Wymiana uszczelki okna ..

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: Mr.Makarena » niedziela, 24 kwie 2016, 21:55

W związku z wymiana maskownicy okna musiałem wyciągnąć uszczelke i teraz mam pare pytań :

Czy decydować się na nową , czy użyć starej - wygląda na całkiem elastyczna

W starej uszczelce są zszywki od takera . Wyciągac je i wstrzeliwać na nowo czy użyć mlotka i podobijac te co są ?

Czy wstrzykiwac jakąś mase między uszczelke a laminat ? Jezeli tak to jaką i w jaki sposób ?

Na co powinienem zwrócić uwagę przy montażu ?
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 24 kwie 2016, 22:16

Na moje oko jeśli ta "warga" która dotyka do szyby jest miękka i ugina się gdy dociskasz szybę zamykając okno to można zostawić starą. Jeśli jest wygnieciona i sztywna to uszczelka jest do wymiany.

Jak bym dał nowe zszywki i trochę gęściej niż fabryka. Ale np. w moim przypadku zwykły zszywacz ręczny nie dał rady, musiałem użyć elektryczny. Nie wiem czy miałem trefny zszywacz czy one wszystkie takie są.

Też zastanawiałem się nad dodatkowym uszczelnieniem między laminatem a uszczelką i zdecydowałem się na silikon szklarski. Zanim założyłem uszczelkę, smarknąłem cienki glucik przy krawędzi dookoła okna i zakładając uszczelkę uciskałem ją tak, że wyginała się rozszerzając się i dobrze ułożyła się na silikonie. Wyszło OK, nie popaprałem się silikonem i jest szczelnie. Na koniec wytarłem szmatą z rozpuszczalnikiem nadmiar silikonu, który wyszedł gdy uszczelka ułożyła się na swoim miejscu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 kwie 2016, 22:18 przez RAFALSKI, łącznie zmieniany 1 raz.

sMAJSTER

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: sMAJSTER » niedziela, 24 kwie 2016, 22:17

uszczelka twój wybór . Nowa naprawdę jest elastyczna i mieciutka. Stara też można uszczelnić
zszywki na pewno nowe . tylko taker pneumatyczny. a nawet i gwozdziki służy to tylko ustawieniu w danym polozeniu uszczelki.
po osadzenie uszczelki wpusc o zewnątrz pod uszczelke uszczelniacz .może być sikaflex albo inny poliuretan . tylko tyle żeby niewyszedl na zewnątrz uszczelki można jeszcze coś takiego http://www.boll.pl/masy-uszczelniajace- ... odowych-91 ale w ostatecznosci bo jest czarny nie zasychajacy.



tapatapa wysyłata

sMAJSTER

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: sMAJSTER » niedziela, 24 kwie 2016, 22:24

wewnetrzny klin dekoracyjny dostaniesz w każdej hurtowni stolarskiej w 1000 kolorach pod nazwą obrzeża meblowe ABS 0.8 mm szer. 22mm przy tym ze fabryczny jest 25mm ale przy mniejszej szer. łatwiej się mocuje

tapatapa wysyłata

sMAJSTER

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: sMAJSTER » niedziela, 24 kwie 2016, 22:30

silikon szklarski po pewnym czasie robi sie mało elastyczny i odspaja się od podłoża . nie polecam

tapatapa wysyłata

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: chris_666 » niedziela, 24 kwie 2016, 22:49

Kup nową uszczelkę i nowy klin, nie kosztuje majątku i będziesz miał spokój na kilka lat bez żadnych dodatkowych uszczelnień, o silikonów to w ogóle zapomnij, to nie nadaje się do budek.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

sMAJSTER

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: sMAJSTER » niedziela, 24 kwie 2016, 23:05

uszczelka tak ale klin to za mały wybór w oryginale jest

tapatapa wysyłata

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: tantalos » czwartek, 1 mar 2018, 20:26

Ktoś na forum zaprezentował własnej roboty blaszkę do wkładania klina uszczelki okna.Pomoże ktoś to znaleźć?

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: popiolekpolska » piątek, 2 mar 2018, 05:22

viewtopic.php?f=36&t=7710&p=126996&hilit=do+klina#p126996
viewtopic.php?f=4&t=1674&hilit=monta%C5%BC+klina+okna
http://fanklub-niewiadowek.com/niewiado ... _okna.html
Proszę. Nie sprecyzowałeś którego więc i do stałego i białego :lol:. Ja swój robiłem na szybko z twardego drutu przyspawanego go pręta. Miał być na chwile a już dwie zrobił i czeka na kolejne.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: tantalos » piątek, 2 mar 2018, 07:19

Po stokroć dziękuję :P

Samoogon

Re: Wymiana uszczelki okna ..

Postautor: Samoogon » piątek, 2 mar 2018, 12:03

Jeśli znajdę mogę Ci to podesłać, spojrzę w weekend. Jak coś daj znak sygnał :)


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości