Przeróbka zawieszenia N126E

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
militarius

Przeróbka zawieszenia N126E

Postautor: militarius » poniedziałek, 9 lip 2018, 13:58

Poszukuję osoby, firmy bądź warsztatu, który zajmie się przeróbką standardowego zawieszenia w N126E na resor bądź resor + amortyzator. Województwo śląskie, ale mogę podjechać dalej. Proszę o kontakt mailowy - kubaf1@op.pl.

Awatar użytkownika
neeken

Re: Przeróbka zawieszenia N126E

Postautor: neeken » wtorek, 10 lip 2018, 18:18

Jeśli się uda to ja też może poproszę w późniejszym czasie (może za rok, dwa) o taki namiar :D najlepiej w małopolskim ale wycieczkę dalszą też mogę sobie zrobić.
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

simon78

Postautor: simon78 » środa, 14 lis 2018, 21:11

Witam, jestem tu po raz pierwszy. Planuję przerobić moją niedawno kupioną Niewiadówkę ale ja mam właśnie resor z amortyzatorem a chciałbym zamienić na oś skrętną. Ciężko mi zauważyć plusy resora nawet z amortyzatorem, takie zawieszenie jest bardzo sztywne jak jedno koło wpadnie w dziurę to zaczyna się bujanie (szczególnie odczuwalne na drogach Rumunii). Co o tym sądzicie? Dlaczego zamiana na resor?

Polskie znaki, itd. Zapraszamy też do działu powitalnego.

Awatar użytkownika
tomcat
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tomcat » środa, 14 lis 2018, 21:38

Nie bardzo "kumam" :?
Jeśli zawieszenie jest bardzo sztywne to nie powinno bujać tylko raczej podskakiwać :?:
Buja kiedy jest miękkie (ja tak mam).
Ciężko ustosunkować się do tego co piszesz; przydałoby się jakies zdjęcie tego zawieszenia, trochę by pomogło :idea:
Może się też okazać że ktoś niewłaściwie dobrał elementy zawieszenia :?:
Moim skromnym zdaniem zmiana na oś skrętną nie poprawi Ci diametralnie charakterystyki pracy zawieszenia jeśli twierdzisz że Twoje jest bardzo sztywne.
Taka oś też jest stosunkowo twarda a komfort jazdy też jest nieciekawy zwłaszcza w "zapiekance".
Poczytaj na forum wątki w tym temacie to może wyciągniesz dla siebie jakieś wnioski :?:
N126e+Peugeot 406 HDi Break

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 15 lis 2018, 10:32

simon78 pisze:Co o tym sądzicie?

Żeby nie powielać, przewertuj zawartość forum. Zajdziesz różne opinie bo są tu zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy resorów.
Wstaw fotki zawieszenia bo jest tu paru speców, wypowiedzą się w temacie. A gdybyś jednak chciał wywalić resor to w grę wchodzi tylko miękka oś AL-KO która pracuje dobrze. Fabryczna oś była tragiczna bo za twarda i buda właśnie skakała, już dawno temu pojawiło się nawet określenie ping-pong ;)
BMW E36 '97 + N-132L '85 & DACIA SANDERO STEPWAY '18 + N-127 '77
Remont wieloryba i eNki

dmb5
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dmb5 » czwartek, 15 lis 2018, 23:50

Wyślijcie zapytanie do Paczka, on ma parę Niewiadówek a w tym jedna zapiekanka jest na resorach i bardzo sobie chwali jazdę z nią ze względu na prowadzenie - może podeśle wam jakieś fotki.

I chyba wnioskuję że militarius bardzo rzadko zagląda na nasze forum.
N 126 NL- N 250 - NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

militarius

Postautor: militarius » wtorek, 20 lis 2018, 22:35

Rzadko zaglądam, ale też w międzyczasie zmieniłem zapiekankę na enką, a tutaj wymieniam całą oś na nową i na ten moment raczej rezygnuję z resorów i amorów.

Wróć do „Podwozie”