Szczelność szyb N126e

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Maro7117
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 kwie 2014, 13:07

Szczelność szyb N126e

Postautor: Maro7117 » środa, 10 cze 2015, 09:21

Witam. Rok temu od znajomego wymaniłem N126e za butelkę średniego wina oraz 4-pak piwa :P
Przyczepa oczywiście do kapitalnego remontu, którego podjąłem się tego miesiąca.
Przyczepa stała wiele, wiele lat pod chmurką do tego bez tylniej szyby i z nadpękniętym rogiem w przedniej, pomijając niesamowitą ilość popękań skorupki.
Oczywiście remont rozpocząłem od kupna szyb, najdroższa kwestia jak wszyscy wiemy.
Odkąd mam przyczepkę czytam dużo na forum, oglądam przyczepy klubowiczów, oraz przejrzałem wszystkie remonty w dziale, na jednym bazuje. Nie chciałem nikomu zawracać głowy do póty, do póki nie zrobię remontu, wtedy chciałem ubiegać się o członkostwo :wink:
Natomiast niestety napotkałem się z dużym mankamentem na który nie mogę znaleźć informacji. Proszę o informację kto łaskaw.
Zakupione szyby ponoć oryginały bo nawet mają nalepki z niewiadowa, mają nie oryginalne zamknięcie (szyby otwierane były i takie kupiłem). przez to jedyna możliwość było wkręcić je praktycznie przy samym rancie do strony wewnętrznej. Po zamontowaniu chciałem sprawdzić szczelność, niestety w niektórych miejscach przecieka, nie jestem w stanie dalej odsunąć uchwytów zamknięcia, bo nie mam w co wkręcić.
I moje pytanie brzmi, czy w oryginale te szyby zawsze posiadają jakąś nie szczelność w formie nie wiem, np. "wentylacji"?
Ponieważ sprawdzałem to poprzez szlauf. Co prawda od góry lejąc nie miałem przecieków natomiast od boku i z jednej i z drugiej. wiem że deszcz zacina od góry a ciśnienie ze szlaufa może podważać uszczelkę, ale nie robiłem tego jak nierozumny przy samym oknie w odległosci 10cm, tylko jakieś 2m jak nie wiecej.
Wydaje mi się że szyba powinna dolegać z każdej strony, bo np jak jedzie się w trasie i deszcz zacina pod kątem, to także może dostawać się woda do środka. Czy orientuje się ktoś jak to faktycznie jest?
Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ jestem w kropce i zależy mi na informacji, nie wiem czy zakupić nowe uszczelki czy przerabiać uchwyty, ale na to koncepcji nie mam.... :idea: :?:

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 471
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Szczelność szyb N126e

Postautor: cyran'o » środa, 10 cze 2015, 09:44

Nie przesadzaj to nie łódź podwodna.Nie wiem jak bardzo leje się woda do środka u ciebie ale polewanie wody z węża pod ciśnieniem na okno z boku może powodować drobne przecieki.Tak przynajmniej jest też u mnie ale w normalnej eksploatacji nic się nie dzieje.Deszcz na ogół spada z góry i nie dzieje się to pod ciśnieniem.W trakcie holowanie przyczepy w deszczową pogodę też nie zauważyłem żeby coś zaciekało.Po prostu moje uszczelki są stare i sztywne ale dają radę więc na silę nic nie usprawniam.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10875
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Szczelność szyb N126e

Postautor: reflexes » środa, 10 cze 2015, 09:53

Ja u siebie też zostawiłem stare uszczelki i szyba nie dolegała do nich idealnie. Myjąc za każdym razem przyczepę musiałem uważać jak leje wodę z węża, bo wchodziła pod uszczelkę jednak w czasie jazdy nawet w ulewnym deszczu nic przez okna nie leciało.

Maro7117
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 kwie 2014, 13:07

Re: Szczelność szyb N126e

Postautor: Maro7117 » środa, 10 cze 2015, 12:18

Czyli to normalne, bo nie przecieka mi jakoś niesamowicie a właśnie takie typowe nieszczelności, to jedynie do poprawy mam boczną jedną szybkę bo od góry normalnym strumieniem mi przecieka. Dziękuję za odpowiedź. :wink:


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości