N126n enka confex szaleje

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: N126n enka confex szaleje

Postautor: CONFEX » czwartek, 7 lis 2019, 21:14

Ta ambjente to już powoli jest ta cała przyczepa.... Ech może w przyszłym roku ruszę z remontem, bo jak na razie to większa Czeczenia się robi....

Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Samoogon » czwartek, 7 lis 2019, 21:55

A tam pi......sz Pan!
:)
Samoogonowy remont n126e
Pieszczenie królEnki
Dystans 2018
32 nocki, 2716km
2019
Dystans 5225km, 47 nocy

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 16:28

Takie oto szufladki zostały znalezione podczas ogniska na zlocie w Ciechocinku. Leżały obok miejsca na ognisko, ale one nie zostały tego dnia spalone, powędrują do Enki. W przyszłym roku może się w końcu zawezmę za remont.

IMG_20191110_133354.jpg

IMG_20191110_133320.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tantalos » poniedziałek, 11 lis 2019, 16:47

Będzie klimatycznie.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 17:33

Tantalos, też mi się tak wydaje, tym bardziej takie fajne znalezisko. Po tym zlocie doszliśmy z żoną do ładu co do układu wnętrza przyczepy więc tak: drzwi tam gdzie były :lol: , na nich jakiś organizer, coś w ten deseń jak Kamila zrobiła do zapiekanki, po lewej kuchnia ta co jest obecnie, pod nią ta fajna lodówka z której po tych 3 dniach jestem mega zadowolony, pod zlewem szuflada, pod nią szafka z prawilnym w Polsce śmietnikiem, ale takim z zewnątrz otwieranym bo męczę się, ale fajna koncepcja będzie. Dalej WC z prysznicem, kibelek zostanie przenośny - jakoś praktyczniejszy się wydaje, poza opróżnianiem, ale żeby było prościej zrobię drzwiczki serwisowe i na ścianie składana umywalka. Przed nim całość laminowana od środka łącznie z brodzikiem tak żeby można było wodę lać wszędzie, w suficie otwierany lufcik ten taki 27x27 jak pamiętam.. ;) jeśli wytoczenia na dachu pozwolą oczywiście... Szafa tam gdzie szafa ale w szafie od strony wyrka taka półeczka, wcięcie jak w tych nowych, albo jak teraz w zapiekance zrobiłem.Od strony drzwi na dole otwierana klapa, nad nią taka luka na buty, z przodu wiadomo, Truma na dole, ale u góry taka półeczka jak w zapieksie. Łóżko tak jak obecnie mam rozkładane te same wymiary i jak jest teraz z obciętym krótszym stołem. Na wprost drzwi, tam gdzie zazwyczaj jest w Ence kuchnia, będzie szafka z mikrofalówką od strony ubikacji i z rozkładanym blatem, który będzie ew. się rozkładał na tzw. 3 miejsce siedzące, którego brakuje kiedy wyrko rozłożone. Okno nad tym nie wiem czy zostaje czy przesunę, czy zalaminuję... Ogrzewanie rozprowadzane po całej przyczepie z nawiewem od strony dyszla pod oknem, wiecie na plecki jak śpimy. TV tam gdzie teraz jest i szafki jaskółki po całości troszkę większe od ori. Kufer zrobię coś w deseń tego nowego. W nim zbiornik na wodę, butla nano gaz, akumulator i podgrzewacz wody gazowy przepływowy, to takie co jak się nie mylę Kooba zastosował. Tylną dolną część przyczepy wytnę i zrobię jak w nowej - może za wyjątkiem tych świateł... Od strony drzwi wejściowych klapa serwisowa pod bakistą i nawiew ciepła do przedsionka, jak i gniazda 230v 12v. Podłoga podgrzewana a sufit świecący jak w tych Bentley albo Rolach sky light czy jak tam zwą... Tylne okno zalaminowane ale nad kuchnią ta taka szyba przesuwana z ducato pomiędzy paką a kabiną, reszta szyb podwójna. To tyle jak na razie.

IMG_20191111_170727.jpg

Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 11 lis 2019, 18:36

Kurczę, plany grube :)
Chipsy, popcorn i czekam :)
Samoogonowy remont n126e
Pieszczenie królEnki
Dystans 2018
32 nocki, 2716km
2019
Dystans 5225km, 47 nocy

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tantalos » poniedziałek, 11 lis 2019, 19:05

CONFEX pisze:... drzwi tam gdzie były :lol:...

Nie no,serio :?: Zawiodłeś mnie... :o :lol:
Ale plany są mega, i to bardzo.
CONFEX pisze: Tylną dolną część przyczepy wytnę i zrobię jak w nowej - może za wyjątkiem tych świateł....

Jak się nie mylę to w nowych enkach tył jest pod skosem tylko belka dołożona. A ty rozumiem chcesz to zrobić na prosto?
Jak by nie było sporo roboty przed tobą, powodzenia i kibicuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: CONFEX » poniedziałek, 11 lis 2019, 19:21

Wiem, że sporo ale to już będzie dla mnie. Tak, w nowej Ence jest dołożone, ale ja zrobię tak żeby w środku było więcej miejsca z racji łazienki i lodówki czyli tzw. Dupa na dole na wprost i zyskuje 15 cm w środku, a to będzie sporo, szczególnie w łazience.

Awatar użytkownika
naal
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: naal » wtorek, 12 lis 2019, 10:54

E tam dla siebie. Daje Ci przyszły sezon a jestem pewny że zaczniesz szukać wieloryba :D
Audi A6 2,5 V6 TDI 00'
Ford Focus 1,8 TDDI 99'
Peugeot Partner 1,6 HDI 07'
N126N
N132t
"Non est fallus at provintia"
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiex
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: grzesiex » czwartek, 14 lis 2019, 23:14

tantalos pisze:Jak się nie mylę to w nowych enkach tył jest pod skosem tylko belka dołożona.

CONFEX pisze:Tak, w nowej Ence jest dołożone, ale ja zrobię tak żeby w środku było więcej miejsca z racji łazienki i lodówki czyli tzw. Dupa na dole na wprost i zyskuje 15 cm w środku, a to będzie sporo, szczególnie w łazience.

Czyli jeśli Was dobrze rozumiem, to uważacie, że na dole skorupy z tyłu jest podwójna ściana?
Nic bardziej mylnego. Kształt zewnętrzy jest zdublowany wewnątrz. W bakistach oraz pod stolikiem jest "rynna", "wnęka" stanowiąca odwzorowanie zewnętrznego "zderzaka".
Grześ.

Wróć do „Remonty”