Odświeżenie N126N by SoCool

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: SO...N126 » środa, 15 wrz 2021, 22:06

Dziś wreszcie skorupka przytwierdzona została do ramy przez nowiutką podłogę. Sklejka oklejona ekranami i doklejona na łączeniach srebrną metaliczną taśmą została przykręcona najpierw do ramy a potem do legarów nierdzewkami co jakieś 40cm. Pierwsze wrażenie co do ocieplenia podłogi to wydaje się być sztywniej na sklejce.

IMG_20210915_175104.jpg

IMG_20210915_202129.jpg

IMG_20210915_202137.jpg
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: SO...N126 » niedziela, 11 wrz 2022, 00:37

Już niemalże rocznica od ostatniego wpisu w moim remoncie. Trochę się wydarzyło w międzyczasie. Po przytwierdzeniu skorupki do ramy i założeniu świateł odstawiłem przyczepkę do lakierowania u Szwagra. Potem miała postać do wiosny pomalowana i poczekać aż będzie ciepło i uda się coś działać. Pomalowana wygląda już zdecydowanie lepiej i pomimo niedociągnięć jest dużo lepiej niż było. Przyczepkę remontowałem do tej pory wraz z Teściem, który niestety po szybkiej diagnozie i jeszcze szybszej chorobie odszedł w styczniu na tamten świat w wieku 75 lat. Nie ukrywam, że dzięki wielu godzinom spędzonym wspólnie nad remontem miałem okazje zżyć się i poznać Teścia jako bardzo pomocnego człowieka o szerokiej wiedzy technicznej. Momentami to ja czułem, że pomagam Teściowi czyli dokładnie przeciwnie do założeń sprzed remontu. Początek roku wiele spraw na głowie w tym pomoc Teściowej w organizacji życia wokół domu. Pogoda nie sprzyjała działaniom remontowym i przyczepkę udało się ściągnąć na ogród do Teściowej dopiero z początkiem maja. Wrzucona pod pokrowiec coby nie zamokła i nie niszczała. Potem znów mnóstwo na głowie z Teściową, dziećmi, firmą. Oczekiwane długo wakacje i remont mieszkania, który właśnie kończymy. Do tego po prostu nie mogłem wziąć się za pracę w pojedynkę bo brakuje pomocnej dłoni i wspólnego obmyślania i planowania. Jednak nieoczekiwane zainteresowanie i wsparcie ze strony Teściowej i małżonki przekonało mnie, żeby nie porzucać projektu tylko skończyć na ile będę potrafił i znajdę czas. Dzieci starsze to może uda się coś wygospodarować popołudniami. To chyba taki trochę osobisty post, ale miałem potrzebę bo na co dzień nie jestem wylewny a sytuacja wymaga wspomnienia straty. Podsumowując remont trwa i pretenduje do najdłuższego w historii forum. Wkrótce wrzucę info jak aktualnie wygląda sytuacja i pytanie jakie się nasuwają. Nie ukrywam, że do tej pory wiele zaczerpnąłem wiedzy z forum przede wszystkim w wątków remontowych. I bardzo dziękuję za wasze doświadczenie i dzielenie się wszystkim co można wykorzystać podczas prac remontowych.
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: krzysztof_cw » niedziela, 11 wrz 2022, 14:12

Super, że pomimo przeciwności nie porzuciłeś remontu. Powodzenia i do dzieła :)
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: SO...N126 » niedziela, 11 wrz 2022, 21:08

Dzięki za dobre słowo.

Pytania na dziś:
1. Czy kabelki od świateł pod ekrany? Czy między ekrany i tapicerkę? Czy na tapicerkę?
2. Czy malować sklejkę na podłodze czy zostawić oddychającą? Malowanie zabezpieczy przed brudem i ewentualnym zalaniem.
3. Jak kleić ekrany? Czy w zagłębienia docisnąć czy zostawić powietrze? Czy może wypełniać styropianem czy pianką PUR?
4. Listwy alu kedra i ozdobna wymieniać jak styrane czy reanimować?
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: tomcat » niedziela, 11 wrz 2022, 21:36

1. Oświetlenie wewnętrzne pod, zewnętrzne na.
2. U mnie fabrycznie była surowa i tak ją zostawiłem.
3. Ja dociskałem ale gdybym robił drugi raz to wypełniałbym styropianem.
4. Jeśli nie są pogięte, wyszczerbione, itp to można łatwo reanimować.

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: SO...N126 » wtorek, 13 wrz 2022, 08:22

Dzięki za odpowiedź.
tomcat pisze:1. Oświetlenie wewnętrzne pod, zewnętrzne na.

Czyli najpierw wyklejanie styropianu i ekranów oraz tapicerka a potem światełka. A wewnątrz trzeba poprowadzić kabelki tam gdzie przewiduję oświetlenie przed wyklejaniem.
tomcat pisze:2. U mnie fabrycznie była surowa i tak ją zostawiłem.

Pewnie też tak zostanie, coby kolejnego kilograma farby nie dokładać.
tomcat pisze:3. Ja dociskałem ale gdybym robił drugi raz to wypełniałbym styropianem.

Chyba pójdę w duże powierzchnie ze styropianem, zaokrąglenia wypełnione pianką i docięte do prostego i na wszystko polecane ekrany zagrzejnikowe.
tomcat pisze:4. Jeśli nie są pogięte, wyszczerbione, itp to można łatwo reanimować.

No właśnie są pogięte, poszczerbione i generalnie sporo z nimi jeszcze roboty choć część już zrobiona jakiś czas temu w postaci usunięcia farby i wstępnego szlifu wełną stalową. Wycenię nowe i się okaże czy warte zachodu. W takim razie jeszcze muszę doczytać jak się wygina nowe dopasowując do kształtu budki.
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

naal

Re: Odświeżenie N126N by SoCool

Postautor: naal » wtorek, 13 wrz 2022, 16:08

Pod lampki w środku spokojnie możesz poprowadzić kable pod ekranami. Tomkowi chodziło o lampy tylne, zewnętrzne. Tu kable lepiej puścić wierzchem i pochować w meblach. Co do listwy zawsze możesz wymienić, ale nikt Ci tego nie wyśle, więc będziesz musiał sam pojechać. Przewiezienie łatwe nie będzie.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości