Opony - rozmiar i typ

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
GrzegorzBruta

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 11 kwie 2017, 22:34

Ja miałem okazję oglądać takie urządzenie na targach motoryzacyjnych w Katowicach jakieś 17 lat temu.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Zielony » wtorek, 11 kwie 2017, 23:18

GrzegorzBruta pisze:Nowych też nie kupuję wysyłkowo, zawsze w warsztacie wulkanizacji i mam pewność, że nie będę oszukany i szukał sprzedawcy po całym kraju albo słuchał sekretarki w telefonie.

Trochę rozwagi, wybór sprawdzonych sprzedawców i nie ma co się obawiać - tak jak z każdymi zakupami w Internecie. Kupiłem już kilka kompletów opon przez Internet i zawsze były takie, jak było to opisane w ofercie. :)

Do wywodu o oponach warto dodać, że guma się starzeje i bieżnik to nie jedyny parametr, na który powinniśmy zwracać uwagę.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: reflexes » środa, 12 kwie 2017, 07:28

Zielony pisze:
GrzegorzBruta pisze:Nowych też nie kupuję wysyłkowo, zawsze w warsztacie wulkanizacji i mam pewność, że nie będę oszukany i szukał sprzedawcy po całym kraju albo słuchał sekretarki w telefonie.

Trochę rozwagi, wybór sprawdzonych sprzedawców i nie ma co się obawiać - tak jak z każdymi zakupami w Internecie. Kupiłem już kilka kompletów opon przez Internet i zawsze były takie, jak było to opisane w ofercie. :)

Robię dokładnie tak samo. Z resztą na chwilę obecną prawie wszystko kupuje w necie w Polsce i w Chinach (tak to jest jak się mieszka na prowincji) i żadnych kłopotów z tym nie mam. Kilkaset transakcji na allegro, pewnie trochę mniej w sklepach internetowych i kilkanaście na alliexpres. Nie pamiętam żebym kiedyś został oszukany ale zawsze jak czegoś szukam to wolę nawet kilka złotych więcej zapłacić, a kupić u sprzedawcy, który ma tylko pozytywne opinie.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: stachu_gda » środa, 12 kwie 2017, 07:37

reflexes pisze:Robię dokładnie tak samo. Z resztą na chwilę obecną prawie wszystko kupuje w necie w Polsce i w Chinach (tak to jest jak się mieszka na prowincji) i żadnych kłopotów z tym nie mam. Kilkaset transakcji na allegro, pewnie trochę mniej w sklepach internetowych i kilkanaście na alliexpres. Nie pamiętam żebym kiedyś został oszukany ale zawsze jak czegoś szukam to wolę nawet kilka złotych więcej zapłacić, a kupić u sprzedawcy, który ma tylko pozytywne opinie.


Heh od czasu jak wyprowadziłem się na wieś, to co tylko mogę zamawiam wysyłkowo, najwygodniej to w ogóle do paczkomatu bo mam koło pracy. Zostałem oszukany raz na kwotę 30 zł, i 2 razy na niską jakość towaru. Także polecam podchodzić mniej sceptycznie do sprawy :)

GrzegorzBruta

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 12 kwie 2017, 12:37

Oponę przed zakupem na wyważarkę. Akumulatorów zakupionych w zeszłym roku 34 sztuki ! 4 samochodowe, dwa do przyczepy i reszta do osprzętu, echosonda, sonar, łódka zanętowa ( dwa zwroty, uszkodzone ) klocki hamulcowe ( zwrot, nie ten model ) buty wędkarskie ( zwrot, nie ten rozmiar jaki chciałem ) relingi dachowe ( zwrot, nie ten model samochodu, zamiast Vito 639 posłali do modelu 638 ) hak do samochodu ( zwrot, miało być bez wiercenia w zderzaku, jednak sprzedawca, nie wiedział co sprzedaje i zderzak trzeba było wiercić ) 24 żarówki ( 3 sztuki do zwrotu ) To wszystko jak za jeden rok ;) Przypadek czy pech ? Oczywiście mnóstwo rzeczy kupowanych jest zgodna z opisem i bez problemu z przesyłką.
Pewnych rzeczy jednak nie kupuje się przez internet, trzeba mieć z tym kontakt i wzrokowy i móc dotknąć i sprawdzić przed samym zakupem.
Jak pisałem wcześniej. Każdy jest dorosły i wie, co robi ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: reflexes » środa, 12 kwie 2017, 12:49

Pech. Jak już robimy offtopa to ja ostatnio też miałem. Zamówiłem dla żony białe wysokie trampki Conversa, przyszły niskie. W sumie dobrze się złożyło, bo to prezent był niespodzianka, a żona stwierdziła, że woli czarne. Zwróciłem i zamówiłem od następnego sprzedawcy, bo poprzedni nie miał czarnych tego rozmiaru, przyszły ...... bordowe :x . Zwróciłem, a że nie mieli czarnych w tym rozmiarze zamówiłem u trzeciego sprzedawcy. Nie ukrywam, że paczkę otwierałem z pewnym podnieceniem. Na szczęście udało się :D . Jak to mówią do trzech razy sztuka. Efekt tylko taki, że żona dostała prezent urodzinowy z dwutygodniowym opóźnieniem.

Kwiatek i kama
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 29 kwie 2017, 21:52
Lokalizacja: mazowsze

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Kwiatek i kama » sobota, 6 maja 2017, 09:36

Witam. Ja niestety mam 12tki. Kupilem nowe i zaluje. Sa od tico to nowe debice. Nie przemyslalem tego. Mam felgi cytrynki. Trzeba było przerobic na fiatowski 4x98. Ktos z Was przerabial?

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Depeche » poniedziałek, 28 sie 2017, 16:22

Ja mam w N126e te maluchowe, dętkowe 12, ale kiedyś pojechałem do wulkanizacji (powietrze chyba uchodziło) i chciałem, żeby sprawdzili, a był jakiś młody pracownik i mówi mi: panie, ja dętki to jeszcze nie zakładałem i nie zdejmowałem, nie wiem jak to się robi. Finał był taki, że szef przyszedł, założył rękawice i zakładał.
Ale pomyślałem, że w razie czego może być problem, bo szukaj teraz w trasie dętki i starego wiarusa wulkanizacji.
Idąc za poradami z forum, kupiłem z ogłoszenia koła z oponami od Punto R13, 155/70 czy 80, rozstaw śrub mierzyłem kładąc stare koło na nowym, bo byłem bez przyczepy. Na szczęście pasują. Pojechałem nad morze i z powrotem na tych nowych kołach, chyba się nawet lepiej prowadzi, przyczepa tak nie skacze jak ping-pong na wybojach.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Murano » wtorek, 5 lis 2019, 21:47


Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: dmb5 » wtorek, 5 lis 2019, 22:26

Ja zastanawiałbym się nad Kleberami, ale chyba indeks nośności 88 przemówił by za Barumkami, a że na pewno przyczepę planujesz mieć dłużej niż 6 lat to re z 2017 roku bym sobie darował jako że mówi się, że opona w przyczepce do 6 lat.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Murano » wtorek, 5 lis 2019, 22:39

No ten Barum o oznaczeniu XL chyba przemawia.

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: ruciak76 » wtorek, 5 lis 2019, 22:39

Z tego zestawienia wybrałbym XL, czyli Barumki ze względu na najlepszą nośność i wiek, sam jeżdżę na XL z indeksem 87 Uniroyala.
Ale biorąc pod uwagę, że wieloryb jest cięższy od "N -ki", to naprawdę zastanowiłbym się nad tymi co założył Rafał z indeksem C.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: tantalos » wtorek, 5 lis 2019, 22:59

U siebie mam właśnie takie Barumki ale indeks 83 wzmacniane 475kg. Fajnie się na nich jedzie, dobrze wyglądają i zero kapcia, nie to co na poprzednich.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: RAFALSKI » środa, 6 lis 2019, 06:53

Z tych trzech to Barum XL.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony - rozmiar i typ

Postautor: Murano » środa, 6 lis 2019, 07:04

Dzięki za opinie.
Parametry chyba wygrywają, markę używałem na osobówkach, cena dość przyzwoita więc nie ma co szukać chyba.


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości