... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Robcio » piątek, 13 maja 2016, 20:40

Czytaliscie w moim watku remontowym o adapterach podpor, ktore umozliwiaja rozchylenie ich na boki. Kat rozwarcia jest prawie taki sam jak kat rozwarcia podpor w nowszych Enkach [wg wyliczen niecale dwadziescia stopni]. Po takiej operacji przyczepa jest duzo bardziej stabilna w osi poprzecznej, a w przypadku zamontowania kufra nowego typu, znika rowniez problem braku dostepu do rozkrecania podpor.

Ksztalt adaptera zostal opracowany w taki sposob, aby mozna bylo zamontowac na nim starszy oraz nowszy typ podpor z Niewiadowa. W przypadku podpor starszego typu, podczas montazu adapterow, wykorzystane sa dwa fabryczne otwory w ramie [nalezy nawiecic 1 dodatkowy otwor w ceowniku ramy], natomiast w przypadku podpor nowego typu wykorzystany jest tylko jeden farbyczny otwor [nalezy nawiecic 2 dodatkowe otwory w ceowniku ramy]. Wynika to z innego rozstawu otworow w podporach starego i nowego typu.

Jezeli chlapacze przykrecone sa na tylnych katownikach, to [podczas montazu tylnych adapterow] nalezy przeniesc je na katowniki tuz za kolem, ale nie ma z tym problemu, poniewaz sa tam juz gotowe otwory.

Adaptery wycinane sa laserem z blachy o grubosci 4mm, dodatkowo dospawane sa wzmocnienia oraz plaskowniki, ktore stabilizuja trojkat montazowy w podporach nowego typu. Waga jednego adaptera wynosi okolo 1,4kg. Calosc jest ocynkowana. Adaptery sa bardzo sztywne i solidne, dzieki zwmocnieniom nie ma mowy o jakimkolwiek ugieciu sie adaptera, podczas poziomowania/podpierania przyczepy.

Fotki tez juz widzieliscie, ale umieszcze je rowniez w tym watku. Widac moje podpory nowego typu, ale starszy typ bedzie oczywiscie analogicznie zamontowany -->

Obrazek

Obrazek


Kupowalem nowe podpory po dwie, wiec i adaptery zamawialem po dwa. Do ocynkowania zawozilem sam.
Calkowity koszt dwoch adapterow wyniosl 75zl.

CornBlumenBlau pisze:[...]Może przy wiekszym zamówieniu cena bedzie trochę niższa.

Nie pytalem o cene hurtowa, bo nie spodziewalem sie zainteresowania :D Ale dajmy sobie tydzien [lub dwa] do zamkniecia listy chetnych... tak, zeby mozna bylo spokojnie zdazyc ze zrobieniem adapterow do zlotu. Zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie i wtedy zapytam czy uda sie uzyskac jakis rabat.

Ponizej lista zainteresowanych Kolegow, ktorzy zglosili sie w moim watku remontowym... jezeli ktos jeszcze chcialby sie dopisac, to prosze sie dopisac :mrgreen:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Robcio » piątek, 13 maja 2016, 20:40

Lista chętnych:

tomtoy - 4 szt.
grzesiek0 - 4szt.
kooba - 4szt.
CornBlumenBlau - 4szt.
Drednot - 4szt.
RAFALSKI - 8szt.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: tantalos » piątek, 13 maja 2016, 22:14

Ja pod ramą mam małą przeróbkę i jeśli mogłbyś wstawić fotki rozłożonej podpory przedniej z ramą jak to wygląda. Bo na tych niewiele widać.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Drednot » piątek, 13 maja 2016, 22:21

A ewentualna wysyłka nie wchodzi w grę? Chyba że ktoś z Wwy będzie na zlocie.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Benior » piątek, 13 maja 2016, 22:24

Drednot pisze:A ewentualna wysyłka nie wchodzi w grę? Chyba że ktoś z Wwy będzie na zlocie.


a może byś pofatygował się na zlot :?: byśmy o druciarstwie porozmawiali :mrgreen: Ja nie ortodoks więc chętnie się spotkam i popaczę na twoje patenty.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Robcio » piątek, 13 maja 2016, 22:33

tantalos pisze:Ja pod ramą mam małą przeróbkę i jeśli mogłbyś wstawić fotki rozłożonej podpory przedniej z ramą jak to wygląda. Bo na tych niewiele widać.
...nie mam na razie innych zdjec. Jezeli przerabiales rame w miejscach montazu podpor, to adaptery moga nie pasowac.

Drednot pisze:A ewentualna wysyłka nie wchodzi w grę? Chyba że ktoś z Wwy będzie na zlocie.
...nie widze problemu w wysylce na Twoj koszt :mrgreen:

Benior pisze:a może byś pofatygował się na zlot :?: byśmy o druciarstwie porozmawiali :mrgreen: Ja nie ortodoks więc chętnie się spotkam i popaczę na twoje patenty.
...ja wolalbym nawet nie zerkac, ale na zlot przyjedz - zapraszam - w przyszlym roku [do Gdanska] bedziesz mial dalej :D
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Drednot » piątek, 13 maja 2016, 23:50

To dopisz mnie na te adaptery.

Co do zlotu to dziękuję Benior i Robcio za osobiste zaproszenie. Wzruszyłem się, zwłaszcza w przypadku tego drugiego.
Niestety ale nie tym razem.

Choć jakbyśmy przyjechali to pewnie cały czas byśmy spędzili w Lublinie. Byliśmy w waszym mieście na majówce.
Nawet lux kolasę Grześka0 własnymi oczami oglądaliśmy. Do dziś nam się śni po nocach.
Ale jednak zazdrość żadnej niewiadki nie przyćmi zazdrości jaką wywołuje na nas fakt, że mieszkacie w takim fajnym mieście. Dzieciaki płakały jak wracaliśmy (serio).
A 4 godziny spędzone w aquaparku to dla nas niewyleczony szok i trauma. My tu w niby w stolicy mieszkamy a jakość życia o wiele gorsza.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Benior » piątek, 13 maja 2016, 23:54

Drednot pisze:To dopisz mnie na te adaptery.

Co do zlotu to dziękuję Benior i Robcio za osobiste zaproszenie. Wzruszyłem się, zwłaszcza w przypadku tego drugiego.
Niestety ale nie tym razem.

Choć jakbyśmy przyjechali to pewnie cały czas byśmy spędzili w Lublinie. Byliśmy w waszym mieście na majówce.
Nawet lux kolasę Grześka0 własnymi oczami oglądaliśmy. Do dziś nam się śni po nocach.
Ale jednak zazdrość żadnej niewiadki nie przyćmi zazdrości jaką wywołuje na nas fakt, że mieszkacie w takim fajnym mieście. Dzieciaki płakały jak wracaliśmy (serio).
A 4 godziny spędzone w aquaparku to dla nas niewyleczony szok i trauma. My tu w niby w stolicy mieszkamy a jakość życia o wiele gorsza.


Przemyśl jeszcze raz temat :) Zapraszamy .... w centrum Lublina możesz mieć miejscówkę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Drednot » sobota, 14 maja 2016, 00:32

Dzięki Benior za zaproszenie. B. mi miło.
A co do miejscówki to mieliśmy wymarzoną. Dosłownie przy bramie grodzkiej. Z super widokiem z okien.
Fajnie że ta majówka była długa, ale mogła by być jeszcze dłuższa.

IMG_1483.JPG
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Benior » sobota, 14 maja 2016, 08:12

Chyba wiem gdzie mieliście miejscówkę ;)

Wymęczone na tapapatatapapalk

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: RAFALSKI » sobota, 14 maja 2016, 11:37

Lista chetnych:

tomtoy - 4 szt.
grzesiek0 - 4szt.
kooba - 4szt.
CornBlumenBlau - 4szt.
Drednot - 4szt.
RAFALSKI - 4szt.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 17 maja 2016, 12:40

Zdecydowałem, że wezmę drugi komplet do N-127. Od razu załatwię dwa tematy: wymienię podpory na nowszy typ, rozkładany we "właściwą" stronę i zamontuję je pod kątem :D Aktualna lista:

tomtoy - 4 szt.
grzesiek0 - 4szt.
kooba - 4szt.
CornBlumenBlau - 4szt.
Drednot - 4szt.
RAFALSKI - 8szt.

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: tomtoy » wtorek, 17 maja 2016, 14:58

Robert zrób na zapas parę kompletów,
bo na pewno jak listę zamkniesz to jeszcze parę osób się odezwie czy jeszcze można zamówić. :mrgreen:
A może jakąś zaliczkę przesłać na materiał ażebyś za dużo kasy przez Nas nie zamroził.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: Robcio » wtorek, 17 maja 2016, 15:06

...zostawiam jeszcze kilka dni na zapisy, a pozniej dzialamy.

Jezeli beda chetni to kiedys jeszcze wznowimy temat.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: ... Adaptery rozchylające podpory a'la nowa Enka ...

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 17 maja 2016, 17:07

Kilka dni można poczekać, powiedzmy do konca tego tygodnia i działajmy aby się wyrobić. Chetni to dopiero będą po zlocie gdy popatrzą i skumają jak to działa :mrgreen:
Ja też rozmyślałem już wcześniej jak to zrobić samemu, ale bez wzmocnienia bocznego cienko to widziałem, a tu proszę, wzmocnione i nawet ocynk ma być... 8-)


Robert jak będziesz potrzebował zaliczki to pisz.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości