Zemściło się...tylko co ?

czyli nasza walka z przyczepą...
dzin1975

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: dzin1975 » niedziela, 3 wrz 2017, 21:24

Podziałałem wczoraj,druga strona w stanie niestety gorszym. Rozwarstwienie dosyć spore,i dość długo to trwało. Sporo czarnego syfu... Łączenie pod listwą kedrową poszlifowane, ponownie uzupełniłem żywicą, łączenia trzymają. Będę wykańczał szpachlówką z opiłkami aluminium, pomysł od Naala ściągnięty ( chyba ). Przeczytałem chyba wszystkie tematy remontowe, coś mogło mi się pokręcić. Przy ponownym żywicowaniu chciałem ulepszyć przyspieszyć sobie pracę. Naciąłem drobnych kawałeczków maty, zalałem żywicą, dodałem utwardzacza, wymieszałem...Niczym nie dało się to nałożyć,oprócz własnych paluchów. Kolejne pół godziny spiewałem sobie refren-

Nie polecam sposobu ;)
Mam problem ze szlifowaniem tej żywicy, oscylacyjna nie chciała ruszyć tego, papier 40. Dopiero szlifierka kątowa, tarcza piórkowa ( lamelka ) i jakoś poszło. Ale pył do teraz wydłubuje sobie z .... nosa. Myślę o zakupie szlifierki mimośrodowej, tak wujek google podpowiada. Co myślicie?
Załączniki
WP_20170902_003.jpg
WP_20170902_004.jpg
WP_20170902_005.jpg

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: Murano » niedziela, 3 wrz 2017, 21:38

Marcin poczytaj o tych szpachlach. Wg mnie nie ma uzasadnienia dawania aluminium na....laminat.
Tej szpachli używają blacharze do "grubych" wypełnień bo dobrze wiąże i ściąga blachę. Wg mnie szpachla z włóknem z Boll'a jest wystarczająca i że względu na skład bardziej uzasadnioną.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: Romlas » niedziela, 3 wrz 2017, 21:42

Też myślę że aluminium na laminat bezcelowe.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

dzin1975

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: dzin1975 » niedziela, 3 wrz 2017, 21:55

Murano pisze:Marcin poczytaj o tych szpachlach. Wg mnie nie ma uzasadnienia dawania aluminium na....laminat.
Tej szpachli używają blacharze do "grubych" wypełnień bo dobrze wiąże i ściąga blachę. Wg mnie szpachla z włóknem z Boll'a jest wystarczająca i że względu na skład bardziej uzasadnioną.


No właśnie myślałem o tym wiązaniu.... Muszę poczytać, dzięki za cynk. Bolla omijam z daleka, staram się tylko Novolem robić. Jakoś się zraziłem do Bolla, jak masa uszczelniająca odlazła po 2 dniach... Może pech ? ;)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: __ArroW__ » niedziela, 3 wrz 2017, 22:35

Zielona szpachla pracująca i powinno być ok, jeśli uraz masz do bolla to poprostu szukaj takiej z innej firmy. Powodzenia

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: Murano » niedziela, 3 wrz 2017, 23:19

Firma chyba bez znaczenia. Ja na zapiekance mam chyba z 5 kg zielonego Boll'a z włóknem i jest ok.

GrzegorzBruta

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 4 wrz 2017, 04:05

Stosowałem różne szpachle i rózne szlifierki. Do takich rzeczy bym uzył szlifierki tasmowej tkzw czołgu, To jest ręczna szlifierka taśmowa. Szlifierka na tkzw rzepy jest dobra ale sam jej uzywam sporadycznie. Szpachla jak dla mnie w tych miejscach nie jest dobrym rozwiazaniem. Lepiej sama żywica z dodatkiem czyli posypką pociętych i pomielonych włókien szklanych. Szlifierką taśmową 3 sekundy i gotowe po żywicy.
Rećznie jak szlifuję to tylko drewno, bo czuję pod ręką co robię i też sobie spiewam
Poczytaj gościa co się na tym zna. Zobacz, że robi to szlifierką taśmową, bo zaraz ktoś mi zarzuci, że gadam głupoty.
Troche się tym narobiłem w zyciu i wiem co robię. Gościu opisuje co i jak. Cały czas mówi o zachowaniu bhp i ochronie dróg oddechowych jak zresztą i ja to zrobiłem w postach. Kombinezon papierowy kupiłem w hurcie po 7 zł sztuka i nie muszę za każdym razem wyrzucać ubrań do kosza po resztkach maty szklanej powbijanej w każdy zakamarek i drapiącej jak nie powiem co.
http://www.przewodnikzeglarski.pl/batia ... zoske.html
Śpiewam jak szlifuję ;)

Kup sobie taką szlifierkę gdzieś w markecie i jak zeszlifujesz to zadzwoń i powiem Ci jak odzyskać pieniądze ;)
http://allegro.pl/szlifierka-tasmowa-15 ... 04404.html

dzin1975

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 4 wrz 2017, 14:21

Murano pisze:Firma chyba bez znaczenia. Ja na zapiekance mam chyba z 5 kg zielonego Boll'a z włóknem i jest ok.


Widocznie miałem pecha ;)

GrzegorzBruta pisze: Śpiewam jak szlifuję
https://www.youtube.com/watch?v=Nu-bgxG23Do


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GrzegorzBruta pisze:Kup sobie taką szlifierkę gdzieś w markecie i jak zeszlifujesz to zadzwoń i powiem Ci jak odzyskać pieniądze


Kupiłem mimośrodową, zobaczymy czy się sprawdzi ale dzięki.

GrzegorzBruta

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 4 wrz 2017, 16:36

Dzin hehehe piosenka w deche ;)

dzin1975

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: dzin1975 » niedziela, 10 wrz 2017, 22:07

Podziałane wczoraj.
Sprzęt zakupiłem taki
http://allegro.pl/szlifierka-mimosrodow ... 20378.html działa i robi rewelacyjnie. Szpachlę zarzuciłem zieloną, zgodnie z zaleceniami kolegów z forum ( dzięki ! ). Fajna w obróbce,dobrze się nakłada, wybacza niezbyt precyzyjne dozowanie utwardzacza. 3 razy nakładane, i szlifowane. Efekt
zadowalający, jak obrobię drobną gradacją, to zastanowię się czy nakładać wykańczającą. Co myślicie ? Wracając na chwilę do szlifierki, myślałem że pojemnik na pył to bajer, ale nie. Dobrze zbiera, nie przeszkadza w pracy. W zestawie były 3 tarcze z jakiejś siatki, robią fajnie, nie potrzeba papieru. Nie zapychają się prawie wcale, a jak już to kompresor i jak nowe.
Wytargałem przednie okno, jest sucho, ale ramka do wymiany. Ogólnie bardzo poważnie zastanawiam się nad wytarganiem tapicerki, tym bardziej że przyczepa idzie cała pod lakier.
W chwilach wolnych od szlifowania ( sprzęt musi odpocząć,nie ? ) popełniłem takie coś...
WP_20170909_006.jpg


Trochę za cięzki do wożenia,ale skoro Maciek się na kociołek zdecydował ;) to kto wie,może kiedyś go zabiorę ze sobą
Cdn...

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Zemściło się...tylko co ?

Postautor: CornBlumenBlau » niedziela, 10 wrz 2017, 22:11

;)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości