Jak chcesz wrzucić fotkę to klikasz pod oknem posta na prostokącik z napisem "Załączniki", ukaże się prostokącik "Dodaj plik" wybierasz plik ze swojego komputera i klikasz "Otwórz" , po tej operacji pokaże ci się nazwa pliku, który załączyłeś i dwie możliwości prostokącik "Wstaw w tekst" "Usuń plik" jeśli by zdjęcie było w poście klikasz na "Wstaw w tekst".

Tylko najpierw klikasz "Pełen edytor i podgląd".

Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » piątek, 11 sie 2017, 20:19

20170810_194422.jpg
20170810_194545.jpg
20170810_194556.jpg
20170810_194602.jpg
20170810_194556.jpg
20170810_214602.jpg
20170810_214608.jpg
20170810_214617.jpg
20170810_214623.jpg
20170810_214627.jpg

Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » piątek, 11 sie 2017, 20:22

Dzięki - wuala, plan to remont kapitalny. Stan nie jest nagorszy.
Jeżeli ktoś potrzebuje wnętrze to zapraszam, chcę się go pozbyć.
Wyciągnę środek to ściągam kurnik i piaskuję ramę.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Murano » sobota, 12 sie 2017, 11:49

Priv ws. górnych półek

Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » sobota, 12 sie 2017, 23:23

Czołem wszystkim. Trochę wiadomości dostałem.
Generalnie chcę sprzedać całe wnętrze (szafki, półki, wykładziny) najlepiej jednej osobie. Rozpalamy grilla rozbieramy i ładujemy.
Jeżeli to się nie uda, wtedy na części. Przy czym wymontowanie części tylko osobiście. Nie wysyłam.
Przyczepa stoi w okolicach Otwocka pod Warszawą.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Murano » sobota, 12 sie 2017, 23:47

Ja odpuszczam. Myślałem że "chce się pozbyć..." oznacza oddać.

naal

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: naal » wtorek, 15 sie 2017, 13:50

Marcin daj mi chwilę bo pewnie od siebie będę wywalał to się do Ciebie odezwę.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Murano » wtorek, 15 sie 2017, 13:54

naal pisze:Marcin daj mi chwilę bo pewnie od siebie będę wywalał to się do Ciebie odezwę.

Ok.

Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » środa, 16 sie 2017, 22:41

Jaka jest średnica piasty? 58,5?

Awatar użytkownika
Dany
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 51
Rejestracja: piątek, 13 cze 2014, 00:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Dany » niedziela, 20 sie 2017, 12:56

To już wiem, kto mnie uprzedził ;)
Miałem chęć na tę przyczepę , no i szukam dalej :roll:
Powodzenia w remoncie.
Citroen Xsara II kombi 2,0 HDi
Niewiadów n126e '87
Niewiadów n132t '77

Polonez88'
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2016, 13:11

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: Polonez88' » niedziela, 20 sie 2017, 17:11

Panowie, w przyszłym tygodniu (jeżeli pogoda dopisze) wyciągam środek. Jeżeli ktoś coś chce 'kupić' to zapraszam. ‘kupić’ tzn. nie oczekuję kokosów, chciałbym żeby mi się koszt podróży chodź trochę zwrócił. Także jeżeli ktoś ma niedaleko to na pewno będzie zadowolony.
Przechodząc do meritum. Wertuję forum, w dużej mierze wątek remontowy i sprawdzone porady. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Zapraszam do luźnej dyskusji. Poniżej kilkanaście moich pytań, pomysłów. Część z nich już się pojawiła, pewnie nawet większość ale nie dały one jednoznacznej odpowiedzi w mojej ocenie. Zaczynam przygodę z caravaningiem, przy czym nie jestem obieżyświatem.
Cepka ma mi służyć do weekendowych wyjazdów nad polskie morze i mazury (tylko campingi) Mam Poloneza akwarium i bardziej ma służyć jako zestaw (również reklamowy) niż do mieszkania wakacyjnego. Moja Cepka nie ma łazienki i tak też zostanie.
1)Układ wnętrza planuję zostawić podobny z tym że stolik/siedziska przy drzwiach planuję troszkę przerobić tzn. Od strony poziomego okna poserzyć siedzisko tak aby po złożeniu stolika "w barkach" łóżko było szersze (2os) a w nogach pozostało wąskie (bo drzwi) co sądzicie o takim pomyśle?
Nie zakłam aby ktokolwiek tam spał, niemniej jednak może się zdarzyć.
2)Najwięcej wątpliwości budzi we mnie gaz, stad pomysł na dwuplanikową kuchenkę do zabudowy na prąd, ale żużycie max 3kw daje nam zużycie ~17A (chyba ze źle liczę), czy jest jakakolwiek szansa żeby taka kuchenka była użytkowana na campingu? Jeżeli nie – niechętnie - ale dopuszczam gazową. (chodzi o warunek 4A na campingach)
3) Cepkę planuję ocieplić i tu mam dwie kwestie: jak przy ociepleniu przykleić listwy do mocowania mebli do ścian? (czy w tym miejscu nie dawać ocieplenia czy napierw przykleić listwę a potem ocieplenie? Myślałem czy nie "zalać" desek żywicą do skorupy. Tak żeby było schludnie. Ten patent jest o tyle fajny że mogę usztywnić od razu całą skorupę – wzdłuż i wszerz.
Kolejna kwestia to wykładzina, strasznie mi się to nie podoba, a pcv to też nie najlepszy pomysł. Jakieś inne pomysły? O korku czytałem, ale też różne opinie. Coś co będzie schludne i łatwe w czyszczeniu.
4)Kolejne wątpliwości to media. Planuję wejść z mediami (woda, prąd, antena tv, prysznic zewnętrzny, wejście dla solarów i gaz - tak na zaś) po prawej stronie kufra. Ot kupić
https://sklep.klaja.pl/pl/p/Gniazdo-prz ... orado/1164 do wszystkich powyższych i zamontować. Pytanie dotyczy montażu, najrozsądniej/najschludniej byłoby wyciąć klapę serwisową, tylko wtedy te wszystkie media muszę dać na jakimś dystansie do środka, z czego? plexi? Żeby mi się klapa serwisowa zamknęła.
Wszystkie media planuję umieścić pod łóżkiem z przodu więc dlatego by mi pasowało. Tu również planuję umieścić akumulator żelowy, sterownik solarów itd.
5)Antenę tv planuję montować/zdemontować za każdym razem po rozstawieniu na zewnątrz przyczepy
6)lodówkę planuję pod zlewem/kuchenką. Tam również planuję termę 230v 6l. Pytanie czy tu zmieszczę ewentualnie zbiornik na czystą wodę (20l). Się okaże. Pytanie do Was: czy przy zastosowaniu https://sklep.klaja.pl/pl/p/Gniazdo-prz ... orado/1164
Muszę stosować pompkę do baterii zlewozmywaka, prysznica zewnętrznego? Czy ciśnienie z „sieci” wystarczy? I czy bateria zlewozmywaka przy takim reduktorze musi być specjalna kampingowa czy może być standardowa hydrauliczna? Jeżeli muszę zastosować pompkę to chciałbym dać jedną przy wejściu żeby dawała ciśnienie na całą instalację (cała tzn. prysznic zewnętrzny i zlew). Czy pompka tylko służy do pobierania wody ze zbiornika wewnętrznego?
6a) ze zlewu zrobić wyjście pod przyczepkę z korkiem gdzie będę podstawiał zbiornik na wodę szarą.
6b) nad zlewem/kuchenką planuję szafki do trzymania talerzy przyborów kuchennych itd.
7) nad głowami siedzen przy drzwiach planuję szafki, z radiem i głośnikami (radio samochodowe) oraz wysuwany telewizor.
8)Łóżko/miejsce ze stolikiem z tyłu planuje zmniejszyć tak aby było dla 2os, pod siedziskami planuję schowek na rzeczy, pościel, może jakiś zbiornik na wodę (jeżeli nie zmieszczę w szafce pod zlewem)
To łóżko będzie raczej zawsze rozłożone, no chyba że przyjadą znajomi na weekend.
9) planuję wymianę świateł zewnętrznych na ledowe, to samo tyczy się tyłu:
albo dam takie (taki wzór mam w oryginale)
https://autoleds.pl/pl/46-lampa-led-zes ... 02813.html
i niebieskie trójkąty odblaskowe oryginalne, bo mam w ładnym stanie i fajnie by to wyglądało.
albo https://autoleds.pl/pl/123-lampa-led-ze ... 47746.html i wtedy bez trójkątów.
Tu chodzi mi jeden wariant po głowie, czy nie dać lamp w zderzak i wszystkich przyłączy,
wtedy wszystkie media przesuwam z przodu do tyłu. Z czego dopasowaliście zderzak?
Aczkolwiek chyba lepiej jak te wszystkie podłączenia są z przodu (bo tak zawsze stawiamy przyczepy na kampingach) Tak mi się wydaje.

10) wymieniam szyby przednia i tylną. Bo są pęknięte. Jeżeli uda się dorwać dwuwarstwowe
w rozsądnej cenie to będą, jeżeli nie to jednowarstwowe. Tu pytanie:
Czy są z zabudowaną moskitierą od razu? Jak sobie z tym poradziliście? Czy żaluzje można zamontować czy firanki?
11)Na dachu planuję solary pewnie 200w może 400 jeżeli zmieszczę (i będzie taka potrzeba)
Solary zdejmowane do podróży.
12)Koło drzwi planuję kolejną klapę serwisową z dwoma gniazdkami 230v/12v W przypadku kuchni
W przedsionku. I tu również pytanie jak schować gniazdka z czego dystans.
13) nad drzwiami planuję dwa halogeniki led do oświetlania przedsionka
14)Jak zrobiliście moskitierę do drzwi? A może jest jakiś dedykowany patent?
15) W przyczepie i przedsionku czujnik ruchu z alarmem.
16) Oczywiście wszystkie kliny, uszczelki, wymieniam na nowe.
17)planuję założenie klimy/ogrzewania (2w1) jeżeli uda mi się dorwać używane, jeżeli nie to samo ogrzewanie elektryczne z termostatem (na razie zostawiam miejsce pod siedziskiem przy drzwiach)
Aczkolwiek koszt jest horrendalny więc to strefa marzeń.
Jak widać plan jest rozbudowany, i oczywiście na pewno życie zweryfikuje, przyczepka ma cieszyć i duszę i oko. Na ten sezon zimowy zakładam przygotowanie budy i ramy. Rama do ocynkowania, przegląd hamulców itd. Na wiosnę (może szybciej) wraz z zaprzyjaźnionym stolarzem zrobimy mebelki. Jeżeli chodzi i wyposażenie to tu na spokojnie, w zależności co się trafi i za ile.
W cepce kilka gniazdek 230v i 12v. Oświetlenie led.
Zdaje sobie sprawę że bardziej opłacało by się kupić przyczepę świeższą, wyposażoną we wszystkie udogodnienia. Ale nie o to tu chodzi.. Także proszę bez aluzji.
Planuję zostawić kufer, przy czym nie wiem czy będę go używał, natomiast ramę przygotuję (nawiercę otwory) żeby można było założyć bagażnik na rowery. Ramę od razu wzmocnię.
DMC na razie nie weryfikowałem, będę liczył potem czy wszystko się uda.
Problem jaki widzę to rozłożenie mas na przód, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Na chwile obecną nie wiele jest rzeczy które planuje mieć z tyłu przyczepki. Ewentualnie agregat Cenię sobie ład i porządek, i chcę żeby wszystko było zrobione dobrze i schludnie. Chcę aby przyczepa miała wszystkie warianty zasilania bo różnie może być.
Jeżeli napisałem coś bez sensu śmiało mówić. Wszelkie rady mile widziane.
Kolejny post będzie pewnie z zapytaniem jak naprawić budkę..

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: N132 remont od podstaw

Postautor: robert » niedziela, 20 sie 2017, 17:39

Polecam uwadze mój wątek remontowy
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3046

Galerie
http://eth.pl/fotki/n132/remont/

W razie pytań i wątpliwości wal śmiało.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości