trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

czyli ściany, okna, wykładziny ...
badzi_o
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 cze 2014, 21:34

trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: badzi_o » poniedziałek, 7 lip 2014, 22:07

witam
od zeszłego roku jestem szczęśliwym posiadaczem n126e z 83r. w tym roku postanowiłem trochę jej pomóc przetrwać kolejne lata i trochę ją podremontować.
na chwilę obecną mam problem z trzymaczem / uchwytem drzwi wejściowych. oczywiście zakupiłem przy okazji innych zakupów takowy trzymacz, lecz okazało się że jest do nowszych wersji / do N. Po prostu otwory montażowe są za szeroko, u mnie są w granicach 28mm. Oczywiście przeryta sieć za trzymaczem ale o tak małym rozstawie mogę pomarzyć.

tutaj moja prośba. Czy może ktoś z forumowiczów wie gdzie można takowy trzymacz zakupić, a może jaką alternatywę zastosować. jednak powiem że obstaję przy rozwiązaniu org. jest jeszcze jedna opcja i tu też dla innych bym się przyczynił. w poznaniu robią wydruki 3d z tworzywa, ceny groszowe 5-20zł, niestety mój uchwyt był, a raczej go nie było i nie mam nawet z czego rysunku zrobić.

czy ktoś jest w stanie konstruktywnie poratować rozwiązaniem w sprawie w/w trzymacza.


pozdrawiam
MB
Wieleń n. Notecią/ wielkopolska

naal

Re: trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: naal » poniedziałek, 7 lip 2014, 22:41

Ja też do swojej E kupiłem u Dariusa nieco inny i faktycznie różnił się rozstawem. Wziąłem cienkie wiertło bodajże 3 mm i nawierciłem drugi otwór. Poprzedni prawie cały się zakrył, ale na pierwszy rzut oka nic nie widać. Zrobiłem tak już w drugim egzemplarzu. Po za tym masz pod uchwytem wlaminowany kawałek drewienka, w którym to się trzyma.

P.S. Wypadałoby się najpierw przedstawić viewforum.php?f=1 ;)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5542
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: kooba » poniedziałek, 7 lip 2014, 23:34

Ja mam założony nowy uchwyt, ale jak się połamie to wykorzystam pomysł Henia i zamontuję magnes neodymowy.

naal

Re: trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: naal » poniedziałek, 7 lip 2014, 23:46

Jak bardzo Ci zależy, to mam gdzieś metalowy zaczep od jakiejś zachodniej przyczepy. Trochę go trzeba przeczyścić. Zamiast plastiku są metalowe rolki, dzięki czemu się tak nie wyrabia. Zmieniłem, bo wyglądało parszywie :mrgreen:

Konto usuniete

Re: trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: Konto usuniete » wtorek, 8 lip 2014, 08:53

Post usuniety
Załączniki
Załącznik do sprawy.png
Załącznik do sprawy.png (29.11 KiB) Przejrzano 4535 razy

badzi_o
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 cze 2014, 21:34

Re: trzymacz / uchwyt drzwi wejsciowych

Postautor: badzi_o » wtorek, 8 lip 2014, 09:18

no właśnie również od Dariusa zakupiłem, w sumie w ciemno przy okazji, a robienie nowych otworów wolę zostawić na później. ale pomysł z magnesem neodymowym - jeśli nic nie wymyślę to będzie jakaś alternatywa.


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość