Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 17 lip 2017, 12:09

Taki miałem plan jak widać wyżej na fotce. Chciałem się raczej upewnić co do słuszności obranej koncepcji i mam wrażenie, że wiem co dalej :mrgreen:

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » środa, 19 lip 2017, 17:42

Po demontażu stwierdzam, że daszek jest dość wiotki... Usztywniałeś go czymś czy termoizolacja + wykładzina poprawiają sztywność daszku optymalnie?
Czy na tej fotce mata alu jest z dwóch stron a w środku styropian? Jeśli tak to czy możesz podać namiar bądż nazwę handlową żebym wiedział czego szukać?
download/file.php?id=19180&mode=view

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: Zielony » czwartek, 20 lip 2017, 09:28

Wiotki? Dla mnie daszek jest dość sztywny sam w sobie. ;)
Na zdjęciu jest sam daszek z izolacją -> "ekran zagrzejnikowy" kupiony w OBI i polecany przez Murano. I tutaj ma rację, bo wyglądał najsolidniej z asortymentu wszystkich okolicznych marketów budowlano/remontowych. Ekran zagrzejnikowy jest w tym przypadku styropianem jednostronnie wykończonym warstwą alu. :)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 20 lip 2017, 10:01

Dzięki za info!

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » sobota, 22 lip 2017, 12:03

andslu58 pisze:Planuję zastosować taką uszczelkę na krawędz zamknięcia dachu http://sklep-guma.pl/uszczelka-t-41-p-456.html


Kolego, czy miałeś już tę uszczelkę którą podlinkowałeś w rękach? Czy ona jest zbrojona?

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » sobota, 22 lip 2017, 21:59

Bardzo chciałbym przed zakupem móc dotknąć i sprawdzić i zdecydować, ale u mnie na wsi sklepy motoryzacyjne nie mają takich uszczelek a jak już mają to z bardzo płytkim kołnierzem na krawędż. Dlatego zdecydowałem się na zakup w necie.... Towar będę miał dopiero po 25 lipca bo sprzedający ma urlop, ale mnie się nie spieszy. I tak póki co "obrabiam" zamknięcie dachu więc mam co robić.
Patrząc na parametry mnie pasuje. Nie musi mieć zbrojenia wg mnie. Jeśli samoistnie nie będzie się po założeniu trzymać jak trzeba to po prostu ją podkleję. Póki co czekam na towar. Jak dotrze napiszę co i jak.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: Zielony » niedziela, 23 lip 2017, 13:33

Jak doszliśmy do tematu uszczelki na dachu, to czym kleić uszczelki? Bonaterm AS jakoś słabo to trzyma...

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » niedziela, 23 lip 2017, 14:40

Ja wkleiłem na Bonaterm A PLUS wzmocnienia w zakryciu dachu pod uchwyty do zamykania i inne w postaci płaskownika alu 2mm grubości i trzyma jak diabli! Myślę że z uszczelką gumową też sobie spoko poradzi. Mam też puszkę Bonaterm AS - i masz rację trzyma marnie... :evil:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » niedziela, 23 lip 2017, 22:23

No właśnie niezbrojona bez pełnego klejenia to na 100% porażka (wiem po swoim daszku i kufrze), stąd bym chciał wiedzieć jak ktoś kto użył ZBROJONEJ chwali sobie to rozwiązanie. Chodzi mi o założenie takowej bez konieczności ściągania kufra czy daszku, czy da radę.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 24 lip 2017, 08:00

Zmartwienia nie będzie nawet gdybym musiał kleić, więc nie koniecznie porażka. Skoro wykleiłem kilkanaście metrów kwadratowych to i tę uszczelkę "ogarnę" :mrgreen: Póki co nie martwię się na zapas bo uszczelki jeszcze nie mam.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » niedziela, 30 lip 2017, 13:33

Uszczelka jaką kupiłem dotarła i oczywiście nie jest zbrojona. Nie uważam tego za wadę, a wręcz przeciwnie. Po przymiarce stwierdzam, że na "zakrętach" (łukach) - przez to że jest miękka będzie można wyciąć klin i ładnie przykleić.
Ze zbrojoną a tym samym twardą zapewne nie było by to możliwe jak sądzę.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 14 wrz 2017, 13:05

Skoro przy tym wątku jesteśmy to mam pytanie pośrednio związane z wyklejaniem. Mój poprzednik powiercił dziurę na dziurze w kołnierzu gdzie mocowane są zaczepy do mocowania dachu/zamknięcia.
Mam zamiar je wypełnić żywicą i potem wzmocnić od zewnątrz płaskownikiem 2mm z alu bo nowe "moje otwory" wyjdą zapewne w innym miejscu gdyż zastosowałem uszczelkę drzwi do malucha jako wykończenie rantu dachowego. Podpowiedzcie proszę czym najlepiej przykleić alu do skorupy by potem móc wiercić otwory pod zaczepy ??

naal

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: naal » czwartek, 14 wrz 2017, 14:00

Ja bym zalaminował.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » czwartek, 14 wrz 2017, 14:09

Ja płaskownikiem alu prostowałem zapadnięty dach i laminowałem.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 14 wrz 2017, 14:33

Tylko od wewnątrz się nie da bo już jest przyklejona wykładzina i założona uszczelka a z zewnątrz będzie to średnio wyglądać. Myślałem o jakimś mocnym kleju bo to będą kawałki płaskownika 20mmx70mm. Może coś takiego - Siroflex GG https://www.noxan.pl/elewacje/klej-mont ... yczny.html


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości