Łożyska n126e oś hamowana

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Łożyska n126e oś hamowana

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 25 kwie 2016, 15:01

Czy w N126e z osią hamowaną (rok produkcji 1991) powinienem coś robić z łożyskami? Tzn. smarować, regulować luz - cokolwiek?

Ja w tej kwestii jestem zupełny laik, ale dziś będę się widział z mechanikiem to ewentualnie muszę wiedzieć czy się z nim ustawiać na robotę. Proszę o wyrozumiałość i łopatologiczną odpowiedź na moje pytanie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Łożyska n126e oś hamowana

Postautor: reflexes » wtorek, 26 kwie 2016, 07:23

Nie musisz. W osi hamowanej są łożyska kulkowe, a ich się nie dokręca. Jeżeli nigdzie nie wyciekł smar to smarować też nie ma potrzeby. Oczywiście jeżeli oś jest używana to warto przejrzeć i sprawdzić stan łożysk i ewentualnie wymienić na nowe, a smar uzupełnić.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Łożyska n126e oś hamowana

Postautor: stachu_gda » wtorek, 26 kwie 2016, 07:49

reflexes pisze:Nie musisz. W osi hamowanej są łożyska kulkowe, a ich się nie dokręca. Jeżeli nigdzie nie wyciekł smar to smarować też nie ma potrzeby. Oczywiście jeżeli oś jest używana to warto przejrzeć i sprawdzić stan łożysk i ewentualnie wymienić na nowe, a smar uzupełnić.

reflexes z tapatalk


Czyli nie muszę, ale sprawdzić powinienem ;)

Oś jest używana, ma przebieg koło 5 tys km zrobiony jednym wyjazdem a potem stała nieużywana w garażu.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Łożyska n126e oś hamowana

Postautor: reflexes » wtorek, 26 kwie 2016, 08:08

Ja bym przejrzał, żadna to robota, a pewność bezcenna :lol: Jeżeli masz pewność co do losów tej osi i są one faktycznie takie jak piszesz to raczej nic jej nie jest. Tu masz instrukcję, poczytaj, tam jest napisane jak regulować hamulce i jak serwisować oś i najazd. http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... ukcje.html


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości