Moje n126e

czyli nasza walka z przyczepą...
krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Moje n126e

Postautor: krystek » środa, 28 lut 2018, 21:50

Witam. Przyczepę posiadam od zeszłego roku. Na początku był plan kupienia czegoś do kapitalnego remontu i robienia od podstaw, aż w końcu po zwiększeniu budżetu kupiłem przyczepę w miarę kompletną i co najważniejsze czystą i nie śmierdzącą. Teraz bardzo się cieszę z tej decyzji. Plan na przyczepę, uzupełnienie braków i modyfikacje w miarę zauważania problemów. Najpierw światła.
001.jpg
Jakieś prostokątne przeciwmgielne do mnie nie przemawiało, diagnosta i policjant stwierdził że ma być tylko 10 cm. od stopu. Trochę tuningu.
TYMEK 1096.jpg
Plan na wnętrze rozjaśnienie mebli, może wymiana frontów na drzwiczki ażurowe, jaśniejsze pokrowce. Po pierwszym wyjeżdzie, zimno i koniecznie samowystarczalność energetyczna. No i zakupy.
1234 015.jpg
1234 016.jpg
1234 017.jpg
1234 018.jpg
Jak mróz odpuści będę montował. Przy okazji czytając inne relacje z montażu carvera opisany był problem z przykręceniem do podłogi od tyłu.
1234 003.jpg
W komplecie z piecem dostałem taką blachę, zakłada się ją na dłuższy bok podstawy pieca a otwory wychodzą poza tylną blachę pieca. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Moje n126e

Postautor: stachu_gda » środa, 28 lut 2018, 22:31

Elegancki piecyk utrafiłeś, odpada Ci problem z zardzewiałą rurką. Działaj!
Ta blaszka to solidna? Piecyk swoje waży. Swoją drogą fajny patent, nie wiedziałem że taki stosowali.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Moje n126e

Postautor: krystek » niedziela, 4 mar 2018, 22:13

Witam. Wcześniej nie pisałem, czekałem na rozwój sytuacji. Przesyłka z piecem przyszła uszkodzona, pękła dolna "stopa" zasysająca powietrze i zgięła się trochę górna obudowa w miejscu gdzie jest iskrownik który także został połamany. Telefon do sprzedającego, okazało się że człowiek tym handluje i bez problemu wysłał zapasowe części. Po złożeniu piec odpalił bez problemu. Ta blaszka wygląda ok. znalazłem oryginalną instrukcje do takiego pieca i jest tam pokazana. Pozdrawiam.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Moje n126e

Postautor: krystek » piątek, 9 mar 2018, 21:29

Witam. W bakiście na dyszlu zbierała się woda przez brak tylnej ścianki, zabudowałem przerobiłem zawiasy żeby klapa nie ocierała o budkę. Brzegi uszczelnię silikonem szklarskim lub zalaminuję.
003.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
Jeszcze rada jak ktoś szlifuje laminat, najlepiej zaopatrzyć się w jednorazowy kombinezon lakierniczy koniecznie rękawiczki i maska przeciwpyłowa. Taki zestaw oszczędzi wiele cierpienia, bo drobinki laminatu wbijają się w skórę. Matę przy laminowaniu lepiej rwać nie ciąć lepiej dla wytrzymałości laminowanego elementu. Nie żebym się wymądrzał, korzystam z doświadczenia sąsiada który zajmuje się tym zawodowo. Pozdrawiam.

Samoogon

Re: Moje n126e

Postautor: Samoogon » piątek, 9 mar 2018, 21:39

Rady bardzo przydatne i prawidłowe, na forum przewijają się non stop, także sąsiad nie potrzebny.



Cofam :)
Z kim by się człowiek napił....
:)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Moje n126e

Postautor: Murano » piątek, 9 mar 2018, 21:52

Brak tylnej ścianki jest akurat uzasadniony względami bezpieczeństwa jeżeli używasz gazu i butle są w kufrze (wentylacja).
Natomiast jak chcesz tam wozić wszystko oprócz gazu to ok.
Ja osobiście ponawiercałem otworki odpływowe w ilości kilkunastu sztuk.
Niektóre nowe przyczepy mają kratę zamiast pełnej podłogi.

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Moje n126e

Postautor: WB55 » piątek, 9 mar 2018, 22:04

Murano pisze:Brak tylnej ścianki jest akurat uzasadniony względami bezpieczeństwa jeżeli używasz gazu i butle są w kufrze (wentylacja).
Natomiast jak chcesz tam wozić wszystko oprócz gazu to ok.
Ja osobiście ponawiercałem otworki odpływowe w ilości kilkunastu sztuk.
Niektóre nowe przyczepy mają kratę zamiast pełnej podłogi.

W moim starym kamperze w schowku na butle też mam w podłodze okrągłą kratkę wentylacyjną.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Moje n126e

Postautor: krystek » sobota, 10 mar 2018, 07:52

Witam. Płyta z tyłu nie jest super szczelnie docięta, zostawiłem szczelinę na całej szerokości. Brat ma dethlets a tam gaz i koło zapasowe jest w bakiście nie wydzielonej z bryły nadwozia i nawet jest uszczelka na klapie zamykającej. Przyczepa oryginał. Samoogon, dobry sąsiad nie jest zły. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Moje n126e

Postautor: kooba » sobota, 10 mar 2018, 09:27

Pozwolę sobie zauważyć, że propan-butan jest cięższy od powietrza i nie będzie się wydostawał tylną ścianą bo po drodze ma całkiem wysoki rant. No chyba że nazbiera się powyżej rantu.

Zamknij szczelnie plecy żeby się woda nie lała i zrób kilka większych otworów w dnie kufra żeby gaz miał którędy się wydostać w razie nieszczelności.

krystek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Lokalizacja: Mosty.

Re: Moje n126e

Postautor: krystek » niedziela, 20 maja 2018, 20:57

Witam.Tak jak radzi kooba, wywierciłem otwory w dnie bakisty.
004.jpg
005.jpg
Piec po zamontowaniu, i blacha która umożliwia swobodne umocowanie pieca z tyłu. Piec zabudowany w stronę bakisty, nie przeszkadza podczas spania, jedynie materac musi mieć ucięty róg tak jak tylna ścianka idzie. Zawory od gazu, zgodnie z radą w szafce pod zlewem. Wszystkie materiały do gazu z igaz. .
007.jpg


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości