KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: sterciu » środa, 29 mar 2017, 22:10

Szukalem na temat kleju do tapicerki i w sumie znalazlem w dziale remontowym, opinie w róznych tematach o roznych klejach , może by tak utworzyc jeden wątek dotyczący wszelakich klejow przydatnych przy remontach niewiadówek ??

Więc niech to może będzie temat gdzie będa zawarte info na temat klejow , do klejenia ekranow , wykladziny remontowej , oryginalnej tapicerki itc...
A teraz do tematu...


Potrzebuje klej do oryginalnej tapicerki niewiadowskiej , taki aby gąbki którą podklejony jest material klej nie "wyżarł".

Jak czytalem to wielu z Was podczas remontu uzywało kleju BONATERM A+ lub BONATERM AS... podobno jeden jest na pędzel drugi na pistolet.

Będę kleił ori tapicerkę bezposrednio na laminat tak jak fabrycznie była więc czy taki Bonaterm jest dobry i "zutylizuje" mi gąbki ?? Oraz który użyc , bede prawdopodobnie pędzlem nakładał.

Kolejne pytanie , czy 5 litrów kleju TEORETYCZNIE starczy na całą n126n ??
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: darkus » środa, 29 mar 2017, 22:30

Bonaterm gąbki nie zutylizuje, ale 5 litrów to za mało. Ja zużyłem około 12 l w 126e.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: sterciu » środa, 29 mar 2017, 22:56

Ale to liczysz z wyklejaniem ekranów te 12 litrów ktore zużyłeś ?? Bo ja ekranów nie bede kleił , idzie tapicerka bezpośrednio na laminat tak jak oryginalnie było.

Zastanawiam się czy pistoletem nakładać klej czy pędzlem , ale szyb nie chce demontować to chyba bezpieczniej będzie pędzlem.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: darkus » środa, 29 mar 2017, 23:05

Przepraszam faktycznie te 12 l to z ekranami. Jeśli bez wyjmowania szyb to pędzlem bezpieczniej, chyba że dokładnie okleisz uszczelki. Ale pędzlem też szybko idzie i bardzo ładnie można podłożyć tapicerkę pod uszczelkę. Też kleiłem bez wyjmowania szyb.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 30 mar 2017, 07:43

Sterciu witaj.
W porcie na Kleczkowskiej jest [był - należy sprawdzić] hurtownia tapicerska. Ja kupiłem do oryginalnej wykładziny klej Bonatap. Klej b. dobry. Kupisz 3-4 puszki jak zabraknie to dokupisz następne 2-3 puszki. Ja tak robiłem, nie musisz brać na zapas, masz na miejscu.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: sterciu » czwartek, 30 mar 2017, 10:48

No witaj Boguś , dzięki za info bo szukałem w necie info gdzie mozna ten klej kupic we Wrocku i nic mi nie wyskakiwało , podjade do portu i poszukam ich jak sa tam jeszcze. Na allegro ten klej występuje w opakowaniach 5l , 1l i 0,8l widzę więc myslalem kupic narazie 5l.

A jak kleiliscie , na laminat tylko klej czy na obie klejone powierzchnie ??
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: darkus » czwartek, 30 mar 2017, 12:06

Obie powierzchnie smarowałem, kilka minut odczekałem i do kupy. Nawet na suficie trzymało bez podpierania, a wykładzinę mam trochę grubszą niż remontówka. Po przyłożeniu nie było mowy o poprawkach, chyba że zdarcie do gołego laminatu i przyklejanie od nowa. Jeśli nie kładziesz ekranów, to może będą możliwe poprawki poprzez oderwanie i ponowne przyklejenie, bo u mnie dochodziło do rozwarstwienia i odrywania w kawałkach ekranu. Dodam, że ekrany na piance dobre jakościowo, polecane na forum.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 30 mar 2017, 18:12

sterciu pisze:
A jak kleiliscie , na laminat tylko klej czy na obie klejone powierzchnie ??

Witam.
Klej nakładany pędzlem na laminat i troszkę na materiał [ oryginalny] Hurtownia była za ZUS-m w podwórzu. [sprawdź]
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: b.b tulipan » piątek, 31 mar 2017, 18:05

b.b tulipan pisze:
sterciu pisze:


Witam.
Klej nakładany pędzlem na laminat i troszkę na materiał [ oryginalny] Hurtownia była za ZUS-m w podwórzu. [sprawdź]


Witam.
Hurtownia prawdopodobnie przeniesiona na Niemcewicza, na Kleczkowskiej zlikwidowana. Byłem dzisiaj sprawdzałem to w tym miejscu jest budowa.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: sterciu » piątek, 31 mar 2017, 20:39

Również dziś bylem za ZUSem i szyld wisi ze przeniesiona do salonu firmowego na Niemcewicza , bylem na Niemcewicza ale ceny maja troche zabójcze... Klej Bonaterm A+ w opakowaniu 4kg bo o taki pytalem to 150zl , a na allegro można kupić go juz za 70zl. Bede zamawial go chyba w tym sklepie:

http://allegro.pl/klej-tapicerski-do-pi ... 29557.html
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: b.b tulipan » sobota, 1 kwie 2017, 09:00

sterciu pisze:Również dziś bylem za ZUSem i szyld wisi ze przeniesiona do salonu firmowego na Niemcewicza , bylem na Niemcewicza ale ceny maja troche zabójcze... Klej Bonaterm A+ w opakowaniu 4kg bo o taki pytalem to 150zl , a na allegro można kupić go juz za 70zl. Bede zamawial go chyba w tym sklepie:

http://allegro.pl/klej-tapicerski-do-pi ... 29557.html



Ja kleiłem na BONATAP. trzyma jak diabeł sołtysa za ogon czy jakoś tak :D i jest dość tani.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

przemko
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 2 paź 2014, 21:31

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: przemko » sobota, 1 kwie 2017, 22:53

Kleiłem oryginalną tapicerkę kilka sezonów temu klejem Bonatap pod pędzel , klej minimalnie rozcieńczyłem . Smarowałem miejscowo wnętrze po dopasowaniu wykładziny dociskamy i po sprawie wyszło około 2 l. Odzyskałem z powodzeniem starą tapicerkę , po usunięciu z materiału starej gąbki - metalowym kuchennym zmywakiem całość powędrowała do pralki . Następnie zakup pianki poliuretanowej w arkuszach około 15 zł.arkusz . Następnie natrysk pistoletem na piankę kleju Bonatap pod pistolet i naklejenie tkaniny trochę zabawy z tym było ale zrobić się da . Po naklejeniu w przyczepie efekt przerósł moje oczekiwania O,K . Wykładzina wyszła jak z fabryki . Pozostałości starej pianki w przyczepie bez problemu usunąłem wiórkami stalowymi -takimi jak nasze babcie używały do szorowania podłóg . Uwaga ostre -grube rękawice konieczne . Wyszło na całość około 5 arkuszy pianki cyrka 75 zł. plus kilka puszek kleju . Pozdrawiam forumowiczów życzę sukcesu .

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: neeken » środa, 1 sie 2018, 08:12

Sorki za OT ale nie chcę zakładać oddzielnego tematu dla jednego pytania. Być może dotyczy ono i kleju :D. A więc do celu. Czy gumolit przykleja się do podłogi czy tylko luźno leży na podłodze?
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: Murano » środa, 1 sie 2018, 08:35

neeken pisze:Sorki za OT ale nie chcę zakładać oddzielnego tematu dla jednego pytania. Być może dotyczy ono i kleju :D. A więc do celu. Czy gumolit przykleja się do podłogi czy tylko luźno leży na podłodze?

Przyklej. Nie będzie się przesuwał podczas montażu mebli i użytkowania.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: KLEJE (m.in do tapicerki) - jakie , co polecacie ?

Postautor: neeken » środa, 1 sie 2018, 08:39

Jeśli przyklejać to punktowo czy po całości np. pędzlem lub wałkiem?
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości