Remont naszymi Oczami

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Murano » niedziela, 19 sie 2018, 10:24

oko pisze:... Są dobrze zaplanowane, a od góry będą jeszcze uszczelnione.


Wiem, że raczej cię nikt nie przekona bo "terminy gonią" ale to jeden z podstawowych zabiegów przy tak "grubym" remoncie.
Myślę, że Dżin może coś w tym temacie powiedzieć....

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » niedziela, 19 sie 2018, 10:41

Murano, wiem, że powinienem. Ale w tej chwili, raz że termin, a dwa, nic się nie dzieje. Ze względu na to, że buda i tak będzie pusta do nowego sezonu, w razie czego zrobię to na wiosnę.
Czy wszyscy ściągali listwy? Nie sądzę. ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Murano » niedziela, 19 sie 2018, 10:55

oko pisze:Ze względu na to, że buda i tak będzie pusta do nowego sezonu, w razie czego zrobię to na wiosnę.
Czy wszyscy ściągali listwy? Nie sądzę. ;)


Jeśli tak to ok.
To, że teraz jest ok nie znaczy, że za 2...5 lat nic się nie zacznie dziać.
Śruby użyte do listew w fabryce nigdy nie powinny być do tego przeznaczone. Trochę ich się nawyrywałem, uwierz....
Częstym błędem jest złudna ocena sytuacji.
Często tak jak u ciebie te budy są wyciągane po wielu latach postoju, często są puste...
Po remoncie, gdzie skorupa dostanie kilkadziesiat kilogramów wyposażenia i zacznie jeździć zaczynają się dziać "kwiatki".
Laminat pracuje i to mocno, i o ile stacjonarnie mógł być ok to podczas jazdy już mogą "puszczać" stare spoiny.
Jak nie teraz to za rok ale zrób to na śrubach z nierdzewki lub w ocynku .... ;-)
Komfort psychiczny jest bezcenny. A ponowne zrywanie nowej tapicerki nie jest przyjemne...

dzin1975

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: dzin1975 » niedziela, 19 sie 2018, 11:30

Murano pisze:
oko pisze:Ze względu na to, że buda i tak będzie pusta do nowego sezonu, w razie czego zrobię to na wiosnę.
Czy wszyscy ściągali listwy? Nie sądzę. ;)


Jeśli tak to ok.
To, że teraz jest ok nie znaczy, że za 2...5 lat nic się nie zacznie dziać.
Śruby użyte do listew w fabryce nigdy nie powinny być do tego przeznaczone. Trochę ich się nawyrywałem, uwierz....
Częstym błędem jest złudna ocena sytuacji.
Często tak jak u ciebie te budy są wyciągane po wielu latach postoju, często są puste...
Po remoncie, gdzie skorupa dostanie kilkadziesiąt kilogramów wyposażenia i zacznie jeździć zaczynają się dziać "kwiatki".
Laminat pracuje i to mocno, i o ile stacjonarnie mógł być ok to podczas jazdy już mogą "puszczać" stare spoiny.
Jak nie teraz to za rok ale zrób to na śrubach z nierdzewki lub w ocynku .... ;-)
Komfort psychiczny jest bezcenny. A ponowne zrywanie nowej tapicerki nie jest przyjemne...

Oj tak. Ale jeżeli będzie pusta, to zawsze można wrócić do tematu...

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » niedziela, 19 sie 2018, 12:06

Murano, na pewno masz rację. Tylko mówię, jak się robi remont pod blokiem, to niestety trzeba czasem iść na pewne ustępstwa. Wrócę do tematu na wiosnę, gdy zacznę drugą część remontu. W tej chwili nie mam już czasu i możliwości. Wykleję tylko ekran w środku i tyle. Do Suchedniowa pojedziemy z materacem i pustą budą.

CBB, dzięki. Pisałem na szybko i mi zamieniło zalaminowane na zaplanowane. ;)
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: krzysztof_cw » niedziela, 19 sie 2018, 17:38

Ale jeśli wykleisz ekranem to potem będziesz miał gorzej ze zdjęciem i założeniem na nowo listew.

Jak chcesz zrobić tak jak Pan Bóg przykazał to po przykręceniu listew powinieneś zalaminować śruby. Nawet jeśli tego nie planujesz to ekran utrudni Ci mocne dokręcanie owych śrub, które będą się "topić" w ekranie, poza tym jeśli będziesz wiercił nowe otwory to wiertło zamiast przewiercić ekran może Ci go poprostu oderwać od laminatu.

Jeśli chcesz koniecznie wyklejać to może zostaw obszar bez ekranu tam gdzie będą śruby i dokończysz po wszystkim.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 19 sie 2018, 19:42

dzin1975 pisze:
Murano pisze:
oko pisze:Ze względu na to, że buda i tak będzie pusta do nowego sezonu, w razie czego zrobię to na wiosnę.
Czy wszyscy ściągali listwy? Nie sądzę. ;)


Jeśli tak to ok.
To, że teraz jest ok nie znaczy, że za 2...5 lat nic się nie zacznie dziać.
Śruby użyte do listew w fabryce nigdy nie powinny być do tego przeznaczone. Trochę ich się nawyrywałem, uwierz....
Częstym błędem jest złudna ocena sytuacji.
Często tak jak u ciebie te budy są wyciągane po wielu latach postoju, często są puste...
Po remoncie, gdzie skorupa dostanie kilkadziesiąt kilogramów wyposażenia i zacznie jeździć zaczynają się dziać "kwiatki".
Laminat pracuje i to mocno, i o ile stacjonarnie mógł być ok to podczas jazdy już mogą "puszczać" stare spoiny.
Jak nie teraz to za rok ale zrób to na śrubach z nierdzewki lub w ocynku .... ;-)
Komfort psychiczny jest bezcenny. A ponowne zrywanie nowej tapicerki nie jest przyjemne...

Oj tak. Ale jeżeli będzie pusta, to zawsze można wrócić do tematu...

Nie no Oko, ja tu widzę, że w twoim remoncie zakradł się jakiś "pan pośpiech". Ja również podłączam się do tematu, żeby cię przekonać. Chłopaki mają rację, zaczniesz jeździć buda się rozrusza i...... lepiej nie. Oko, wbrew pozorom robota z tymi listwami nie jest taka zła. Ja osobiście biorę wkrętarkę i wiertło fi4, każda śrubka jest rozwiercana, tak żeby wypadła do środka. Zdejmuję listwę, szlifuje szczotką na wiertarce. Następnie bierzesz staliwo i czyścisz listwę, odtłuszczasz oba miejsca, potem walisz grubego knota sikafleksem, przykładasz listwę, wkładasz śrubki i właściwie masz po robocie. Dwa spokojne popołudnia i masz pewność, że woda się nie dostanie. Przemyśl to bo naprawdę warto, lepiej żebyś pojechał na Suchedniów bez np. kuchenki, ale ze szczelnymi listwami :)
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: tomcat » niedziela, 19 sie 2018, 21:41

I ja przyłączę się do tematu...
Robiąc remont też nie myślałem o ściąganiu listew bo wydawało się być wszystko ok. Poprzedni właściciel garażował budę; wszędzie było sucho.
Jednak po komentarzach chłopaków z forum postanowiłem, że je ściągnę i to co zobaczyłem lekko mnie przeraziło :shock:
Tak więc jeśli nie od razu to jak piszesz na wiosnę ogarnij je żeby mieć komfort psychiczny no i przede wszystkim spokój na przyszłość ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: oko » niedziela, 19 sie 2018, 21:54

Eeehhh, chopy, wzbudzacie we mnie poczucie winy. Teraz tego na pewno nie zrobię. Może i nie ma z tym dużo roboty, ale żeby jechać do Suchedniowa muszę zrobić wiele innych rzeczy, a z czasem u mnie różnie. Na razie muszę skończyć to co zaczęte, założyć nowe oświetlenie, itp. Buda jedzie do Suchedniowa pusta. Meble, instalacje i inne tematy to dopiero na wiosnę będę zaczynał. Listwy muszą poczekać.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: reflexes » poniedziałek, 20 sie 2018, 07:22

No to i ja się podłączę. Moja eNka stała w oczekiwaniu na remont chyba z 2 miesiące właśnie przez pogodę. Nigdy nie znalazłem w niej grama wody i przecieku na listwach więc olałem. Po remoncie na pierwszych wakacjach myślałem, że dostanę zawału jak po deszczu na wykładzinie pokazały się mokre plamy. Gdybym teraz robił remont to byłaby to pierwsza rzecz do zrobienia.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 20 sie 2018, 10:34

Zdejmowałem te listwy w trzech przyczepach i we wszystkich pod alu krył się nieciekawy widok. Uszczelnienie to konieczność bo fabrycznie to jest lipnie zrobione. Tak jak Fiacior pisze, gruby "balasek" uszczelniacza i masz święty spokój.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 20 sie 2018, 10:41

Też bym jednak polecał zrobić te listwy, to jest jedyne miejsce gdzie może cieknąć, i tam będzie cieknąć prędzej czy później.

Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: szteker » poniedziałek, 20 sie 2018, 11:23

W takim razie ja nadal proponuję transport i przechowanie listew :)

Awatar użytkownika
rafcio
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 21:13

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: rafcio » środa, 22 sie 2018, 20:38

Mówicie o tych listwach na zdjęciu? A tak w ogóle to jakie jest ich zadanie? Wzmocnienie budy? Piszecie że są kręcone na wylot, to jeżeli mam tapicerkę w dobrym stanie to może wymacam te śruby i natnę kawałki podbitki, wymienię śruby i podkleję na nowo?
Załączniki
IMG_20180822_203300_1534962817679.jpg
Rafał
Niewiadów N126E, 1990r. + Citroen C3 Picasso
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Remont naszymi Oczami

Postautor: Murano » środa, 22 sie 2018, 20:57

Tak to te listwy.
Problem z nimi jest taki, że maskują dość nieudolne połączenie paneli dachu i boków. Śruby użyte do ich montażu rdzewiały już na magazynie a po 30 latach ich tam praktycznie nie ma...
Ja zdejmiesz biały klin ozdobny z listwy to zobaczysz o czym mowa...
U mnie w 132 wyglądało to mniej więcej tak...
Załączniki
IMG_20180807_110736.jpg
IMG_20180807_101403.jpg
IMG_20180807_111038.jpg


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości