Prośba o radę

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Prośba o radę

Postautor: Mazdammm » piątek, 4 sie 2017, 15:38

A jak chcesz sprawdzić czy pęknięcie jest w tym miejscu nadal pracuje to w góry na środku pęknięcia włóż kawałek szyby jak szyba pęknie to znaczy że trzeba to zrobić lepiej a najlepiej włóż po obu stronach kawałek szybki Ważne żebyś to zrobił na jakiś klej na przykład kropelkę przyjechał się kawałek załadował przyczepkę i wrócił pochodził trochę w przyczepie i jak szybka pęknie z jednej strony to znaczy że trzeba to zrobić lepiej pozdro

eodaras
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 25 sie 2013, 15:29

Re: Prośba o radę

Postautor: eodaras » piątek, 4 sie 2017, 16:25

Wszystko jasne najlepiej będzie porządnie pospawac i teraz pytanie wiadomo, że najlepsze dojście do spawu bedzie jak zdejmię budkę, czy jest szansa, aby budę z przyczepy zsunac w dwójkę i po spawanie ponownie założyć. Myślałem o zsunieciu budki na bok na jakąś platformę O wysokości takiej jak przyczepa.Wyjąć oczywiście mogę co się da, jednak demontaż mebli nie wchodzi w grę.Czy raczej skorupą jest za ciężka na takie manewry???

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Prośba o radę

Postautor: Murano » piątek, 4 sie 2017, 16:41

Skorupy nie zdejmiesz bez wyjęcia... wszystkiego :-(
Pod wykładziną i meblami są śruby które mocują ją do ramy...

eodaras
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 25 sie 2013, 15:29

Re: Prośba o radę

Postautor: eodaras » piątek, 4 sie 2017, 16:53

Co ciekawe wszystkie śruby sa pod meblami ale na wykładzinie na wierzchu .Nie muszę nawet zdejmować wykładziny tylko wypchnąc śruby od spodu i budka jest odkręcona od ramy. Tylko czy ciężar pozwoli na przesunięcie budki?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Prośba o radę

Postautor: Murano » piątek, 4 sie 2017, 17:06

Po co przesuwać?
Buda ma swoje 4 podnośniki.... łapy :-)
Podstaw pod nie jakieś pustaki i podnoś.
Potem pod boki budy stabilna konstrukcję, odkrecasz śruby i wyjeżdżasz ramą. Tylko ten ciężar w środku.....

eodaras
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 25 sie 2013, 15:29

Re: Prośba o radę

Postautor: eodaras » piątek, 4 sie 2017, 17:23

Jakiś jest to pomysł, tylko, czy po postawieniu na pustakach w kilku miejscach na bokach wytrzyma podłoga, a meble nie znajdą się na zewnątrz.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prośba o radę

Postautor: kooba » piątek, 4 sie 2017, 17:30

Murano pisze:Skorupy nie zdejmiesz bez wyjęcia... wszystkiego :-(
Pod wykładziną i meblami są śruby które mocują ją do ramy...

To zależy czy się odkręcą. Patrz tu http://www.fanklub-niewiadowek.com/foru ... 20#p106350

Ja też myślałem, że bez wybebeszenia środka się nie da. Technologia przetestowana na 3 przyczepach.

rafal1983
Posty: 75
Rejestracja: środa, 3 maja 2017, 14:19

Re: Prośba o radę

Postautor: rafal1983 » piątek, 4 sie 2017, 17:46

Spawanie oslbai konstrukcje rozchartuje i pęknie obok

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Mazdammm
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 8 cze 2017, 09:55

Re: Prośba o radę

Postautor: Mazdammm » piątek, 4 sie 2017, 19:03

Czy rozchartuje konstrukcje to wątpię bo ta rama napewno nie byla hartowana ani napewno węglowa więc węgla też nie wytracisz podczas grzania a dobrze zrobiony pion podczas spawania powinien wystarczycno ale dla bezpieczeństwa z drugiej strony powinno sie dac płaskownik i tez go przystosować do ramy ... czy podnieść trzeba to nie wiem jest kilka sposobów by poddawać a nie spalic budy np. W miejscach których będzie narażone na temperaturę wcisnąć kawałek azbestu lub szkła ale pierwsze co to by trzeba było wypiaskować tą część ramę która będzie spawana bo widzę że tam jest chyba ocynk a ocynk ciężko się spała można powiedzieć że nawet nie powinno się spalać stali pokrytej ocynkiem Najpierw trzeba wyczyścić sfazować pęknięcie No i dobremu spawaczowi dać to pospawać

eodaras
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 25 sie 2013, 15:29

Re: Prośba o radę

Postautor: eodaras » niedziela, 20 sie 2017, 21:04

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i cenne rady.Rama pospawana
Pozdrawiam


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości