Remont n126b na działkę

czyli nasza walka z przyczepą...
adler13
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2019, 16:12

Remont n126b na działkę

Postautor: adler13 » poniedziałek, 1 kwie 2019, 10:02

Hej. Zakupiłem Niewiadów n126b z niewiadomego roku produkcji. Bez dokumentów i chyba nawet bez tabliczki. Przyczepa do odnowienia. Ma stać przez jakieś 2-3 lata na działce po remoncie pod wiatą, obudowaną ze wszystkich stron z wycieńciami na okna, aby wpadało słońce. Będzie stała na czas budowy domku. Z założenia nie będę nią jeździł. Jak domek stanie to przyczepa albo zostanie sprzedana w świat albo zostanie schowana u rodziny w stodole, aby czekała na lepsze czasy. Nie chce się chyba bawić w doprowadzenie jej w stan używalności po drogach, bo musiałbym zająć się osią, ramą, oświetleniem, dokumentami, co w tej chwili nie jest mi potrzebne i chyba przy odsprzedaży nie będzie aż taką wartością, aby inwestować w te rzeczy obecnie. Bardziej zależy mi aby za jakies 2 miesiące można było przenocować w weekend na działce z rodziną 2+2+1.

Przyczepa ma skorupę w stanie mniej więcej 3+ - są pewne ubytki na rantach dachu, pokrywie dachu, ubity jeden z rogów lekko, ale nie na wylot. Okna nadają się do wymiany poza jednym, które może po polerce będzie do dalszego użytku.

Plan jest taki:
1. wywalić cały środek - zrobione (została tylko sklejka na podłodze, która też będzie wymieniona,
2. oderwać listwy zewnętrzne (jedna jest ułamana i dokupienie, transport i wymiana jej mija się z moimi założeniami),
3. uzupełnić ubytki matą szklaną, szpachlówką z matą, szpachlówką wykończeniową,
4. pomalować - pewnie wałkiem, bo wygląd zewnętrzny nie jest taki ważny w moim przypadku,
5. wymienić podłogę (sklejka + wykładzina pcv),
6. zrobić instalację 230v i 12v pod oświetlenie wewnętrzne,
7. wykleić ekran zagrzejnikowy + wykładzina remontowa,
8. wstawić nowe okna + uszczelki
9. zrobić nową zabudowę zgodnie z oryginalnym układem,
10. wstawić tylko zlew + płyte indukcyjną przenośną + mała lodówkę 230v
11. uszyć materace
12. cieszyć się z miejsca do spania

Na dniach jadę uporać się z listwami, ubytkami laminatu, pajączkami. Uzbroiłem się w włókno szklane, żywicę poliestrową, szpachlówkę z włoknem szklanym, szpachlówkę wykończeniową, dremel, wkrętarkę i inne narzędzia. Plan na ten etap to usunięcie listew poprzez odkręcenie lub rozwiercenie wkrętów, zalaminowanie od środka otworów. Uzupełnienie szpachlą z włóknem od zewnątrz, zaszpachlowanie szpachlą finish na wierzch. Jedynie zastanawiam się nad odtworzeniem ubytków w rantach pokrywy dachu, samego dachu. Chyba będzie to bardziej rzeźba, bo nigdy tego nie robiłem. Mam zdolności, narzędzia, umiejętności manualne, więc liczę, że jakoś to będzie.

Pierwsze pytanie brzmi:
Ile potrzebuję uszczelek okna stałego? Mi wyszło 13,5 mb ale to ze sporymi zapasami. Patrząc na ceny uszczelek, chętnie wziąłbym 13 mb, styknie? O resztę uszczelek już tak się nie martwię, bo są w miarę tanie. Wysłałem zapytanie do Dariusa, żeby dobrał odpowiednie do drzwi, otworu drzwiowego, rantu dachu i rantu pokrywy, bo to co mam obecnie, to nie jestem pewien, ze tak powinno być.

Awatar użytkownika
tomciooz
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 10 lis 2018, 09:05
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Remont n126b na działkę

Postautor: tomciooz » wtorek, 2 kwie 2019, 18:35

Jeżeli składasz zamówienie u Dariusa to on już Ci doradzi jakiej długości dobrać uszczelki.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont n126b na działkę

Postautor: __ArroW__ » wtorek, 2 kwie 2019, 18:39

tomciooz pisze:Jeżeli składasz zamówienie u Dariusa to on już Ci doradzi jakiej długości dobrać uszczelki.



Potwierdzam, ostatnio kupowałem to mi dobrali uszczelki drzwi, okien, dachu, bakisty itd... ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Remont n126b na działkę

Postautor: Victus » wtorek, 2 kwie 2019, 19:17

__ArroW__ pisze:
tomciooz pisze:Jeżeli składasz zamówienie u Dariusa to on już Ci doradzi jakiej długości dobrać uszczelki.



Potwierdzam, ostatnio kupowałem to mi dobrali uszczelki drzwi, okien, dachu, bakisty itd... ;)

Ja nie potwierdzam - wysłałem zapytanie odnośnie N126N z miesiąc temu i zero odzewu.
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont n126b na działkę

Postautor: __ArroW__ » wtorek, 2 kwie 2019, 23:07

Victus pisze:
__ArroW__ pisze:
tomciooz pisze:Jeżeli składasz zamówienie u Dariusa to on już Ci doradzi jakiej długości dobrać uszczelki.



Potwierdzam, ostatnio kupowałem to mi dobrali uszczelki drzwi, okien, dachu, bakisty itd... ;)

Ja nie potwierdzam - wysłałem zapytanie odnośnie N126N z miesiąc temu i zero odzewu.


Proponuję zadzwonić...
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości