Wykładzina do wyklejenia ścian

czyli ściany, okna, wykładziny ...
zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: zuraw » piątek, 6 lis 2020, 08:54

Widziałem w którymś wątku polecaną wykładzinę do wyklejenia przyczepy w kolorze jasnobeżowym, ale nie mogę teraz tego odnaleźć. Może ktoś podzielić się tą informacją?
Później wątek można będzie skasować, jeśli tu nie pasuje.

Poprawiłem polskie znaki.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: reflexes » piątek, 6 lis 2020, 09:22

Szkoły są dwie, albo tzw. remontówka czyli wykładzina dywanowa, remontowa albo oryginalna tapicerka. Jedno i drugie znajdziesz używając wyszukiwarki.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: Murano » piątek, 6 lis 2020, 11:54

reflexes pisze:Szkoły są dwie, albo tzw. remontówka czyli wykładzina dywanowa, remontowa albo oryginalna tapicerka. Jedno i drugie znajdziesz używając wyszukiwarki.

Lub zaglądając do wątków remontowych obu moich przyczep (linki w podpisie). Obie mają jasne tapicerki, jedna remontówkę, druga alcantarę tapicerską.
Tylko błagam... Zacznij pisać z polskimi znakami.

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: zuraw » piątek, 6 lis 2020, 13:20

Murano, zawsze używam polskich znaków, jednak na urządzeniu z którego pisze mam je wycięte. Dlatego uwierz, chciałbym, ale nie mam jak. Pisząc z komputera polskie znaki będą!

Dzięki za linki!

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: tomcat » piątek, 6 lis 2020, 13:29

zuraw pisze:Murano, zawsze używam polskich znaków, jednak na urządzeniu z którego pisze mam je wycięte. Dlatego uwierz, chciałbym, ale nie mam jak. Pisząc z komputera polskie znaki będą!...

Więc może powstrzymaj się z pisaniem na tym "urządzeniu" jeśli nie ma nic pilnego i używaj kompa :?
Zadaniem ekipy moderatorskiej jest min. edytowanie tekstu ale jeśli piszesz z pełną świadomością z błędami to nie jest już fajne :roll:

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: zuraw » piątek, 6 lis 2020, 18:23

Tomcat, niestety noszenie ze soba komputera przez caly dzien pracy, ktory u mnie trwa od 10 do 14 godzin, pilnowanie go, zabìeranie wszedzie ze soba i odpalanie go za kazdym razem, gdy chcialbym cos napisac wylacznie na tym forum zdecydowanie nie przejdzie. Jestem swiadomy, ze czytanie moze byc odrobine utrudnione, ale uwierz mi, ze tez chcialbym moc sie dostosowac do obowiazujacych tu zasad i nie ma u mnie zlej woli. Niestety jednak musze pracowac i z pracy raczej nie zrezygnuje by miec polskie znaki. No jest to temat nie do przeskoczenia z urzadzeniem mobilnym. Nie wiem czy jest sens poprawiania przez Ciebie czy innego moderatora znakow diakrytycznych, poniewaz widze, ze bez problemu rozumiesz przekazywana tresc, wiec inni tez zrozumieja.
I nie jest to kwestia tego, ze z premedytacja ich nie uzywam, ale po prostu ich nie mam.

Mam nadzieje, ze nie usuniecie mnie z forum z tak bkahego powodu, ktorego niestety nie przeskocze i pozwolicie mi korzystac z informacji w nim zawsrtych,m gdyz wlasnie kupilem i przymierzam sie do remontu swojej zapiekanki.

P.S. Wyszukiwarka po wpisaniu "pokrowiec" wyrzuca ponad 15 stron, wsrod ktorych nie bylo odpowiedzi na moje pytanie. Analogicznie z haslem "wykladzina". I tez mi uwierzcie - moderuje forum na ktorym jest ponad 16.000 czytelnikow i wiem jak korzystac z wyszukiwarki, bo sam do niej odsylam! I najpierw sprawdzam zanim napisze. Dla Was, osob, ktore siedza na forum pewnie z 10 lat, tematy sa jak bumerangi mimo, ze roznia sie drobiazgami (regularnie przerabiam to na swoim forum.m tylko pewnie z wieksza czestotliwoscia) i wiem jak potrafia byc drazniace. Ale to wynika z tego, ze starzy wyjadacze je po prostu pamietaja, a nowi czlonkowie nie. I niestety u mnie tez wyszukiwarka nie zawsze wyrzuca odpowiedzi jakie by sie chcialo. Stad sie biora hasla jak powyzej: "Bylo. Uzyj wyszukiwarki". Aprzeczytanie calego forum i czekanie do tego czasu z remontem tez nie jest rozsadnym rozwiazaniem. Sami przyznacie. Szczegolnie gdy w domu jest 4-miesieczne dziecko i zona, ktora czeka na powrot meza, ktory ja odciazy zajmujac sie mlodym. A przygotowac sie do remontu trzeba.

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: TomekN126N » piątek, 6 lis 2020, 21:56

Bardzo długi post napisałeś, więc chyba praca i dom tak Cię nie absorbują, jak piszesz. Nikt Ci nie jest wrogiem, ale z postu wynika, że Ciebie trzeba zrozumieć, bo masz pracę, rodzinę i zapiekankę, ale Ty nie musisz dostosować się do zasad forum, które obowiązują wszystkich pozostałych użytkowników i... są przez nich przestrzegane. Dziwne, tym bardziej, że moderujesz dla 16 tysięcy użytkowników innego forum. Ciekawe, czy ich rozumiesz równie tolerancyjnie, jak Siebie?
Podsumowując: zasady są równe dla wszystkich.
Zapraszamy i powodzenia w remoncie.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: Murano » sobota, 7 lis 2020, 07:57

Na TYM forum obowiązuje regulamin. Jest dla wszystkich taki sam. Sądząc po ilości Twoich wpisów masz ewidentnie czas w pracy na wertowanie stron FKN, moderowanie swojego forum i zadawanie pytań.
Tylko czy czas ich zadawania i oczekiwanie na odpowiedź są na tyle pilne, że nie mogą poczekać do wieczora lub weekendu?
Szanujmy się nawzajem. Dysfunkcja Twojego sprzętu absorbuje nasz czas jako moderatorów. Nie zamierzamy robić wyjątków dlatego w tym momencie zostaje Ci udzielone pierwsze ostrzeżenie. Co za tym idzie doczytasz w regulaminie, do którego gorąco odsyłam.

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: zuraw » sobota, 7 lis 2020, 15:00

Wsiedliscie mocno na mnie zatem odpowiem po kolei:

TomekN126N - w pracy mam tez przerwy, ktore skrzetnie wykorzystuje na wertowanie forum. Nie rozumiem Twojego zdziwienia, ze mozna wolny czas wykorzystywac w ten sposob. Teraz np. jestem na spacerze z dzieckiem i tez czytam i odpisuje, choc zamiast pisac ten post wolalbym przeczytac fragment kolejnego watku o remoncie przyczepy.
Murano - zanim napisalem pierwszy swoj post zapoznalem sie z regulaminem tego forum, by nie podpasc. W regulaminie nie ma slowa o koniecznosci uzywania polskich znakow, jedyny odrobine zblizony punkt do naszej rozmowy, ale nie odnoszacy sie bezposrednio to ortografia. Na szczescie brak polskich znakow diakrytycznych pod to sie nie lapie (mozecie to sprawdzic we wlasnym zakresie), a bledow ortograficznych typu "chamulce", "puzniej" czy "urzywanie" nie robie. Dlatego nie rozumiem ostrzezenia, ktore ptrzymalem, gdyz nie odnosi sie ono do tematu naszej rozmoey.

Rozumiem ostrzezenie i dalsze konsekwencje w przypadku lamania regulaminu, bo sam z nich korzystam u siebie, ale nie robie nic, co nakazywaloby stosowac tak dalece konsekwencje wobec mnie. Pozwolcie wiec na spokojne korzystanie ze swojego forum i zadawanie przeze mnie pytan z zachowaniem dotychczasowej kultury. Mysle, ze to niewiele, a kazdy z nas bedzie usatysfakcjonowany!

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wykladzina do wyklejenia scian

Postautor: tomcat » sobota, 7 lis 2020, 21:27

zuraw pisze:Tomcat, niestety noszenie ze soba komputera przez caly dzien pracy, ktory u mnie trwa od 10 do 14 godzin, pilnowanie go, zabìeranie wszedzie ze soba i odpalanie go za kazdym razem, gdy chcialbym cos napisac wylacznie na tym forum zdecydowanie nie przejdzie...

Ale ja nie namawiam Cię do noszenia przez cały dzień komputera. Broń Boże nie chcę też narazić Cię na jego utratę :o
Zasugerowałem tylko jego używanie podczas pisania na forum abyś mógł używać polskiej pisowni.
zuraw pisze:...ale uwierz mi, ze tez chcialbym moc sie dostosowac do obowiazujacych tu zasad i nie ma u mnie zlej woli...

Ale ja wierzę w Twoją dobrą wolę, a "...dla chcącego nic trudnego"
zuraw pisze:... Niestety jednak musze pracowac i z pracy raczej nie zrezygnuje by miec polskie znaki...

Pewnie jak większość z nas :?
zuraw pisze:...No jest to temat nie do przeskoczenia z urzadzeniem mobilnym...

Właśnie piszę z urządzenia mobilnego ;)
zuraw pisze:...Nie wiem czy jest sens poprawiania przez Ciebie czy innego moderatora znakow diakrytycznych, poniewaz widze, ze bez problemu rozumiesz przekazywana tresc, wiec inni tez zrozumieja...

To, że treść Twoich postów jest zrozumiała nie upoważnia nas moderatorów do pomijania ich podczas edycji. Nie robimy wyjątków i staramy się w miarę możliwości wychwytywać błędy, pomyłki, itp. w postach wszystkich użytkowników forum.
Zaznaczam jednak, że nikt z nas nie jest profesorem Miodkiem, więc regulamin forum ani tym bardziej my ( moderatorzy ) nie wymagamy też od nikogo perfekcyjnej polszczyzny we wpisach na forum.
zuraw pisze:... W regulaminie nie ma slowa o koniecznosci uzywania polskich znakow, jedyny odrobine zblizony punkt do naszej rozmowy, ale nie odnoszacy sie bezposrednio to ortografia. Na szczescie brak polskich znakow diakrytycznych pod to sie nie lapie (mozecie to sprawdzic we wlasnym zakresie), a bledow ortograficznych typu "chamulce", "puzniej" czy "urzywanie" nie robie...

Rzeczywiście zgodzę się z Tobą, że w naszym regulaminie nie ma takiego nakazu; niestety nie jest idealny... :(
Według mnie istnieją jednak zasady ponadregulaminowe; użyję tu cytatu:
"...Polacy nie gęsi, swój język mają..."
Może zabrzmi to trochę górnolotnie...
Zarejestrowałeś się; nie - my wszyscy zarejestrowaliśmy się na polskim forum więc używanie języka polskiego wraz z jego poprawną pisownią jest chyba wskazane ( nie pisząc obowiązkowe ) :ugeek:
Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: kooba » sobota, 7 lis 2020, 23:51

Zapytam czysto technicznie. Cóż to za diabelne urządzenie, na którym w XXI wieku nie da się uruchomić polskiej klawiatury?

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: TomekN126N » niedziela, 8 lis 2020, 09:42

O... i to jest pytanie.
Kolego Żuraw, dość dyskusji, co kiedy i z czym. Nikt na Ciebie nie wsiadł, tylko prosimy o normalność w pisowni. Przestrzegamy zasad i koniec.
Ja też właśnie piszę z iphona i poza ewentualnymi błędami, wynikającymi z braku wiedzy w zakresie polonistyki ( nie kończyłem jej), staram się nawet poprawiać słownik, który czasem coś przekręca. Nie używam słów drazniace, tylko drażniące, nie wieksza, tylko większą, nie zawstrych, tylko zawartych. To tyle, pozdrawiam i dalej zapraszam na forum.

P.S. 4 x edytowałem ten post, żeby poprawić słownik, ale chcę, żeby było możliwie najlepiej z pisownią.Twórzmy jakość, nie ilość i zakończmy ten temat.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Diak
Posty: 130
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2018, 19:03
Lokalizacja: Łódz

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: Diak » niedziela, 8 lis 2020, 10:19

Zasady są dla wszystkich. ;)
Jacek
Kamper Pilote
N126e 1987
Holownik- Polonez Borewicz 1987
Fiat 126p 1.6 boxer 2000
Wigry 3 1982
Wfm Osa 1965
Romet Pony
Komar Mr

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Wykładzina do wyklejenia ścian

Postautor: zuraw » poniedziałek, 9 lis 2020, 01:59

kooba pisze:Zapytam czysto technicznie. Cóż to za diabelne urządzenie, na którym w XXI wieku nie da się uruchomić polskiej klawiatury?

Nie tyle nie da, co trzeba było je usunąć, bo kolidowały z którąś z aplikacji księgowych zawieszając cały telefon. Zwykły Samsung A41.

TomekN126N - jest godzina 1:30, skończyłem służbowy dzień, odpaliłem kompa i jak widzisz polskie znaki są :D Dopiero teraz mogę zająć się przyjemnościami, czyli czytaniem kolejnych wątków na spokojnie (choć niezbyt długo). Niestety takich wolnych chwil mam jak na lekarstwo, więc niestety w ciągu dnia w przerwach w pracy, siedzeniu na... hmmm... sedesie :lol: korzystam z telefonu i polskich znaków nie jestem w stanie wbić mimo naprawdę szczerych chęci! Mam nadzieję, że to rozumiecie, choć zdaję sobie sprawę, że może to przychodzić z trudem. I również przyznam Tobie rację - używanie polskiego języka jest wskazane o jeśli tylko jest to możliwe również przez emnie stosowane (jak widać). Ale nie zawsze jest to możliwe.

I ogólnie. Panowie, zakończmy prosze już ten temat, bo nie doprowadzi do konkretnego rozwiązania satysfakcjonującego obie strony - ja nie moge pozbyć sie urządzneia czy aplikacji niezbędnych do pracy, ale rozumiem Was, moderatorów, Wasze sugestie i zasady na forum. Ze swojej storny mogę jedynie spróbować ograniczyć pisanie publicznych postów do czasu przewertowania forum i pisania pytań do autorów wątków na priv, a nie w danym wątku, aby nie narażać Was na dodatkową pracę. Może być?


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości