Remont i co z tym dalej robić

czyli nasza walka z przyczepą...
Kerim
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 26 sie 2017, 10:56

Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Kerim » czwartek, 31 sie 2017, 21:45

Tak więc wybebeszyłem wnętrze. I jestem zadowolony ze stanu nie wiem czy powinienem :roll:
W chwili obecnej czytam co dalej mam począć.
Będę uprzedzał o kolejnych moich posunięciach. Jak będę coś partaczył to mam prośbę, zwróćcie mi uwagę bo zależy mi na idealnej Niewiadowce.
Jest kilka ubytków w podłodzenie od spodu ( trzy małe ok 0,5 cm ubytki chyba od kamyków).
i moje pierwsze pytanie czy Niewiadowka ma otwory odprowadzające wodę przy obu nadkolach? Bo mam takowe i nie wiem czy zaślepiać.
Tak to wygląda
Załączniki
20170830_183745.jpg
20170831_183400.jpg
20170831_183414.jpg
20170831_183422.jpg
20170831_183436.jpg

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: popiolekpolska » piątek, 1 wrz 2017, 07:32

W mojej są otwory cztery otwory odprowadzające . Po remoncie otwory zostały, są w najniższych miejscach przy nadkolach. Patrząc po zdjęciach to w ładnym stanie masz budkę.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Kerim
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 26 sie 2017, 10:56

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Kerim » niedziela, 3 wrz 2017, 13:12

Wczoraj miałem trochę czasu, postanowiłem coś porobić przy przyczepce. Zdemontowałem lewe i przednie okno wraz z listwą 70 % wkrętów urwanych. Zerwałem ramkę (tą drewnianą) okienną, przednią oraz zdemontowałem półki górne.
Planuję zrobić:
- nowe ramki okienne odrobinę szersze pod montaż żaluzji z moskitierą w kasecie.
- dołożyć dwie listwy drewniane w podłodze
- wymienić drewnianą listwę nad oknem i przy drzwiach ( tą druga nie za bardzo wiem jak zdemontować)
I tu moje pierwsze pytania na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi:

- czym kleić listwy drewniane do ścian? Myślałem że one są wklejane tylko na matę i żywicę. A jest tam miejscami jakiś klej bardzo twardy.
- czy zdejmować budę z podwozia ?
- czy spód można zabezpieczyć barankiem i potem polakierować ?
- czy powinienem teraz czymś pomalować środek ?
- jaka żywica i mata szklana ?
- jaka farba ?
Wiem że jest wiele patentów opisanych w poszczególnych postach. Czytam je namiętnie cały czas i powiem że już trochę głupieję. Moje pytania nie są spowodowane lenistwem lecz chęcią uzyskania jak najlepszych efektów końcowych. A w chwili obecnej to nie wiem co powinienem robić z tym laminatem po zdemontowaniu wszystkiego, Boję się żeby czegoś bezpowrotnie nie uszkodzić.
Będę bardzo wdzięczny jeżeli znajdą się ludzie którzy znaleźliby odrobinę czasu i poświęcili do na przeprowadzenie mnie przez ten dogłębny remont.
Z góry dziękuję i pozdrawiam z najdalej wysuniętego na wschód zakątka Polski ;)
Załączniki
20170902_164603.jpg
20170902_164739.jpg
20170902_164746.jpg
Jak i czym usunąć ten stary klej ?
20170902_164902.jpg
20170902_165006.jpg

GrzegorzBruta

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 3 wrz 2017, 13:38

Trzeba zacząć od początku i klejenie listew okiennych to all fix a potem mata szklana i żywica poliestrowa dla wzmocnienia.
Jak będziesz ściągał starą podłogę to i tak będziesz miał odkręconą budkę od ramy. Możesz budkę przewrócić na bok i zająć się podwoziem.
Farba na budkę to poliuretan z utwardzaczem. Podwozie po co baranek ? To nie blacha i nie zardzewieje. Wystarczą łatki maty szklanej z żywicą tam gdzie są dziury lub prześwity. Środka nie maluj. Patrz gdzie masz prześwity i wzmocnij matą szklaną i żywicą od środka budki wszelkie dziurki, dziureczki i prześwity, w słoneczny dzień je widać. Zeskrob tylko stary klej szpachelką i delikatnie wyrównaj powierzchnię. Możesz użyć szlifierki, wiertarki ze szczotką drucianą, sam zobaczysz czym lepiej to schodzi. Nie musisz się nad tym zbytnio martwić. Ważne, żeby było równo, bez odstających części zywicy lub kleju oraz pozostałości po starej tapicerce. potem benzyna ekstrakcyjna i ocieplenie.

Samoogon

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Samoogon » niedziela, 3 wrz 2017, 13:40

Zadajesz proste pytania więc chyba będzie szansa na odpowiedzi, ja w swoim wątku nie bardzo niestety mogę liczyć na pomoc.
Nie robiłem jeszcze remontu ale na początek napiszę co ja planuje/wyczytałem:
-klejem mamut z Castoramy
-jeśli tyko masz możliwość to tak, na pewno warto zdjąć ponieważ niemal na pewno będzie sporo do naprawy w podłodze.
-nie wiem, ja zastosuje farbe poliuretanową również nas podwozie. Nie potrzeba tam zabezpieczenia antykorozyjnego.
-środka nie malujemy, chyba że podłogę
-żywica poliestrowa, mata hmmm... ja kupiłem 300gr/m
-farba poliuretanową, ja się wacham pomiędzy jothunem hardtop flexi , sealine 2:1
Zależy czym masz zamiast malować, ja pewnie będę zmuszony wałkiem stąd takie wybory. Jeśli pistolet to również akryl wchodzi w grę.
Tyle może Ci przekazać ten, który nic na ten temat nie wie, ale ma już jakiś plan i setki godzin spędzonych na czytaniu for.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: stachu_gda » niedziela, 3 wrz 2017, 22:07

Kerim pisze:- czy zdejmować budę z podwozia ?

Nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie w jakim stanie masz podwozie:) Samo zdejmowanie jako sztuka dla sztuki nic nie daje, bo niby co?

Kerim pisze:- czy powinienem teraz czymś pomalować środek ?


Nie, po co? Niektórzy malują podłogę ale wg mnie ma to znaczenie tylko dla oka na czas, póki się nie połozy sklejki. Zaszkodzić nie zaszkodzi, pomóc wg mnie nie pomoże.
Natomiast ścian nie maluj, nic Ci dodatkowa farba na ścianie nie da, a jeśli się okaże że zacznie odłazić albo klej się jej słabo trzyma...

Kerim pisze:- czy spód można zabezpieczyć barankiem i potem polakierować ?


Nie widzę takiej potrzeby, chyba że masz agonalny stan podwozia. Tak jak Co poradzono zastosuj matę na uszkodzenia i tyle. Powiem Ci ze swojego skromnego doświadczenia karawaningowego, że na wyjazdach rzadko się włazi pod przyczepę żeby ją podziwiać od spodu ;)

Listwę również bym laminował, ale to już moja opinia, wiem że ludzie wklejali i chyba rama okienna nikomu nie odpadła. Generalnie laminowanie to fajna zabawa, tylko nie rozrabiaj od razu za dużo żywicy zanim nie wyczujesz proporcji utwardzacza.

Kerim pisze:Boję się żeby czegoś bezpowrotnie nie uszkodzić.


Wiesz, na tym polega lepszość niewiadówki nad szkieletem że nawet jak się ma dwie lewe ręce, to trzeba się postarać żeby coś uszkodzić bezpowrotnie ;)

Kerim
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 26 sie 2017, 10:56

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Kerim » środa, 6 wrz 2017, 19:54

Remont odrobinę utknął. Lecz zleciłem wykonanie wszystkich materacy oraz ich obszycie.
Dziś przyszedł znajomy i przyniósł mi prezent na zachętę i motywację :shock:
Jako pierwszy go wyciągałem z pokrowca.
Banan nie schodzi mi z twarzy :D
Załączniki
20170906_193300.jpg

Kerim
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 26 sie 2017, 10:56

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Kerim » sobota, 9 wrz 2017, 11:40

Wczoraj z racji tego, że błysnęło słońce postanowiłem powalczyć z tym przedsionkiem, bez instrukcji :mrgreen:
Ale jakoś poszło, teraz tylko poopisywać wszystko tak aby nie mieć problemów z rozkładaniem w przyszłości.
Oto i on w całej okazałości ;)
Załączniki
20170908_160823.jpg
20170908_160812.jpg
20170908_160330.jpg
20170908_160806.jpg
20170908_160838.jpg
20170908_160358.jpg

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: kooba » sobota, 9 wrz 2017, 14:37

Przyczepy zapomniałeś obok postawić :lol:

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Romlas » sobota, 9 wrz 2017, 14:53

Mam podobny namiot z Legionowa..może go przerobie na przedsionek
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Kerim
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 26 sie 2017, 10:56

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: Kerim » sobota, 9 wrz 2017, 15:25

kooba pisze:Przyczepy zapomniałeś obok postawić :lol:

Ha Ha HA..... Zabawne ;)
Teraz to ja dziwię co z nią teraz zrobić, wybebeszyć było łatwo. ;)

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Remont i co z tym dalej robić

Postautor: kaiman » niedziela, 10 wrz 2017, 01:22

kooba pisze:Przyczepy zapomniałeś obok postawić :lol:

Ale byłoby już w czym mieszkać ;)
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości