Amortyzatory vs Resory

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Amortyzatory vs Resory

Postautor: pawko » poniedziałek, 26 sty 2015, 09:46

Widzę, że te Twoje czarne amortyzatory to chyba nie są sześciokątne al-ko. Sprawdziłem swoje, i moje to też nie al-ko. Wyglądają bardzo podobnie do Twoich. Moje są marki Sachs (symbol 28 1700 638 108) i z tego co znalazłem to Sachs o tym symbolu to amortyzator kabiny (?)
...ciekaw jestem czy mamy te same amortyzatory - gdybyś pamiętał i kiedyś, przy okazji zerknął to daj znać co u Ciebie siedzi.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Amortyzatory vs Resory

Postautor: pawko » poniedziałek, 2 lut 2015, 16:53

Koledzy, gdzieś tu na forum wyczytałem, że amortyzatory do naszych przyczep "działają na rozciąganie" (oczywiście te wykorzystywane w konstrukcjach np. al-ko, jak na fotce Kotka w tym temacie).
Wyjaśnijcie mi proszę jednoznacznie. Czy te nasze amortyzatory są bardziej tłumione przy ściskaniu, czy przy rozciąganiu? Czy ciężej jest je ścisnąć, czy rozciągnąć?
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości