Karolus i remont nr.3 - N126NT

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » czwartek, 24 lut 2022, 08:55

Z pełnym kibelkiem ;)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » czwartek, 24 lut 2022, 09:01

W jakich proporcjach jedynka do dwójki? Bo to inna gęstości i waga może być inna [emoji6]

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » czwartek, 24 lut 2022, 09:39

mannt pisze:W jakich proporcjach jedynka do dwójki? Bo to inna gęstości i waga może być inna [emoji6]


Hehheheheh, damy radę

Awatar użytkownika
Leśnowóz
Posty: 118
Rejestracja: środa, 12 sty 2022, 22:47
Lokalizacja: Walewice
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Leśnowóz » czwartek, 24 lut 2022, 10:25

Śmiech śmiechem ale ja jak orientuję łazienkę to wagę Thetforda przyjmuję z pełnymi zbiornikami, mimo, że w życiu to nie jest możliwe nawet.
Żuk model A - 1930
Warszawa 203 - 1966
Volkswagen 1300 - 1967
Niewiadów "Mamut" - 1976
Land Rover Discovery - 1997
Remont przyczepy Niewiadów Mamut

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: panpikuś » czwartek, 24 lut 2022, 11:37

Karolus pisze:Pęknięcie brodzika. Brodzik z przyczepy Hobby, materiał jaki wykonany nieustalony.

Byłoby łatwiej, gdyby było widac prawą stronę tegoż brodzika...Duroplasty się klei, raczej tylko klei a nie spawa ponieważ jest to skuteczniejsze (skuteczność oznacza w tym przypadku trwałość naprawy).
W mojej opinii najsensowniejszym spoiwem jest Terokal 9225, wymaga on promotora adhezji i niestety rozpiłowania uszkodzenia. Oprócz naprawy pęknięcia warto przykleić pod spód (wokół odpływu) ciasno spasowany pierścień, o możliwie największej powierzchni - brodzik uległ starzeniu w upływie czasu a także działała na niego chemia więc za jakiś czas strzeli gdzie indziej.

mannt pisze:Czy sprawdzi się ta metoda przy wyrobach z akrylu? Np wanna, brodzik domowy?


Nie, nie sprawdzi się ponieważ poliester to nie akryl, zupełnie różny skład chemiczny i inne właściwości. A poza tym żywice poliestrowe bardzo nie lubią wody :D Dobre co, buduje się z tego sprzęt pływający a ktoś napisał że poliestry nie lubią wody... Wariat?
Jeśli w brodziku nie ma uszkodzenia na wylot to laminowanie od spodu jest bezcelowe.
Najsensowniejszą metodą naprawy brodzika akrylowego jest... klejenie - służą do tego kleje metaakrylowe lub cyjanoakrylowe.
Są dostępne emalie naprawcze do akrylu, bazujące właśnie na zapigmentowanych klejach (chodzi tutaj oczywiście nie o siłę spajania -bo ta jest zminimalizowana- przysłowiowej "kropelki" czy innego superglue a o tendencję nadtapiania krawędzi uszkodzenia)

Także ten, witam wszystkich :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lut 2022, 11:52 przez panpikuś, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » środa, 2 mar 2022, 11:18

panpikuś pisze:
Karolus pisze:Pęknięcie brodzika. Brodzik z przyczepy Hobby, materiał jaki wykonany nieustalony.

Byłoby łatwiej, gdyby było widac prawą stronę tegoż brodzika...Duroplasty się klei, raczej tylko klei a nie spawa ponieważ jest to skuteczniejsze (skuteczność oznacza w tym przypadku trwałość naprawy).
W mojej opinii najsensowniejszym spoiwem jest Terokal 9225, wymaga on promotora adhezji i niestety rozpiłowania uszkodzenia. Oprócz naprawy pęknięcia warto przykleić pod spód (wokół odpływu) ciasno spasowany pierścień, o możliwie największej powierzchni - brodzik uległ starzeniu w upływie czasu a także działała na niego chemia więc za jakiś czas strzeli gdzie indziej.

rozumie, że pierścień potrzebny jako podpora brodzika, żeby nie występowały w tym miejscu większe naprężenia?? Rozpiłowanie potrzebne do zwiększenia powierzchni klejenia?

mannt pisze:
panpikuś pisze:Czy sprawdzi się ta metoda przy wyrobach z akrylu? Np wanna, brodzik domowy?


Nie, nie sprawdzi się ponieważ poliester to nie akryl, zupełnie różny skład chemiczny i inne właściwości. A poza tym żywice poliestrowe bardzo nie lubią wody :D Dobre co, buduje się z tego sprzęt pływający a ktoś napisał że poliestry nie lubią wody... Wariat?
Jeśli w brodziku nie ma uszkodzenia na wylot to laminowanie od spodu jest bezcelowe.
Najsensowniejszą metodą naprawy brodzika akrylowego jest... klejenie - służą do tego kleje metaakrylowe lub cyjanoakrylowe.
Są dostępne emalie naprawcze do akrylu, bazujące właśnie na zapigmentowanych klejach (chodzi tutaj oczywiście nie o siłę spajania -bo ta jest zminimalizowana- przysłowiowej "kropelki" czy innego superglue a o tendencję nadtapiania krawędzi uszkodzenia)

Także ten, witam wszystkich :)
Również witam po dłuższej nieobecności :)
Myślę że, w poprzednim wcieleniu (jeśli w ogóle jest coś takiego) byłeś wykładowcą :lol:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » środa, 2 mar 2022, 19:38

Wczoraj coś nie coś....
Listwy ściągnięte... ach ten butyl... Pierwszy raz się spotkałem aby był pod listwami aluminiowymi... Nie dość, że wkręty zardzewiałe to jeszcze trzeba było drzeć, ciąć nożem, bo ciągnął się jak cholera...
Nadmienię tylko, że benzyna ekstrakcyjna całkiem fajnie usuwa pozostałości butylu.

No i cepka już goła.

Niby podłoga wyglądała na zdrową, dobrze, że się za nią zabrałem.
Podłoga - sklejka taka "luźna", rozdwajająca się, listwy drewniane poodklejane od podłogi laminatu.
Fajnie to widać "kołysząc" budą, a listwy drewniane odklejone - brak usztywnienia itp., widać ile zeszło ze starą podłogą.
Podłoga skorupy zdrowa, ładna - jestem zadowolony myślałem, że będzie gorzej.

Więc... teraz trzeba zedrzeć wierzchnią nawierzchnię, przygotować do malowania, szpachlowanie pajączków, ubytków...
Do czerwca musze zdążyć, w końcu na zlot jechać trzeba :)

1646245583743.jpg

1646245583777.jpg

1646245583761.jpg

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » środa, 2 mar 2022, 20:12

Karolus pisze:Wczoraj coś nie coś....

Do czerwca musze zdążyć, w końcu na zlot jechać trzeba :)


O! Ii to jest prawdziwa motywacja[emoji3]

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » środa, 2 mar 2022, 20:20

mannt pisze:
Karolus pisze:Wczoraj coś nie coś....

Do czerwca musze zdążyć, w końcu na zlot jechać trzeba :)


O! Ii to jest prawdziwa motywacja


Jak nie jak tak :lol:

Dobra, pytanie jeszcze.... najlepiej linki.
Bateria łazienkowa. Mam bojler Carver Cascade 2 z grzałką elektryczną. Jest w nim palnik i elektronika bez regulacji temperatury, a co za tym idzie - woda 60-70 stopni; cały czas do takiej grzeje.
W zlewie mam już baterię kupioną "z mieszaczem", w łazience jeszcze nie mam. Macie jakieś pomysły, polecacie któryś model?
Tak myślałem, aby zrobić dodatkowe gniazdo na "prysznic zewnętrzny" aby w naprawdę ciepłe dni i wieczory prysznic brać na zewnątrz.
Pomyślałem, że może zamiast gniazda zewnętrznego wylewka i wąż dostanie przez okno na zewnątrz do kabiny prysznicowej?

Jakie są Wasze zdania?

Kupiłem przedłużkę taką prysznicową do kranu, przykręcana, a kran pełni dalej swoją rolę.... Czyli mam kran i prysznic, teraz tylko normalną wylewkę kupić z mieszaczem?

1646248997445.jpg




Chętnie poczytam o pomysłach, rozwiązaniach i obejrzę linki polecanych baterii itp.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: misha22 » czwartek, 3 mar 2022, 08:06

cyt:
Pomyślałem, że może zamiast gniazda zewnętrznego wylewka i wąż dostanie przez okno na zewnątrz do kabiny prysznicowej?

Po co tworzyć nowe byty? ł\Łatwiej jest podać przez okno niż biegać i obsługiwać dodatkowe złącze na zewnątrz. Pewnie jeszcze z inną słuchawką prysznicow sąchowaną w bakiście...
:)
ładna ta łazienka...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » czwartek, 3 mar 2022, 08:35

misha22 pisze:
Po co tworzyć nowe byty? Łatwiej jest podać przez okno niż biegać i obsługiwać dodatkowe złącze na zewnątrz. Pewnie jeszcze z inną słuchawką prysznicową schowaną w bakiście...
:)
ładna ta łazienka...


Zgadza się, tylko jeszcze jakąś baterię muszę zakupić żeby podszedł prysznic. I będzie brak gniazda i słuchawki wpinanej mniej (350zł)

A dziękuję za łazienkę, powiem Ci, że wygląda całkiem nieźle :)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » czwartek, 3 mar 2022, 16:32

I kolejne pytanie do Was
"łazienka.... czy montować okno dachowe 28x28? Czy wystarczy grzybek wentylacyjny?"
okno 28x28 z moskitierą.jpg
okno 28x28 z moskitierą.jpg (4.41 KiB) Przejrzano 3265 razy


Tutaj jest jedno, że kombinację przez wręgi na dachu i montaż trzeba na te wręgi pokombinować bo się nie zmieści na płaszczyźnie

Grzybek wywietrznik.jpg
Grzybek wywietrznik.jpg (9.13 KiB) Przejrzano 3265 razy


Jakie są Wasze rady, doświadczenia?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: reflexes » czwartek, 3 mar 2022, 16:41

Jeśli zamierzasz się tam prysznicować to okno. Dużo szybciej schnie, a po prysznicu ma co schnąć. Ja to się nawet zastanawiam nad wymianą, albo dorobieniem do swojego wentylatora żeby poprawić wentylację. O dwójce nie wspomnę.

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: popiolekpolska » czwartek, 3 mar 2022, 17:14

W wielorybie też założyłem takowy kominek i jest różnica, poza tym przy dole brodzika mam jeszcze kratkę " nawiewną" .
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2601
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: stachu_gda » czwartek, 3 mar 2022, 17:22

Grzybki jak coś są też w wersji z wentylatorem. Jeśli ktoś używa wersji z wentylatorem, to ja też chętnie posłucham jakie wrażenia.

A to okno co wkleiłeś to MPK - miałem takie w kaczce. Jakoś plastiku raczej średnia, konstrukcja delikatna, ale póki nie ma iluś lat na karku to pewnie będzie dawać radę :)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości