NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: reflexes » wtorek, 20 mar 2018, 17:45

Tak. Poszukaj wątku remontowego kooby. On u siebie montował butlę i wszystko hulało aż miło.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 20 mar 2018, 17:59

gabrys158 pisze:Instalował ktoś gaz typu LPG w niewiadowce? Myśle nad takim rozwiązaniem.

Nie chcę Cię odwodzić od pomysłu bo jako -nazwijmy to- hobbysta od LPG (który montował gaz nawet do skutera i niewiele brakowało a założyłby do motocykla), swego czasu też o tym myślałem. Zrezygnowałem bo.. nie znalazłem żadnych zalet takiego rozwiązania. Nie chcę wywoływać dyskusji ale przemyśl to bo moim zdaniem to gra niewarta świeczki.
gabrys158 pisze:Oczywiście wsio nowe , butla, przewody, zawór, reduktor wsio, wsio, wsio.

Jeśli już się zdecydujesz to nie rób tego na miedzi, daj przewody Faro. Skoro temat jest Ci znany to pewnie znasz ich przewagę i zalety ;) Wielozawór i butlę proponuję kupić używane. Nic nie ryzykujesz a sporo zaoszczędzisz.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » wtorek, 20 mar 2018, 20:34

RAFALSKI pisze:
gabrys158 pisze:Instalował ktoś gaz typu LPG w niewiadowce? Myśle nad takim rozwiązaniem.

Nie chcę Cię odwodzić od pomysłu bo jako -nazwijmy to- hobbysta od LPG (który montował gaz nawet do skutera i niewiele brakowało a założyłby do motocykla), swego czasu też o tym myślałem. Zrezygnowałem bo.. nie znalazłem żadnych zalet takiego rozwiązania. Nie chcę wywoływać dyskusji ale przemyśl to bo moim zdaniem to gra niewarta świeczki.
gabrys158 pisze:Oczywiście wsio nowe , butla, przewody, zawór, reduktor wsio, wsio, wsio.

Jeśli już się zdecydujesz to nie rób tego na miedzi, daj przewody Faro. Skoro temat jest Ci znany to pewnie znasz ich przewagę i zalety ;) Wielozawór i butlę proponuję kupić używane. Nic nie ryzykujesz a sporo zaoszczędzisz.


Jestem jednak za Tym, że jak już robię to na nowych częściach, życie nie raz mi pokazało ze co tanie, to drogie. A o przewodach pomyśle. Chce też to zrobić na pełnym legalu, nie wiem czy jakieś zaświadczenie potrzebuje by z tym jeździć ? Czy sama homologacja butli starczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Murano » wtorek, 20 mar 2018, 20:38

Ostatnio ktoś na fejsbukowej grupie "kampermajstry" pytał o to samo.
Po kilku malkontentach odpowiedział jakiś gość, że ma warsztat i robi to legalnie.
Poszukaj.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » środa, 21 mar 2018, 09:00

Murano pisze:Ostatnio ktoś na fejsbukowej grupie "kampermajstry" pytał o to samo.
Po kilku malkontentach odpowiedział jakiś gość, że ma warsztat i robi to legalnie.
Poszukaj.


Ok czekam na dołączenie do grupy na fejsie i zobaczę na to, może uda mi się znaleść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 25 mar 2018, 04:01

Ciąg dalszy szlifowania skorupy, póki co nadal nie ściągnąłem okien z uszczelkami, zrobię to jak wszystko będzie już gotowe do podkładowania, wtedy wyszlifuje miejsca uszczelek. Wszystko już zmatowione papierem 320 maszynką, teraz zostało szpachlowanie wszystkich dziur a potem podkład i ewentualne poprawienie szpachlą gdzie będzie trzeba.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

W między czasie, oczyściłem też dyszel (ocynkowany) i potraktowałem preparatem do odświeżenia ocynku GALAVA PLUS. Efekt świetny, mam zamiar tak zrobić całą ramę. A jak z wytrzymałością to się okaże z czasem w praktyce.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze pytanie, takie delikatne pajączki i rysy widoczne na zdjęciach poniżej, szpachlować czy podkład wypełniający je przykryje i ładnie wypełni?

Obrazek Obrazek

Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Miron EZD » niedziela, 25 mar 2018, 09:03

U mnie wyszły po pomalowaniu podkładem.
Co prawda nie wszystkie, ale musiałem dodatkowo szpachlować.
Zobacz mój wątek N250C. Porównaj wielkość pajączków.

Samoogon

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Samoogon » niedziela, 25 mar 2018, 11:36

Ja na takie coś dałem kilka warstw podkładu wypełniającego i wyszło ok. Również fotki odnajdziesz w moim wątku.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 26 mar 2018, 20:31

Fajnie teraz się prezentuje rama. Ja na szczęście takie mini pajączki - spękanie tylko miałem na deklu od bakisty i zeszlifowałem je tak powiedzmy fest i zaszpachlowałem szpachlówka z włóknem, dam jeszcze podkład na to, ale znając za oby nie rok wyjdzie...p.s.ja już swoją wyszlifowałem hihi

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » wtorek, 27 mar 2018, 01:08

CONFEX pisze:Fajnie teraz się prezentuje rama. Ja na szczęście takie mini pajączki - spękanie tylko miałem na deklu od bakisty i zeszlifowałem je tak powiedzmy fest i zaszpachlowałem szpachlówka z włóknem, dam jeszcze podkład na to, ale znając za oby nie rok wyjdzie...p.s.ja już swoją wyszlifowałem hihi


Ja dziś trochę poszpachlowalem ale brakło mi szpachli bo miałem tylko troszkę na garażu [emoji4] w weekend wstawię kolejna fotorelacje, w tym tygodniu myśle już zakończyć temat szlifowania i przed świetami jeszcze położyć podkład tak zeby przez święta wyschnąl i zeby siadł w miejscach gdzie ma siąść i wtedy będę widział gdzie poprawić szpachla [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » piątek, 30 mar 2018, 20:32

Ciąg dalszy prac, ręce opadają, brak mi już sił, ale jak zacząłem, trzeba skończyć, tak więc działam powoli jak mogę w wolnych chwilach.
W tym tygodniu, dalej szpachlowałem i szlifowałem, zdjąłem w końcu okna aby doszlifować wszystko tak jak ma być.
Wszystkie dziury z przodu i z tyłu po lampach itp zostały od wewnątrz potraktowane żywicą i włóknem szklanym, po wyschnięciu od zewnątrz zaszpachlowane szpachlą z włóknem szklanym (zielona), po wyschnięciu i wyszlifowaniu kolejno szpachla wykończająca (kremowa) i tak aż do skutku aż uzyskałem gładką, równą powierzchnię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W między czasie gdy szpachla schła, zabrałem się za odcięcie podstawy koła podporowego oraz oczywiście za zamontowanie nowego, wraz z nową podstawą (w końcu lekko chodzi, a samo koło manewrowe w końcu się kręci po ziemi).

Obrazek Obrazek Obrazek

Wziąłem się także za podłogę, po jej umyciu i przeszlifowaniu oczywiście ukazało się kilkadziesiąt dziur, które postukałem żeby się powiększyły na tyle ile mają się powiększyć a później oczywiście szpachla, ale tu już tylko ta z włóknem szklanym. Następnie oklejenie ramy i konserwacja. Po wyschnięciu konserwacji, odklejenie taśm a później znów oklejanie podłogi i odnawianie ocynku na całej ramie (tak jak dyszel). Przy okazji też prysnąłem kufer wewnątrz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dalsze walki dopiero po świętach ;)

Na koniec tego postu, WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY WSZYSTKIM KLUBOWICZOM I ICH RODZINOM!
WESOŁEGO ALLELUJA ! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Zielony » piątek, 30 mar 2018, 20:49

Zaraz Ci ktoś napisze, że źle zrobiłeś wycinając stare mocowanie koła podporowego, bo było ono teoretycznie mocniejsze i stabilniejsze niż nowe :)

Ale działaj, działaj, tylko dlaczego kufer w środku na czarno? :D

Samoogon

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Samoogon » piątek, 30 mar 2018, 20:53

Jaki używasz ten środek do odnawiania ocynku?

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » piątek, 30 mar 2018, 21:47

Zielony pisze:Zaraz Ci ktoś napisze, że źle zrobiłeś wycinając stare mocowanie koła podporowego, bo było ono teoretycznie mocniejsze i stabilniejsze niż nowe [emoji3]

Ale działaj, działaj, tylko dlaczego kufer w środku na czarno? [emoji1]


Trudno, tak już zrobiłem i tak być musi, stare przydało się do dwukołówki tacie [emoji16]

A co do kufra to zeby powłoka była ładniejsza, docelowo myśle pomalować farba ta co przyczepkę cała jak będę lakierowal już wszystko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony piątek, 30 mar 2018, 21:47 przez gabrys158, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » piątek, 30 mar 2018, 21:48

Samoogon pisze:Jaki używasz ten środek do odnawiania ocynku?


Chyba pisałem gdzieś wyżej, ale jeśli się mylę, to GALAVA PLUS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości