N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: oko » czwartek, 31 paź 2019, 10:57

Nie klej listwy na żadne kleje, tylko przykręć tak jak powinno być. Sikaflex 221.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » czwartek, 31 paź 2019, 11:23

Tak zrobię :)
N126N :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Murano » czwartek, 31 paź 2019, 14:48

Jak zdejmiesz listwę to zobaczysz łączenia paneli. Jeśli nie lakierujesz budy i nie chcesz tego kleić żywicą i szpachlować o tak:
IMG_20191025_184733.jpg
to wyczyść cały rowek i uszczelnij sikaflexem tak jak ma to zrobione @Oko.
Żadnych mamutów, nitów i innych wynalazków. Tapicerka...? No cóż widać będzie, że była odrywana ale to siła wyższa. Jak nie zrobisz listew to za rok będzie cała do wymiany bo zgnije.
Nakrętek od środka nie trzeba laminować. Daj tylko powiększone podkładki i sikaflex. Na koniec utnij ma równo z nakrętką i zasmaruj całość sikaflexem.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 paź 2019, 15:03

Murano pisze:Żadnych (...) nitów

Dlaczego? Rozwiązanie niepopularne ale zrobiłem tak w dwóch przyczepach i efekt jest identyczny jakby listwy były przykręcone na śruby. Od montażu minęło w jednej budzie trzy a w drugiej dwa lata, obie przejechały wiele km a nity trzymają jak złe.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Murano » czwartek, 31 paź 2019, 15:23

RAFALSKI pisze:
Murano pisze:Żadnych (...) nitów

Dlaczego? Rozwiązanie niepopularne ale zrobiłem tak w dwóch przyczepach i efekt jest identyczny jakby listwy były przykręcone na śruby. Od montażu minęło w jednej budzie trzy a w drugiej dwa lata, obie przejechały wiele km a nity trzymają jak złe.

Ok, zapomniałem o Twoim pionierskim pomyśle ale nie wyobrażam sobie dać nity w stare miejsca po wydłubaniu zgniłych resztek. A to wiąże się z koniecznością nowych nawiertów, na czym koledze chyba nie do końca zależy.
Lubię innowacje i być może jest to metoda ale w tej kwestii pozostanę tradycjonalistą z innowacją w kierunku nierdzewnych łączników stalowych.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 paź 2019, 15:32

Nie pisałem odnośnie tego konkretnego przypadku. Jeśli ma wykorzystać stare otwory to tak, tylko śruby.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Romlas » czwartek, 31 paź 2019, 15:37

RAFALSKI pisze:Nie pisałem odnośnie tego konkretnego przypadku. Jeśli ma wykorzystać stare otwory to tak, tylko śruby.

Dlaczego tylko śruby? Są stalowe nity zrywalne, trzymają jak wściekłe.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 31 paź 2019, 15:43

Nie muszą być stalowe, aluminiowe też trzymają w tym wypadku świetnie. Chodzi nie o materiał a o degradację laminatu w najbliższej okolicy starych śrub. Jeśli były przecieki to struktura dookoła starego otworu może być już słaba i ściskający się nit werżnie się wgłąb nawet razem z powiększaną podkładką. Pod nity powinny być wykonane w "zdrowym" laminacie nowe otwory odpowiedniej średnicy aby to zagrało.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Murano » czwartek, 31 paź 2019, 16:04

RAFALSKI pisze:...nowe otwory odpowiedniej średnicy aby to zagrało.

To jest najważniejszy element tego sposobu. W starych miejscach można o tym zapomnieć.

Samoogon

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Samoogon » czwartek, 31 paź 2019, 17:10

Można zapomnieć choćby ze względu na grubość laminatu, u mnie było wlaminowane w miejscach śrub całe gałgany maty.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: tomcat » czwartek, 31 paź 2019, 17:42

Murano pisze:
RAFALSKI pisze:
Murano pisze:Żadnych (...) nitów

Dlaczego? Rozwiązanie niepopularne ale zrobiłem tak w dwóch przyczepach i efekt jest identyczny jakby listwy były przykręcone na śruby. Od montażu minęło w jednej budzie trzy a w drugiej dwa lata, obie przejechały wiele km a nity trzymają jak złe.

Ok, zapomniałem o Twoim pionierskim pomyśle ale nie wyobrażam sobie dać nity w stare miejsca po wydłubaniu zgniłych resztek. A to wiąże się z koniecznością nowych nawiertów, na czym koledze chyba nie do końca zależy.
Lubię innowacje i być może jest to metoda ale w tej kwestii pozostanę tradycjonalistą z innowacją w kierunku nierdzewnych łączników stalowych.

I u mnie są nity. Remont robiłem w 2014 i do tej pory jest ok.

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » czwartek, 31 paź 2019, 18:25

Murano pisze:Żadnych mamutów, nitów i innych wynalazków. Tapicerka...? No cóż widać będzie, że była odrywana ale to siła wyższa. Jak nie zrobisz listew to za rok będzie cała do wymiany bo zgnije.


Dzięki za te informacje:)
Chcę to zrobić jak najlepiej, żeby nie wracać do tematu. Z tapicerką postaram się delikatnie obejść i zobaczymy jak wyjdzie.
Jestem nastawiony na te śruby jednak , jeśli nie musiałbym matą tego traktować to już jest dla mnie duży plus. Jednak nie miałem styczności z tym sikaflexem i powiem szczerze że mam obawy czy aby dobrze uszczelni nakrętke .
Jak już będę robił te listwy to dla swojego spokoju odkręcę też te nad oknami i położę na sikaflexie.
N126N :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: oko » czwartek, 31 paź 2019, 18:38

Tyreczek pisze:Jednak nie miałem styczności z tym sikaflexem i powiem szczerze że mam obawy czy aby dobrze uszczelni nakrętke .

Uszczelni i to jeszcze jak. Na majówce w Cichowie, pociekło mi spod listwy okiennej, widocznie dałem za mało uszczelniacza pod listwę, ale pociągnąłem sikaflexem listwę od góry i mam spokój od tego czasu. Robiłem to w czasie lekkiego deszczu. I jeszcze jeden przykład, nieprzyczepowy: zaczął mi przeciekać zespół wodny w piecyku gazowym. Zasmarowałem miejsce wycieku sikaflexem i był spokój do momentu wymiany tego elementu.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Tyreczek
Posty: 60
Rejestracja: środa, 30 paź 2019, 18:54

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: Tyreczek » czwartek, 31 paź 2019, 19:15

Okey.
Wystarczy mi tyle, zrobię to sikaflexem :)
Teraz w dziale powitalnym, dali mi do myślenia czy czasem nie zrobić generalnego remontu, z tym że ta tapicerka wydaje się być dobrze zrobiona i trochę szkoda mi jej rwać. Przemyśleę to, zobaczę po pierwsze jak wyjdzie z tymi listwami i ponownym przyklejeniu, jeśli będzie nieestetycznie to cóż. :) :D
N126N :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: N126N Listwy aluminiowe/ozdobne ??

Postautor: oko » czwartek, 31 paź 2019, 21:32

Tapicerka może i dobrze zrobiona, sęk w tym, że reszta spieprzona. Ktoś to już napisał, że to taki "remont" na sprzedaż. Cały ten pseudo remont polegał pewnie na przyklejeniu tapicerki tylko i wyłącznie.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości