Urządzenie najazdowe

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Urządzenie najazdowe

Postautor: szteker » niedziela, 15 kwie 2018, 11:42

Cześć,

zgodnie z tym co można przeczytać w moim wątku remontowym mam do wymiany urządzenie najazdowe. Kolega Murano po oględzinach sugerował, że mógłbym podjąć próbę naprawy jednak przy ilości prac jaką mam do wykonania zdecydowałem się na wymianę na nowe. Czytając tematy o urządzeniach najazdowych nie znalazłem informacji jakie urządzenie dokładnie kupić.

Do wyboru:

A. al-ko 60S/2 450-750kg
B. al-ko 90S/3 700-1000kg


I tu rodzą się moje pytania:

1. Czy lepiej kupić wersję nr 1 czy nr 2. Nie wiem jak to wagowo wypadnie. Wiadomo, że enki po remoncie lubią ważyć nieco więcej. Planuje zwracać baczną uwagę na wagę w trakcie remontu jednak nie wiem jak to wyjdzie.

2. Jakie jeszcze elementy muszę kupić aby spasować to do niewiadowskiej osi. Póki co zostaje stara oś. Dopiero po całym remoncie i pierwszych jazdach będę podejmować decyzję o zmianie osi. Wydaje mi się, że muszę kupić nowy drążek hamulcowy i prowadzenie tylne. Ktoś zna dokładne wymiary?

3. Czy potrzeba czegoś jeszcze?



Pozdrawiam
Szteker

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Urządzenie najazdowe

Postautor: tantalos » wtorek, 17 kwie 2018, 17:13

1.Ja bym chyba się skłonił do opcji drugiej bo będzie spory zapas natomiast opcja pierwsza jest na granicy wytrzymałości.
2. Między UN a osią jest tylko pręt hamulcowy i raczej każda oś z UN jest kompatybilna. U mnie po prostu wymieniłem oś i nic nie przerabiałem, wszystko pasowało.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Urządzenie najazdowe

Postautor: jacek » wtorek, 17 kwie 2018, 21:28

Osobiście też bym założył najazd nr 2.

Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Urządzenie najazdowe

Postautor: szteker » środa, 25 kwie 2018, 18:29

Dzięki za odpowiedzi,

wybór padł na opcję numer dwa. Niedługo zamontuję:)

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Urządzenie najazdowe

Postautor: SO...N126 » środa, 2 maja 2018, 23:08

Właśnie przyszedł czas na wymianę najazdu w mojej N126N. Kolega podesłał mi Twój wątek i mam pytanko bo też kupuję nowy a jako, że nie jestem specem w temacie to biorę ten sam co Ty. Gdzie zakupiłeś? Co jest w zestawie? Czy śruby są w komplecie czy trzeba zakupić osobno?
Powodzenia w remoncie :)
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

Awatar użytkownika
szteker
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 12:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Urządzenie najazdowe

Postautor: szteker » piątek, 4 maja 2018, 16:33

Cześć! Ja kupiłem alko 90s/3. Cena 531 zł. W zestawie dostajesz urządzenie wraz z linka zabezpieczającą. Śruby trzeba kupić we własnym zakresie. Warto pamiętać o tulejach, które zabezpieczają przed zgięciami profilu przy dokręcaniu śrub ( ja wykonałem z kawałków rurki nierdzewnej). Ze starego mocowania do wykorzystania jest rozpórka (ta blaszka łącząca dwie strony dyszla) oraz podpórka, która zabezpiecza działanie hamulca w razie awaryjnego rozłączeniu zestawu.


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości