Jaki reduktor???

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Jaki reduktor???

Postautor: Slawol74 » środa, 8 sty 2014, 21:54

http://tablica.pl/oferta/lodowka-turyst ... feafa673d8" target="_blank" target="_blank zainteresowała mnie ta lodóweczka i mam pytanko do kolegów jaki reduktor potrzebny jest do niej bo na tabliczce napisane 50 mbar .Gość ( właściciel )powiedział że chodzi na gazie ale słabo i reduktor miał 37 mbar .Czy to może być powodem .A drugie pytanie czy nadaje się butla 3 kg do tej lodowki. :?:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jaki reduktor???

Postautor: kooba » czwartek, 9 sty 2014, 22:32

Rozmiar butli ma wpływ tylko na czas działania lodówki.
Skoro na lodówce jest napisane 50 mbar, to na 37 może działać kiepskawo.

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki reduktor???

Postautor: Slawol74 » niedziela, 15 lut 2015, 12:43

Pytanko . dzisiaj na targu staroci i rzeczy z odzysku widziałem reduktor nowy niemiecki z dwoma wyjściami z zegarem ciśnienia na 50 mbar cena 25 zł . Czy do czegoś można go użyć bo mam wszystko na 37 mbar .Ale wykonanie super było i cena myślę że też .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki reduktor???

Postautor: vvarrior » niedziela, 15 lut 2015, 13:25

Ktoś kupował kiedyś reduktor z manometrem i średnio się to przekładało jeśli chodziło o odczyt ilości gazu na wskazania manometru bo do tego dochdzą funkcje temperatury itp. Jeśli jest gorąco to ciśnienie w butli wzrasta ale ilość gazu już nie. Choć z drugiej strony ja lubię zegarki, wskaźniczki i inne bajery ale historia tego reduktora nieznana i chyba bym się bał choć sam mam 20letni piec i lodówkę o niewiele młodszą ;). A jeśli już o reduktorach to czy technicznie rzecz biorąc reduktor może zamarznąć? Chodzi o kempingowanie w klimatach kiedy temperatura przechodzi przez 0'C np. w nocy a w dzień pada deszcz, jest duża wilgotność. Woda dostaje się tym otworkiem do reduktora i zamarza...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości