Minimalistycznie

czyli nasza walka z przyczepą...
StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » poniedziałek, 15 sty 2018, 13:20

Murano pisze:Pewne rozwiązania mają swój cel.
Listwy są mocowane śrubami po to, aby podczas wietrznej pogody twój przedsionek nie odfrunął razem z listwą...
Jeżeli uważasz, że przyczepą typu n126 jest lepsza wersją namiotu to pominąłeś jedno ogniwo w tym łańcuchu a mianowicie przyczepę namiotową.
Tam nie masz problemów z listwami, śrubkami, laminatem, szybami, tapicerką, izolacją, oświetleniem i innymi.
Może to właśnie to czego szukasz. Minimalistycznie....

No faktycznie, to mocowanie przedsionka musi być mocne. Ale i tak łebki śrub na płaski śrubokręt to porażka.
Minimalistycznie ma być, owszem, ale jednak w zakresie przyczepy kempingowej.
Nie denerwujcie się. :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Minimalistycznie

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 15 sty 2018, 13:27

Murano pisze:Jeżeli uważasz, że przyczepą typu n126 jest lepsza wersją namiotu to pominąłeś jedno ogniwo w tym łańcuchu a mianowicie przyczepę namiotową.
Tam nie masz problemów z listwami, śrubkami, laminatem, szybami, tapicerką, izolacją, oświetleniem i innymi.
Może to właśnie to czego szukasz. Minimalistycznie....

Idealnie to ująłeś :)
StaryDziad pisze:Mam nadzieję, że nie zabrzmiałem arogancko, że udzielacie mi dobrych porad, a ja i tak swoje.

Nie zabrzmiałeś. Dziwi mnie po prostu takie kombinowanie, byle zrobić inaczej niż było w oryginale. Słuchaj, naprawdę są sprawdzone rozwiązania których lepiej się trzymać.
StaryDziad pisze:Co do listew, to co złego w samochodowej taśmie dwustronnej? A różne listwy i elementy w nowoczesnych samochodach to na co są mocowane jeśli nie na taśmy dwustronne?

To złego, że jak Ci kolega Murano napisał, przedsionek odfrunie :lol: Dziwi mnie co piszesz. Skoro zdjąłeś listwy to znaczy, że miałeś je w ręku, widziałeś powierzchnię pod nimi, czułeś jak prężą. I piszesz o taśmie...
Co do "nowoczesnych" samochodów - jakie auta, takie techniki zamocowań ;) Dla mnie tyle w temacie.
StaryDziad pisze:Ale i tak łebki śrub na płaski śrubokręt to porażka.

Czy ja wiem? To połączenie nie powstało żeby je wielokrotnie rozłączać, odkręcać/przykręcać. Wygoda odkręcania była w tym wypadku nieistotna. Raz na trzy dekady można się trochę pomęczyć ;)
StaryDziad pisze:Nie denerwujcie się. :)

Nie denerwujemy się, w końcu to Twoja przyczepa. Jednak fajnie gdybyś zrobił to i owo zgodnie ze sztuką.

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » poniedziałek, 15 sty 2018, 13:52

RAFALSKI pisze:To złego, że jak Ci kolega Murano napisał, przedsionek odfrunie :lol: Dziwi mnie co piszesz. Skoro zdjąłeś listwy to znaczy, że miałeś je w ręku, widziałeś powierzchnię pod nimi, czułeś jak prężą. I piszesz o taśmie...


Sorki, po prostu kupiłem przyczepkę już bez tej prawej listwy przedsionkowej i stąd moja niewiedza. Nie myślałem na tym etapie o przedsionku, a raczej myślałem, że i tak zastosuję coś zrobionego z lekkiego materiału plandekowego mocowanego w inny sposób, np. na linki. Albo np. takie coś gotowego: https://www.obelink.pl/maritime-pl.html ... _id%3D7323 albo mniejsze.

Samoogon

Re: Minimalistycznie

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 15 sty 2018, 17:01

Ja Ci mówię nie dziaduj :)
Jeśli nie chcesz listew nie dawaj, w wątku remontowym Murano znajdziesz instrukcję jak się ich pozbyć, co zrobić potem i są zdjęcia jak przyczepa wygląda po takim zabiegu(jeszcze przed montażem listew). U mnie też znajdziesz kilka fotek w trochę gorszym, ale akceptowalnym wykonaniu.
Nie wiesz czy dla Ciebie ten sport, ale jeśli się okaże że nie, to przydało by się sprzedać cepke.
Jeśli będziesz odwalał taki paździeż, to może być kłopot z odzyskaniem pieniędzy, których i tak wydasz niemało. Zatem jeśli nie chcesz listew ok, ale zrób tak żeby można było je potem łatwo zamontować, pomyśl o tym przy montazu czegoś na ścianach, zostaw sobie pole do poprawek.
Żeby zrobić tanio trzeba iść sprawdzoną ścieżką, Ty jakby na siłę próbujesz zrobić inaczej. Nie chcesz listew, ale chcesz malowac jakieś paski po co niby?
Dla uszczelnienia? Żartujesz ?
Minimalistyczne ok, ale z głową bo się okaże, że ten sposób odpoczynku Ci nie podejdzie dlatego, że coś się na łeb leje, śmierdzi i jeszcze po drodze się koło urwało więc przyczepa jest be.
Najlepiej jakbyś sobie wypożyczył przyczepę na urlop i potem zdecydował w te czy wewte.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Minimalistycznie

Postautor: misha22 » poniedziałek, 15 sty 2018, 20:57

Kilku znanych z życzliwości Kolegów, próbuje namówić Cie do częstszego czytania przepastnej wiedzy TZF a mniejszej ilości pytań. Wszyscy lubią poczytać ale nie koniecznie odpowiadać, na zadawane raz na dwa miesiące - te same pytania.
Z przyjemnością będę śledził Twój watek.
Pozdr
M

Zapraszam na obejrzenie mojej, naprawde minimalistycznej przyczepy...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

dzin1975

Re: Minimalistycznie

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 15 sty 2018, 21:55

misha22 pisze:Kilku znanych z życzliwości Kolegów, próbuje namówić Cie do częstszego czytania przepastnej wiedzy TZF a mniejszej ilości pytań. Wszyscy lubią poczytać ale nie koniecznie odpowiadać, na zadawane raz na dwa miesiące - te same pytania.
Z przyjemnością będę śledził Twój watek.
Pozdr
M

Zapraszam na obejrzenie mojej, naprawde minimalistycznej przyczepy...


Rzadko, bo rzadko, ale jak już zajrzy i napisze-to w punkt. Brawo Ty Misha, pozdrawiam

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » poniedziałek, 15 sty 2018, 22:10

Ok, dzięki za podpowiedzi. Czytam to forum, czytam i wiele się dowiaduję, więc spoko. :)
Co do tego malowania jakiegoś paska plastyczną farbą (barankiem) to właśnie na wypadek mikropęknięć szpachli na łączeniu. Przecież właśnie po to daje się pod listwy aluminiowe taśmy butylowe - żeby bardziej zabezpieczyć przed ewentualnym przeciekiem, prawda?
Robota i przyczepka @Murano bardzo mi się podoba. I etap wyszpachlowania ubytków i pomalowania, ale przed zamontowaniem listw - jak dla mnie jest wystarczający. Nie montując listw niczego nie psuję - przeciwnie - przyczepka jest bardziej przygotowana do ewentualnej odsprzedaży, bo jak ktoś będzie chciał to sobie listwy przykręci.

Nieopatrznie przyjąłem rolę oszołoma, który robi wszystko nie tak jak trzeba. No cóż, mówi się trudno. :-)

A tak w ogóle, ta przyczepka też nie ma listew a ma w sobie coś :-)
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/plywaj ... gowa/mz7et

@misha22
Możesz podać bezpośredni link do wątku o twojej minimalistycznej przyczepce?

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Minimalistycznie

Postautor: sterciu » wtorek, 16 sty 2018, 09:47

StaryDziad pisze: Albo np. takie coś gotowego: https://www.obelink.pl/maritime-pl.html ... _id%3D7323 albo mniejsze.
Ten przedsionek z obelinka raczej przy przyczepie się nie spisze , tylna ściana od strony auta jest skonstruowana w ten sposob ze w przyczepie nie ma szans otworzyc drzwi , no chyba że się ten przedsionek przerobi , a dokladniej całą ścianą od strony auta. A wiem z doświadczenia bo dokładnie ten przedsionek posiadam i sluzy mi tylko do rozkładania go przy busie , do budy się nie nadaje w zaden sposób...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » wtorek, 16 sty 2018, 10:21

Myślałem jeszcze o tym mniejszym https://www.obelink.pl/obelink-trinity. ... _id%3D7323
Ale z opisu wynika, że tylna ścianka jest chyba taka sama. Możesz mi więcej powiedzieć na czym dokładnie polega ten problem? Ten otwór w przedsionku nie będzie pasował do drzwi przyczepy na wysokość, czy to tylko kwestia zaczepienia namiotu do przyczepy?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Minimalistycznie

Postautor: Murano » wtorek, 16 sty 2018, 11:30

Oj dziadu...dziadu.....;-)
Ty ze wszystkim tak musisz kombinować?
Poniżej specyfikacja...
Ale po krótce: długość taśmy łączącej (kedry) to 250 cm. Przyczepa ma 3,5 metra czyli już ci metr brakuje. Do tego wysokość 180-220 w najwyższym punkcie czyli na środku, potem już jest tylko gorzej po bokach.
Niestety drzwi nie "kłaniają" się przy otwieraniu i cały czas ich górna krawędź jest na wysokości ok 220cm.
To jest namiot do busa, gdzie drzwi są odsuwane na bok!
Przepraszam, ale jak kilku kolegów też jestem zdania, że zanim zaczniesz "remont" swojej przyczepy powinieneś wybrać się wypożyczoną Niewiadówką z oryginalnymi rozwiązaniami, przedsionkiem i wyposażeniem przynajmniej na tydzień.
Weź sobie kufelek piwka, notatnik i ołówek ( no chyba że wolisz patykiem po ziemi pisać) i notuj codziennie co ci się podoba a co byś zmienił. Po powrocie zrób plan remontu i do dzieła!
Umówmy się. Niewiadów nie jest liderem w produkcji najlepszych przyczep....
Ale od ponad 50 lat przedsionki trzymają się na przykręcanej listwie kedrowej, tapicerka w środku jest miękka i ma zaokrąglone kształty, światła mimo wielu wersji zawsze były na skorupie a nie na ramie a kształt niewiadówek nie zmienił się od lat 70-tych...
Osobiście uwielbiam innowacje, szczególnie takie, które są mądre, dają coś więcej w stosunku do poprzedniego rozwiązania, poprawiają ergonomię i doganiają ducha czasu.
Czytając twoje rozmyślania mam wrażenie, że nastał stan wojenny i niczego "normalnego" nie ma i trzeba kombinować z tego co jest pod ręką i na własną rękę.
Jest internet, jest forum, są inne grupy karawaningowe, jest Google. Dodaj do tego trochę zdrowego myślenia i sukces gwarantowany a i świat pozostanie nie wywrócony na głowę....
Pozdrawiam [M]
Załączniki
Zrzutekranu_2018-01-16-11-11-11-869.jpeg

dzin1975

Re: Minimalistycznie

Postautor: dzin1975 » wtorek, 16 sty 2018, 11:32

sterciu pisze:
StaryDziad pisze: Albo np. takie coś gotowego: https://www.obelink.pl/maritime-pl.html ... _id%3D7323 albo mniejsze.
Ten przedsionek z obelinka raczej przy przyczepie się nie spisze , tylna ściana od strony auta jest skonstruowana w ten sposob ze w przyczepie nie ma szans otworzyc drzwi , no chyba że się ten przedsionek przerobi , a dokladniej całą ścianą od strony auta. A wiem z doświadczenia bo dokładnie ten przedsionek posiadam i sluzy mi tylko do rozkładania go przy busie , do budy się nie nadaje w zaden sposób...

Wrzuć fotkę,może być priv,żeby nie śmiecić.Przymierzam się do tego maritimo czy jak mi tam

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » wtorek, 16 sty 2018, 14:08

Murano pisze:Oj dziadu...dziadu.....;-)
Ty ze wszystkim tak musisz kombinować?

Powoli zaczynam wpadać w kompleksy. Wyobrażam sobie, że zajeżdżam na jakiś kemping moją "dziadowską" niewiadówką ciągniętą przez słabe auto. Patrzę z lewej - kamper za 300 tys., patrzę z prawej przyczepka za 100 tys. doczepiona do suvx4. Co prawda, niewiadówka jest odmalowana i ma wszystko sprawne, ale jakaś taka uboga. Listew aluminiowych nie ma, światła nieoryginalne, truma - a co to jest? lodówka zwykła a może nawet wcale jej nie ma, przedsionek nie taki, uszczelki stare, skorupa niedopolerowana, o wnętrzu nawet szkoda wspominać...

I jak tu w takim stresie wyjść z samochodu i iść odpoczywać? Cała radość z podróżowania i zwiedzania prysła. Wszyscy się na ciebie patrzą jak na żula - masakra. Niedość, że niewiadówka, to jeszcze nie wypasiona. A wystarczyło dołożyć te głupie parę tysięcy, albo jeszcze lepiej - oddać do remontu fachowcom i nie kombinować. :) Wtedy moje przedłużenie penisa nie byłoby takie skromne i mógłbym dumnie ruszać na podbój świata. :) Oj, dziadu, dziadu, popraw się!

Samoogon

Re: Minimalistycznie

Postautor: Samoogon » wtorek, 16 sty 2018, 14:21

Chyba nie rozumiesz co piszący chcą Ci przekazać.
Przeczytaj swój temat jeszcze raz i jak będzie potrzeba jeszcze i jeszcze :)
Jeśli nadal będziesz uważał, że ktoś chce Ci tu wbić szpilę, to będziemy gadać.
Nikt tutaj nigdy od nikogo nie wymaga utrzymywania wysokiego standardu ani wyposażenia, holownika itp. Za to wielu ludzi którzy zęby zjedli na Niewiadowie stara się służyć pomocą tak żeby ktoś inny nie powielał błędów, które być może kiedyś sami popełnili.
Któryś raz już to napiszę:
Dlaczego koniecznie i na siłę starasz się iść pod prąd?

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: Minimalistycznie

Postautor: StaryDziad » wtorek, 16 sty 2018, 14:55

Ok, bądźcie wyrozumiali. Lubię Was i podziwiam Wasze przyczepki i prace. :-)
Wiele uwag, wbrew pozorom, biorę pod uwagę.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2169
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Minimalistycznie

Postautor: oko » wtorek, 16 sty 2018, 16:31

Nie mam przyczepy i może nie powinienem się odzywać, szczególnie, że nie lubię się wtrącać, gdy starsi (czytaj: bardziej doświadczeni) rozmawiają, ale nie wytrzymałem. Zrobisz oczywiście jak uważasz, bo to Twoja przyczepa, ale mam wrażenie, że chcesz wyważyć otwarte drzwi. Albo jak ktoś napisał "włożyć majtki przez głowę". Są na forum gotowe rozwiązania, są porady, są argumenty dlaczego trzeba zrobić coś tak a nie inaczej, a Ty kombinujesz. Minimalistycznie, to nie znaczy byle jak a wszystko u Ciebie zmierza w tym kierunku. Nie piszę tego, żeby Cię urazić ale żeby Ci uświadomić, że FKN to kopalnia wiedzy na temat przyczep z Niewiadowa a niektórzy tutaj, można powiedzieć, zęby zjedli na remontach po to, żeby Tobie, mnie i innym którzy przyjdą było łatwiej.
Minimalistycznie, to ja mam auto przerobione. Ale raczej nie byle jak.
Tak czy owak, życzę Ci powodzenia i wytrwałości w remoncie przyczepki.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości