Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » środa, 30 lis 2016, 18:41

No to się wywiązał wątek :)

Oczywiście, że przede wszystkim wietrzenie i wentylacja (zgadzam się mannt) i nawet pół centymetra izolacji robi (nie zgadzam się z Tobą Tomek) choć zdecydowanie wg mnie tam gdzie się da warto kłaść więcej :)

Andslu58 polecam kupić tę książkę http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... l-1-2-1025 - kosztuje grosze a dowiesz się naprawdę dużo i nie na zasadzie co kto myśli, a będziesz miał wzory tabele i wyliczenia (i przy okazji porównanie możliwości niewiadówki i sandwiczy czyli tzn. przyczep zachodnich).

Ja ze swojego doświadczenia powtórzę: ciągnie od okna POJEDYNCZEGO. Ciągnie też od drzwi (nawet podczas pracy Trumy/Carvera). We wspomnianej książce masz na to receptę.

Koło zera stopni, para się skrapla dość uciążliwie pod materacami i na oknach (na płytach przy oknach nie, bo te wykleiłem wykładziną).

Tak jak Maciej napisał, pianka ma ten plus w stosunku do styropianu, że stosujesz jeden klej (Bonaterm szarpie styropian jak Reksio szynkę ;) ).

Tyle :)

Działasz drogi Andslu58 wyciągając wnioski z dyskusji. Ja u siebie dałbym więcej styro pod podłogę, zrobiłbym inaczej rozprowadzenie powietrza, ale przede wszystkim zrobiłbym podwójne okno (zadanie na przyszły sezon).

I chyba w tej sytuacji zapominamy o jednej ważnej kwestii - każdy ma inną temperaturę komfortu termicznego. Dla mnie optimum to 17-18 stopni, dla kogoś kto bytuje w bloku 22 stopnie :)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: mannt » środa, 30 lis 2016, 20:00

reflexes pisze:Bez przesady. Tu spożycie ma marginalne znaczenie.


Wiem, to był żart z tymi procentami :lol: , ale sposób użytkowania ma olbrzymie znaczenie

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » środa, 30 lis 2016, 21:40

Dzięki stachu! Książkę kupiłem właśnie i będę zgłębiał tajemnice. Cieszę się, że się temat tak rozwinął bo już wiem dużo więcej niż z wielu wątków jakie czytałem w tym temacie wcześniej.
A dlaczego? Bo opisałeś to, z czym sam się spotkałeś po wykonaniu tego co sobie kiedyś zaplanowałeś i już wiesz co jest nie tak i co byś zmienił. wezmę te wszystkie Twoje uwagi do serca i przełożę na konkretne działanie.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » czwartek, 1 gru 2016, 07:36

andslu58 pisze:Dzięki stachu! Książkę kupiłem właśnie i będę zgłębiał tajemnice. Cieszę się, że się temat tak rozwinął bo już wiem dużo więcej niż z wielu wątków jakie czytałem w tym temacie wcześniej.
A dlaczego? Bo opisałeś to, z czym sam się spotkałeś po wykonaniu tego co sobie kiedyś zaplanowałeś i już wiesz co jest nie tak i co byś zmienił. wezmę te wszystkie Twoje uwagi do serca i przełożę na konkretne działanie.


Spoko, jak widzisz każdy ma swoje podejście, pomiarów w praktyce nikt nie wykonał, więc każdy jakoś tam chwali swoje rozwiązanie. Ta książka jest fajna jak ktoś się lubi wgłębić, niektórych takie podejście z podręcznikiem kompletnie nie interesuje a niektórych tak, mnie akurat tak. Co do samej treści książki jest w wielu kwestiach nadzwyczaj aktualna :)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 1 gru 2016, 08:32

A mnie chodzi jeszcze po głowie mimo wszystko jakiś sposób na wykorzystanie istniejącej na ścianach i suficie starej wykładziny przemysłowej - niezależnie od tego, że tak czy tak izolacja będzie klejona i nowa warstwa wykładziny również. Myślę nad specyfikiem jakimś, który by ją nasączył i zrobił nie nasiąkliwą dla wody a jednocześnie po wyschnięciu umożliwił klejenie folii zagrzejnikowej do niej. Sama wykładzina przemysłowa nie jest przecież gruba, jej część przesączona jest klejem więc niewielka grubość zakładam wymagała by impregnacji i utwardzenia. No i skorupa zyskała by na sztywności na pewno. Będę szukał takiego specyfiku, chyba że ktoś ma jakiś pomysł czego można by użyć co fajnie by wsiąkało w nią a potem utwardziło po wyschnięciu... Może pokost lniany ? Nasączałem swojego czasu sklejkę jak sobie budowałem pływadełko i nieżle to i wsiąkało i usztywniało. Muszę zrobić próby... :roll:

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 1 gru 2016, 10:33

To może po prostu użyj jej ponownie i naklej na izolację. Jeżeli delikatnie ją odkleisz, nie ponaciągasz, nie porozrywasz i nie przemoczysz klejem, to nada się spokojnie. W ten sposob zaoszczedzisz na nowej wykładzinie, a stara się nie zmarnuje.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 1 gru 2016, 11:09

Żartowałeś ?? Prawda? Nieeeee... Takiej opcji nie biorę pod uwagę. Aż takich oszczędności nie planuję.

naal

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: naal » czwartek, 1 gru 2016, 12:56

Jak kupiłem enkę to miała wyklejony sufit podkładami panelowymi. Nie chciały zejść to obkleiłem je ekranem i wykładziną. Po jednym sezonie jazdy wszystko sie odkleiło więc zrobiłem panele pcv. Nie o tym jednak. Nie wiesz czym była klejona ta wykładzina. Najpierw czymś nasączysz potem nakleisz ekran i później wykładzinę. Kg trochę przybędzie i nie wiesz czy wszystko nie spadnie jak zaczniesz jeździć. Ja bym zerwał...

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 1 gru 2016, 14:29

I chyba tak zrobię. Nie ma co kombinować, bo można przekombinować. A tak apropo`s Jak długo już jeżdzisz z panelami na suficie , jak się spisuje ten sposób wykończenia sufitu u Ciebie i jak ze skraplaniem się wilgoci na panelach o którym to zjawisku pisali poprzednicy ??

naal

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: naal » czwartek, 1 gru 2016, 14:53

Cały ten sezon. Woda bardziej skrapla się na oknach niż panelach a przynajmniej u mnie. Wkleiłem na sufit kantówki 1*2 cm przy użyciu kleju Mamut. Nawet na łuku podpierać nie musiałem bo to dziadostwo strasznie gęste. Mam zaufanie do tego kleju. W pracy przyklejam nim umywalki do ścian. Jak odpada to tylko z płytkami :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: reflexes » czwartek, 1 gru 2016, 15:03

Mamut dobry jest. Dzięki Marcin, że mi o nim powiedziałeś (chyba na majówce). Od tego czasu mam go zawsze pod ręką. Solar na niego kleiłem i daje radę. Okno dachowe wklejałem, bo mi ciekło i też spokój. 3 dyszki tuba ale warto. Sorrki za OT.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » czwartek, 1 gru 2016, 15:09


Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: reflexes » czwartek, 1 gru 2016, 15:11

Dokładnie o tym.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 1 gru 2016, 15:17

reflexes pisze:Dokładnie o tym.

A on jakiego koloru jest, bo wlaśnie szukam jakiegoś mocnego przezroczystego.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

naal

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: naal » czwartek, 1 gru 2016, 15:21

Biały


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości