Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 13 gru 2016, 23:05

Osobiście bym nie zatykał, ale jak koniecznie chcesz to może coś takiego się nada:
http://allegro.pl/zaslepka-gumowa-korek ... 89143.html

(Podobnymi, tylko trochę mniejszymi, można zaślepić wywiercone otwory w akumulatorach bez korków w celu uzupełnienia wody destylowanej.)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: vvarrior » środa, 14 gru 2016, 01:26

Wszyscy bazujemy na swoich doświadczeniach i każdy ma rację i jak kiedyś powiedziałem "każdy robi pod siebie". Ja poddałem przykład i nie każdy się chwali publicznie wyciekiem z klopa (U nas był czysty/pusty i tylko woda z chemią dla uściślenia)...udało się. Pierwotnie miałem zamiar poprostu wkeić w otwory pionowe rurki żeby woda nie dostawała się do środka ale skonczyło się na zamiarze bo trzeba by kombinować "lejek" żeby woda nie stała na około uszczelnienia. Ja uważam że poza ryzykiem robactwa latającego które też zawsze może wylecieć kratką w drzwiach wentylacja cepki jest ok. Nawet w zimie podczas pobytów czy jak budka odpoczywa kratka w drzwiach jest otwarta.
Poza tym mam ale to już tylko NADZIEJĘ że w razie wycieku cięższego od powietrza LPG lub koncentracji CO w jakimś procencie może to pomóc w uratowaniu tyłka. Wszystkie te metody zapewne jak modły, rzucanie Urim i Thummim czy palenie zioła to tylko coś co może a nie zaszkodzi :).

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » środa, 14 gru 2016, 07:37

Panowie zachodnie przyczepy mają inna konstrukcję podłogi więc nie ma co porównywać jak jest w zachodnich.

Jak ktoś uważa że nie potrzeba odwodnienia w niewiadówce jego sprawa. Ja robiłem remont w zimie i po kilku wizytach w przyczepie na układanie przewodów itp (był mróz, człowiek parował z gęby), miałem małą kałużę pod sklejką (co widziałem bo była zdjęta wykładzina). Człowiek oddaje dużo wilgoci, dziś wieczorem w książce postaram się sprawdzić dokładnie ile i napiszę.

Dla niedowiarków https://www.facebook.com/NiewiadowkiPolska/videos/ i wybieramy film "Podłoga uszczelniona".

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ja też mam takie że trzeba odwodnić, bo nie widzę sensu dyskutować z faktami.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: reflexes » środa, 14 gru 2016, 11:14

stachu_gda pisze:Panowie zachodnie przyczepy mają inna konstrukcję podłogi więc nie ma co porównywać jak jest w zachodnich.

Mają ale za tą są bardziej wrażliwe na wilgoć więc jeżeli takie zdarzenia byłyby codziennością to ktoś by pomyślał o odprowadzeniu wody pod przyczepę.

stachu_gda pisze:Ja robiłem remont w zimie i po kilku wizytach w przyczepie na układanie przewodów itp (był mróz, człowiek parował z gęby), miałem małą kałużę pod sklejką (co widziałem bo była zdjęta wykładzina).

Tylko jak mniemam przyczepa była bez izolacji i nie ogrzewana, a przez to zjawisko kondensacji pary zdecydowanie większe niż w warunkach normalnego użytkowania.

stachu_gda pisze:Człowiek oddaje dużo wilgoci, dziś wieczorem w książce postaram się sprawdzić dokładnie ile i napiszę.

Pisałem już o tym w tym temacie. Gdzieś wyczytałem, że człowiek generuje od 50 do 200 ml wody na godzinę. Moim zdaniem takie zjawisko powinno się niwelować wentylacją. Trzeba grzać i wietrzeć, a nie dopuszczać do gromadzenia się wody w zagłębieniach, bo woda spływająca po ścianach i wyposażeniu nie jest dla nich obojętna, a przyczepa i tak prędzej czy później zgnije w takich warunkach. Podobnie jak dzisiaj gniją ludzim mieszkania, bo ogrzewanie drogie to zatykają wszelkie dziury, a dodatkowy styro na ścianach i super szczelne okna pcv robią z domu zapleśniały termos. Wracając do tematu to sprawa dziur w podłodze była tu poruszana kilka razy. Cześć ludzi je ma, a cześć nie. Moim zdaniem ich przeznaczeniem było odprowadzenie wody, która ewentualnie mogła się rozlać, bo trzeba pamiętać, że oryginalnie bańka na wodę była w szafce pod zlewem. Dzisiaj większość ma ją w kufrze, a instalacja jest bezciśnieniowa więc poza ekstremalnymi wypadkami nieszczelnych kibelków co może się zdażyć?

stachu_gda pisze:Dla niedowiarków https://www.facebook.com/NiewiadowkiPolska/videos/ i wybieramy film "Podłoga uszczelniona".

Tyle, że to pewnie filmik z budy, która stała z popękanymi szybami albo bez, a nie z takie już po remoncie, szczelnej i normalnie używanej.

stachu_gda pisze:Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ja też mam takie że trzeba odwodnić, bo nie widzę sensu dyskutować z faktami.

I to jest tu powtarzane na okrągło. Każdy robi jak chce i jak uważa za stosowne. Ja w swojej eNce miałem i zostawiłem mimo, że nawet wody w niej nie miałem. Jakby nie było to bym nie robił, bo nie widzę potrzeby.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » środa, 14 gru 2016, 11:23

Tomek, z opisu wynika że filmik jest z przyczepy po remoncie właśnie. Być może zbyt uszczelnionej, choć trudno mi uwierzyć w uszczelnienia zapiekanki.
W zachodniej przyczepie za to wg mniej wiedzy nie miałaby gdzie się woda zebrać.
No i zapewne izolacja podłogi w Niewiadówce problem ten zmniejsza.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: RAFALSKI » środa, 14 gru 2016, 11:43

Ja tam jestem za zrobieniem otworów odpływowych ale bez żadnych zaślepek. Inaczej trzeba by zaplanować, że np. raz na tydzień odkorkowujemy otworki... bezsens. Jeśli mają być zaślepiane to równie dobrze można ich nie mieć wcale bo nie spełniają funkcji - nie zapewniają ciągłego odpływu i minimalnej ale jednak wentylacji przestrzeni między sklejką a laminatem.
Mrówek bym się nie obawiał, moja 127 stoi na działce zarośniętej jak dżungla gdzie robactwa jest pełno i problemu nie ma. Ta przyczepa poza chamską wymianą tapicerki nigdy nie była remontowana i cieknie jak sito. Otworki ratują sytuację, w 132 zrobię na pewno.

Mi się wydaje, że bardziej niż o rozlanie czegokolwiek w dużej ilości i przecieki (większość ma szczelne budki, nie jak moja 127) chodzi o niewielką wentylację pod podłogą, zapewnienie przewiewu. Dziurki niby małe ale jakiś ruch powietrza zapewniają.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: stachu_gda » środa, 14 gru 2016, 11:47

RAFALSKI pisze:Mrówek bym się nie obawiał, moja 127 stoi na działce zarośniętej jak dżungla gdzie robactwa jest pełno i problemu nie ma.


Ja z kolei po remoncie postawiłem przyczepę przed posesją i dosłownie po kilku dniach musiałem już wytruwać gadziny, tak się rozpleniły. Od tego czasu mam w bakistach na stałe truciznę na mrówki. Bardzo dużo zależy od miejsca gdzie buda stoi.

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: mannt » czwartek, 15 gru 2016, 08:57

Mrówki to realny problem


To z mojej przyczepy przed remontem. Warto sprawdzać czy nie mamy lokatorów w przyczepie.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: vvarrior » czwartek, 15 gru 2016, 12:20

Ale mrówki na kempingu jeśli są to wejście sobie znajdą. Dwa razy mieliśmy już inwazję i o ile staramy się nie szkodzić przyrodzie tak jeśli widzimy ruch w interesie to obsypujemy preparatem okolice podpor i kół. Wydają się być te środki skuteczne.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: RE: Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: ttaber » czwartek, 15 gru 2016, 12:31

vvarrior pisze:Ale mrówki... ....jeśli widzimy ruch w interesie to obsypujemy preparatem okolice podpor i kół. Wydają się być te środki skuteczne.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)


O ile nie są to mrówki komandosi...:)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: reflexes » czwartek, 15 gru 2016, 12:38

Ja mam co roku inwazję mrówek w domu i od lat z powodzeniem używam
Obrazek

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: vvarrior » czwartek, 15 gru 2016, 15:41

mannt pisze:Mrówki to realny problem


To z mojej przyczepy przed remontem. Warto sprawdzać czy nie mamy lokatorów w przyczepie.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka


Heh aż "nie mogę się doczekać" ;) co żyje w naszej 132 pod linoleum :D.
Chyba trzeba zrobić to w tym samym okresie jak ekshumacje... od listopada do marca :D
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: Drednot » wtorek, 27 gru 2016, 18:46

stachu_gda pisze: polecam kupić tę książkę http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... l-1-2-1025 - kosztuje grosze a dowiesz się naprawdę dużo


Dzięki za cynk. Sprawiłem sobie pod choinkę. Jakby ktoś chciał pdf-a lub jpg-i na mejla to wołać.
Mam też pdf "Budujemy przyczepki kempingowe" Słodowego oraz "Jeżdżę z przyczepą" E. Klimka
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 17 lip 2017, 08:06

Mam wątpliwości co do sposobu wyklejania pokrywy zamknięcia dachu w 126e... Wg Was lepiej wykleić od końca do końca czyli całą przestrzeń wewnętrzną zamknięcia tak izolacją jak i wykładziną finalnie, czy też tylko część wewnętrzną a te krótkie powierzchnie pionowe pozostawić nie wyklejane i np. podmalować ? Mam wrażenie, że jak pociągnę wykładzinę do końca ( do rantów przylegających do dachu) - to może ona nasiąkać w czasie deszczu wodą niezależnie od tego jakiej wysokości założę uszczelką krawędziową. A może się mylę? Planuję zastosować taką uszczelkę na krawędz zamknięcia dachu http://sklep-guma.pl/uszczelka-t-41-p-456.html Chyba, że macie jakieś sprawdzone inne to proszę o sugestie.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wyklejanie izolacji i wykładziny - kiedy?

Postautor: Zielony » poniedziałek, 17 lip 2017, 11:07

Oryginalna tapicerka też nie sięga do końca. :)

Ja kleję u siebie na wymiar pozostałości kleju na daszku, a resztę powierzchni najpierw pomalowałem taką samą farbą, jak powierzchnię zewnętrzną przyczepy. U mnie to będzie wyglądało tak:
Załączniki
IMG_20170711_230414[1].jpg


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości