Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
tomala190gda
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2016, 15:52

Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: tomala190gda » środa, 18 maja 2016, 17:17

Witam. Znalazlem sie w dosc nietypowej sytuacji podczas praktycznie juz kupna  N126n. Nie doszlo jednak to do skutku poniewaz wyniklo spore zamieszanie z numerami wybitymi na dyszlu, na tabliczce oraz w dowodzie. Wiec zacznijmy od tego ze przyczepka to 126n. Na tabliczce znamionowej byly wybite odpowiednie masy dla 126n tylko ze ostatnie 3 cyfry numeru byly jak by przebite. Bez trudnosci mozna bylo odczytac cyfry ktore byly wczesniej. Na dyszlu byl wybity numer ale juz sie nie pokrywal z tym na tabliczce. W srodku byla jedna inna cyfra a koncowka byla taka jak koncowka numeru z tabliczki ale po przebiciu. Natomiast w dowodzie rejestracyjnym bylo ze to przyczepka n126B i masy byly dla tej przyczepki. A koncowka numeru ramy pokrywala sie z tym na dyszlu i z tym na tabliczce ale po przebiciu. Nie wygladalo zeby ktos przy tym kiedys majstrowal i z pewnoscia obecny wlasciciel o tym nic niewie. Bardzo. Mnie przeprosil i obiecall ze postara sie to wszystko wyklarowac. Nie byl on uzytkownikiem tej przyczepki tylko nie dawno dostal ja na firme w rozliczeniu od kogos z rodziny. Nikt wczesniej po prostu nie  przywiazywal do tego az takiej uwagi. Wydaje mi sie ze to wszystko wyszlo po prostu z jakiegos nie dopatrzenia. Wlasciwie to juz niewiem. Czy ktos sie spotkal moze z podobnym przypadkiem i moze cos w tej kwestii powiedziec? Jest jakas szansa na wyklarowanie tego u diagnosty czy w urzedzie?  Wlasciwie to zalezalo by mi na tej przyczepie. Dzieki za wszelkie opinie.
Pozdrawiam
Obrazek
Honda Accord VII + eNeczka

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: RAFALSKI » środa, 18 maja 2016, 17:22

Moim zdaniem nie da się tego wyprostować bo to nie jest zwykła pomyłka w danych w dowodzie rejestracyjnym tylko jakaś lewa kombinacja. Ja bym tą przyczepę ominął szerokim łukiem ale niech się jeszcze koledzy wypowiedzą.

Awatar użytkownika
tomala190gda
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2016, 15:52

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: tomala190gda » środa, 18 maja 2016, 18:23

Dziieki Rafalski za opinie. Wpadl mi jeden pomysl. A gdyby tak przypadkiem tabliczka znamionowa odpadla to by juz nie bylo tych przebijanych ostatnich numerow. Wtedy numer na dyszlu zgadzal by sie z ostatnimi piecioma cyframi w dowodzie. A wtym numerze jest chyba oznakowanie ze to eNka poniwaz jest SWN126N....... wtedy tylko jakos to sprostowac w dowodzie ze pomylka na podstawie badania od diagnosty ktory bedzie sie opieral tylko na numerze na dyszlu. A potem dorobic tabliczke jesli jest taka koniecznosc. Da sie cos takiego zrobic? Oczywiscie zostawilbym to do zalatwienia dla obecnego wlasiciciela.
Obrazek
Honda Accord VII + eNeczka

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: Mobil-Zasada » środa, 18 maja 2016, 18:44

Da sie to tak zrobić, czyli tabliczka zastepcza. Problem w tym ze w dowodzie masz nazwę modelu B oraz masy dla modelu B. I jest obawa jak do takiej sytuacji podejdzie diagnosta. A potem urzędnik w wydziale komunikacji...
Możesz spróbować namówić właściciela do takiej operacji, moze się zgodzi to naprostowac
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: Mr.Makarena » piątek, 20 maja 2016, 09:05

tomala190gda pisze:Dziieki Rafalski za opinie. Wpadl mi jeden pomysl. A gdyby tak przypadkiem tabliczka znamionowa odpadla to by juz nie bylo tych przebijanych ostatnich numerow. .


A nie przyszlo Ci do glowy ze kupisz wyremontujesz , wyszykujesz , a potem podczas urlopu przypadkowo przyjdzie facet ktory ja pozna i Ci powie ze to jego przyczepa ktora mu skradziono dziesiec lat temu ? Wiem ze ciezko sie wycofac z zakupu jak czlowiek jest napalony ale IMHO omijaj ten temat szerokim łukiem bo potem co wyjazd to bedziesz miał stresa jak ja kiedy łowie ryby na nieopłaconej wodzie :-)
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 20 maja 2016, 09:50

Tomala lepiej odpuścić temat.

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 623
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: desperos » piątek, 20 maja 2016, 10:58

BobBudowniczy pisze:Tomala lepiej odpuścić temat.

Dokładnie odpuść temat....nie warto nawet jakby była super mega i prawie za darmo....
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
tomala190gda
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2016, 15:52

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: tomala190gda » piątek, 20 maja 2016, 13:28

Ok dzieki za rady. Temat zakonczony. Wycofalem sie z tranzakcji. Wlasciciel zobowiazal sie zwrocic zaliczke i koszty podrozy. Czekalem 2 tygodnie zeby po nia pojechac, wypozyczylem autko z hakiem i przejechalem w dwie strony 980 km a tu taka niespodzianka ehhh. Ok polowania ciag dalszy.... :)

Pozdrawiam
Obrazek
Honda Accord VII + eNeczka

naal

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: naal » piątek, 20 maja 2016, 13:39

A jakie pieniądze chcesz przeznaczyć i jakiego stanu oczekujesz? No i skąd jesteś ?

Awatar użytkownika
tomala190gda
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2016, 15:52

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: tomala190gda » piątek, 20 maja 2016, 14:27

Naal, podbilem moje ogloszenie w dziale kupie. Tam sie okreslilem.
Obrazek
Honda Accord VII + eNeczka

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: WB55 » piątek, 20 maja 2016, 20:32

Kto szuka ten znajdzie cudo bez galimatiasu w papierach.Powodzenia.A tak na marginesie moja piękna będzie też zmieniała właściciela.Ale jeszcze nie teraz.Dam znać kiedy.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: RE: Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 20 maja 2016, 20:50

naal pisze:A jakie pieniądze chcesz przeznaczyć i jakiego stanu oczekujesz? No i skąd jesteś ?

Podstawowe pytania :) wiedząc to łatwiej nam pomóc

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: kooba » niedziela, 22 maja 2016, 06:39

WB55 pisze:A tak na marginesie moja piękna będzie też zmieniała właściciela.Ale jeszcze nie teraz.Dam znać kiedy.

:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
tomala190gda
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2016, 15:52

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: tomala190gda » niedziela, 22 maja 2016, 09:46

Dzięki wszystkim za porady i info. Stało sie coś niebywałego! Stałem się szcześliwym posiadaczem pięknej perełki wśród perełek :) ! Jest to N126n wersja eksportowa z 1995 roku kupiona zaledwie 50 km od mojego miejsca zamieszkania. Tak zadbana, że wciąż nie wierzę. Nie omieszkam pochwalić sie jakimiś fotkami jak juz będą, a póki co życzę wszystkim miłej niedzieli :)
Obrazek
Honda Accord VII + eNeczka

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Potrzebna pomoc. Kompletna niezgodnosc w numerach i dowodzie eNki

Postautor: sterciu » niedziela, 22 maja 2016, 13:52

Czy to nie przypadkiem ta enka z tymi numerami ??
http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingo ... af9a5a5d3a

Wczesniej była z papierami wystaiona , teraz pojawila sie znow i pisze ze wyrejestrowana....
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości