Kleje

czyli ściany, okna, wykładziny ...
deejay
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 4 kwie 2017, 00:31

Kleje

Postautor: deejay » poniedziałek, 8 maja 2017, 13:52

Koledzy, chciałem zapytać co byście polecili zamiast kleju polimerowego do przyklejania wykładziny? Zaznaczam, że mam na ścianach styropian. Styropian próbowałem kleić klejem polimerowym, ale to był jakiś dramat. Okazało się, że klej dobrze nie wysechł jeszcze po paru dobach (SIC!). Zrezygnowałem z niego, tym bardziej, że jak czytałem, jeden z kolegów kleił niedawno nim ekrany i wszystko odleciało (współczuję nawiasem mówiąc), i czemu się wcale nie dziwię sądząc po moich doświadczeniach. Użyłem zamiast tego pianokleju takiego: http://www.tytan.pl/pl/produkty/szybki- ... 60-sekund/ I to był strzał w dziesiątkę, dokładnie tego potrzebowałem, klei się tym super, nic nie ścieka, wystarczy chwilę (ok.minuty) odczekać, przykładamy do ściany i gotowe. Naprawdę super sprawa! To rozwiązało sprawę klejenia styropianu do ścian przyczepy, ale remontówki tym nie przyklęję, z uwagi na krótki czas wiązania. Co byście proponowali?

grzesiek0

Re: Kleje

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 8 maja 2017, 13:59

Pytanie w jakich warunkach były klejone ściany że wszystko odpadło, tematów na ten temat jest wiele, może moderatorzy przeniosą Cię do odpowiedniego wątku.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kleje

Postautor: Murano » poniedziałek, 8 maja 2017, 16:00

Pytanie jest czy kleiłeś sam styropian czy ekran.
Nie bez powodu większość daje ekrany bo polimerem kleisz do laminatu styropian a na to do warstwy folii aluminiowej klejem tapicerskim Bonaterm lub Bonatap kleisz wykładzinę.
Czas schnięcia polimeru zależy od temperatury i grubości warstwy.
Zbyt gruba warstwa da efekt odwrotny od zamierzonego, bo wyschniecie tego można liczyć w dniach...
Polimer dobrze rozcieńczyć denaturatem i zadbać o temp ok 20°.
O ile polimer do styropianu to idealne rozwiązanie o tyle do wykładziny czy tapicerki już nie bo wsiąka w nią zanim wyschnie.
Kleje Bonaterm i Bonatap mają minutowy czas kontaktu a po 5 już trzymają i nie ma czasu na przesiąknięcie przez tapicerkę.
Jeżeli dałeś zamiast ekranów sam styropian to jest problem.
Pozostaje ci albo powolna zabawa z polimerem (ale głowy bym nie dał ze to będzie trzymac) albo na to wszystko dac warstwę ekranów. Styropian do styropianu a na folię Alu wykładzina klejem tapicerskim.
Sam styropian się sprawdza gdy na obicie idzie sztywna ściana z płyt, paneli, PCV lub w sandwichach. Niestety nasze budy mają swoją technologię ulepszoną już przez użytkownikow ale poza ekranami chyba nikt nic lepszego nie wymyślił...

deejay
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 4 kwie 2017, 00:31

Re: Kleje

Postautor: deejay » poniedziałek, 8 maja 2017, 23:43

grzesiek0 pisze:Pytanie w jakich warunkach były klejone ściany że wszystko odpadło, tematów na ten temat jest wiele, może moderatorzy przeniosą Cię do odpowiedniego wątku.

Chodziło mi o ten wpis : viewtopic.php?f=36&t=7276&start=75 A napisałem w dziale remonty, bo akurat trwa remont :lol:. Akurat klejenie czy to wykładzin, czy ekranów, to chyba jedna z głównych operacji przy remoncie?

deejay
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 4 kwie 2017, 00:31

Re: Kleje

Postautor: deejay » poniedziałek, 8 maja 2017, 23:56

@Murano
Kleiłem sam styropian, ponieważ jest grubszy, a chciałem mieć lepszą izolację. Mam w planach panele, ale tylko na części powierzchni. Muszę coś wykombinować na wykładzinę. Ale ważna wydaje mi się informacja o pianokleju, jest to naprawdę duże ułatwienie w porównaniu do polimeru, a nie zauważyłem, żeby ktoś nim kleił. Oczywiście nie przeczytałem jeszcze wszystkich postów (staram się, ale trochę tego jest :roll: ), więc mogę się mylić. Panoklej nadaje się również do ekranów. Wszelkie sugestie odnośnie kleju do wykładziny mile widziane ;)

grzesiek0

Re: Kleje

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 9 maja 2017, 08:32

deejay pisze: Akurat klejenie czy to wykładzin, czy ekranów, to chyba jedna z głównych operacji przy remoncie?

Chyba po uszczelnieniu budy druga w kolejności :D

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kleje

Postautor: robert » wtorek, 9 maja 2017, 09:37

Ja stosowałem Bonaterm i bardzo go polecam.
Można nakładać pędzlem, można pistoletem.

Obrazek
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

deejay
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 4 kwie 2017, 00:31

Re: Kleje

Postautor: deejay » wtorek, 9 maja 2017, 12:00

Chętnie bym skorzystał, ale bonaterm nie nadaje się do styropianu. Ale podobno bonatap może być?

deejay
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 4 kwie 2017, 00:31

Re: Kleje

Postautor: deejay » wtorek, 9 maja 2017, 13:33

@Murano
Taki mały off topic - fajnego ,,kwadrata" masz na zdjęciu, bardzo ładnie się komponuje z przyczepką. W czasach kiedy dinozaury chodziły jeszcze po ziemi, zdawałem na takim prawo jazdy :lol:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kleje

Postautor: Murano » wtorek, 9 maja 2017, 13:40

deejay pisze:@Murano
Taki mały off topic - fajnego ,,kwadrata" masz na zdjęciu, bardzo ładnie się komponuje z przyczepką. W czasach kiedy dinozaury chodziły jeszcze po ziemi, zdawałem na takim prawo jazdy :lol:


Dzięki niemu mam Niewiadowkę :-)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kleje

Postautor: tantalos » niedziela, 14 sty 2018, 20:23

Czy do nanoszenia kleju wystarczy zwykły pistolet lakierniczy z grubszą dyszą czy musi to być specjalny pistolet do kleju?

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Kleje

Postautor: dankm » środa, 17 sty 2018, 16:32

]Bonaterm AS normalnym najtańszym pistoletem nawet z dyszą 1.4 da się.
20170502_161539.jpg
Dobrze mieć pomocnika
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kleje

Postautor: tantalos » środa, 17 sty 2018, 16:48

Pięknie dziękuję :)

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Kleje

Postautor: dankm » piątek, 19 sty 2018, 05:32

Aktualizacja.Jednak dysze miałem 1.5

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości